gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Türkiyenin İlk Meclis Başkanı Kimdir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Türkiyenin İlk Meclis Başkanı Kimdir bilenler parmak kaldırmasın yazsın diyor ve şimdiden yazanlara teşekkürlerimi sunuyorum :)

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

ilk meclis başkanımız kimdir

TBMM'de ilk kez meclis başkanı Mustafa Kemal Atatürk'tür. 24 Nisan 1920'den 29 Ekim 1923'e kadar görev almıştır.

Türkiyenin İlk Meclis Başkanı Kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. türkiyenin ilk hacker'i

türkiyenin ilk hacker'i

türkiyedeki hackerler O, Türkiye’nin ilk hacker’ı. En karmaşık sistemlere rahatça giriyor. Çıkarken de imzasını atıyor: TAMER ŞAHİN Adı: Tamer Şahin Doğum yılı: 1981 Mesleği: Sistem güvenliği uzmanı Hobisi: Hackerlık Eğitimi: İzmir Atatürk Ticaret Lisesi mezunu Bildiği diller: İnternet İngilizcesi Kazancı: İş başına 3500 dolar yani 4 milyar 7250 milyon lira Hack’lediği yerler:...
  2. Atamızın İlk Meclis Konuşması

Atamızın İlk Meclis Konuşması

Muhterem Milletvekilleri Bugün içinde bulunduğumuz vaziyeti, Meclisi alinizin nazarında tamamiyle tecilli ettirebilmek iin bazı beyanatta bulunmak istiyorum. Vukubulacak maruzatım bir kaç devreye ayrılabilir. Birincisi, Mütereke'den Erzurum Kongresi'ne kadar geçen zaman zarfındaki ahvele dairdir. İkincisi, Erzurum Kongresin'den 16 Mart tarihine kadar, yani İstanbul'un düşmanlar...
  3. Meclis çalışanlarına Meclis Başkanı Köksal Toptan'dan zam

Meclis çalışanlarına Meclis Başkanı Köksal Toptan'dan zam

TBMM çalışanlarına müjde! Meclis Başkanı Köksal Toptan, tüm çalışanlara zam yapıyor. Ekonomik kriz nedeniyle tüm ülkede işten çıkartmaların ve maaşlarda kısıtlamaya gidildiği bir dönemde, Toptan’ın Meclis personeline yapacağı zam 350 YTL’yi bulacak. TOPTAN: "KARAR SALI GÜNÜ" İNTERNETHABER’in, personele zam ile ilgili sorusunu yanıtlayan TBMM Başkanı Toptan, “Evet bu doğru....
  4. Türkiyenin İlk Üniversitesi Hangisidir

Türkiyenin İlk Üniversitesi Hangisidir

Türkiyenin İlk Üniversitesi Hangisidir kim biliyor lütfen yazın.
  5. türkiyedeki ilk kütüphaneler

türkiyedeki ilk kütüphaneler

türkiyedeki ilk kütüpaneler kaç tane,adları ne,hangi ,şehirlerde

Sayfayı Paylaş