gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

türkistan pilavı

Konu, 'Pilavlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 1 kg. havuç
    2 kilo tavuk but veya 2 tavuk göğsü
    4 orta boy soğan
    1 kilo calrose pirinç
    tuz,karabiber,kimyon
    3 yemek kaşığı salça

Yapılışı

soğanları yarım ay şeklinde doğrayarak pembeleşinceye kadar kavururuz.isteğe bağlı olarak doğradığımız tavuk etlerini ekleriz ve pişmeye dönünceye kadar birlikte kavurmaya devam ederiz.tavuklarımız istediğimiz kıvama gelince orta kalınlıkta julien doğradığımız havuçları ekleriz ve havuçlar yumuşayıncaya kadar birlikte kavurmaya devam ederiz.havuçlarımız yumuşadıktan sonra salçamızı,tuz.az miktarda karabiber ve damak tadına bağlı olarak çok miktarda kimyonumuzu ekleyerek tüm malzemeyi karıştırırız.daha sonra 3.5 su bardağı suyumuzu ekleyerek malzemelerimizi pişmeye bırakırız.suyumz koyduğumuz miktarın yarısına kadar gelince daha önceden sıcak suyla ıslattığımız 1 kg. pirincimizi ekleyerek ocağımızı orta ateşe getiririz.suyu çekince altını kısarak bir miktar daha pişiririz.pirinçlerimiz yumuşamaya başladığında üstüne tenceremizde küçük ve hafif bir kapak ki bu bir tabakta olabilir kapatarak,demleriz

türkistan pilavı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Türkistan Lejyonu

Türkistan Lejyonu

Hitler Türkiye'ye saldıracaktı 2. Dünya Savaşı"nda Hitler adına cepheden cepheye koşan 180 bin kişilik Türkistan Birliği, savaşın seyrini değiştirmişti. Aksiyon dergisi, birliğin komutanlığını yapan Baymirza Hayit"i bulupkonuştu. Hayit, "Hitler Türkiye"ye girecekti.Bunu biz önledik. Yoksa Türkiye istemeden de olsa 2. Dünya Savaşı"nın içinde olacaktı" diyor....
  2. Bademli Pilav

Bademli Pilav

bademli pilav En sevdiğim pilavlardan biri bademli pilav...zevke göre badem yerine cevizde gayet lezzetli olacaktır... MALZEMELER 2 su bardağı baldo pirinç 3 su bardağı sıcak su (pirincin cinsine göre su miktarı değişebilir) 1 çay bardağı kabuksuz badem bir tutam maydanoz tereyağı,zeytinyağı,tuz bir tatlı kaşığı toz şeker Bademli pilavın yapılışı Önce pirinçleri nişastası gidene...
  3. Tavuklu Pilav

Tavuklu Pilav

ben pilavın icinde artı olarak nohut ve şehriye olunca cok seviyorum ve sizlere de öneriyorum :) ayrıca acı biber yada damak tadına göre pul biber kara biber :) ve birde ayraan of şahane gece gece olsada yesek :) Malzemeler : 2 bardak pirinç 3 bardak tavuk suyu 2 çorba kaşığı margarin 1/2 tavuk Tuz Hazırlanışı : Bir tencereye 3 bardak su ile tavuğu haşlayın....
  4. Türkistan Pilavı Tarifi Resimli

Türkistan Pilavı Tarifi Resimli

Türkistan Pilavı Tarifi Resimli Merhaba kızlar sizden Türkistan Pilavı Tarifini istiyorum bana ayrıntılı bir şekilde Türkistan Pilavının yapılışını yazarsanız çok sevinirim.
  5. Türkistan Pilavı Nasıl Yapılır?

Türkistan Pilavı Nasıl Yapılır?

Türkistan Pilavı nasıl yapılır Türkistan Pilavı hazırlanışı İçine katılan malzemelerle zenginleşen ve çeşitlenen pilav tarifleri içinde aslında etli ve sebzeli pilav da diyebileceğimiz Türkistan pilavının tarifini sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Türkistan Pilavı malzemeleri: 3 bardak pirinç 1 kg tamamen yağı temizlenmiş kuzu kuşbaşı 2 adet havuç 1 büyük soğan 1 çay bardağı sıvı yağ 1...

Sayfayı Paylaş