gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

üniversite adaylarına müjde

Konu, 'Egitim' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Üniversite sınavına girip bir yeri kazanamadıysanız üzülmeyin.Sizin için bir şans daha var.:)
    Üniversitelere ''ek yerleştirme'' başvuruları 5-9 Ekim 2009 tarihleri arasında yapılacak.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, üniversitelere ''ek yerleştirme'' takvimi belirlendi. 2009-ÖSS'ye giren adaylardan baraj puanlarını aşan adaylar 5-9 Ekim günleri arasında ek yerleştirme için başvurabilecek.

Ek yerleştirmede tercih yapabilmek için hiçbir yükseköğretim programına yerleştirilmemiş veya Açıköğretim Fakültesinin kontenjansız programlarına yerleştirilmiş olmak gerekiyor.

Bu arada, ek yerleştirme kontenjanlarının henüz netleşmediği ancak üniversitelerin ön lisans ve lisans programlarında 140 bini aşkın boş kontenjan bulunduğu öğrenildi.

üniversite adaylarına müjde konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Müjde

Müjde

İyi ve olumlu haberdir. Olduğu gibi çıkar
  2. üniversite

üniversite

Rüyada bir üniversitede ders veya konferansı dinlerken görülmesi, durumunun pek yakında düzeleceğine işarettir. Rüyada bir üniversitede olduğunu görmek, içinde bulunduğunuz sıkıntılı durum iye doğru değişecek demektir. İş yaşamınızda da başarılı olacağınıza yorumlanır. Üniversite görmek başarının işaretidir. Bu rüya, iş hayatınızda hedeflerinize ulaşacağınız ve istediğiniz pozisyona...
  3. Öğretmen adaylarına müjde

Öğretmen adaylarına müjde

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik öğretmen adaylarına müjdeli bir haber verdi. Çelik, Ağustos 2008 tarihinde de 18.193 öğretmenin atamasının daha yapılacağını söyledi Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik; 2008 yılının ilkini Şubat ayında gerçekleştirdikleri öğretmen atamlarının ikincisini 21 Ağustos 2008 tarihinde gerçekleştireceklerini açıkladı. Çelik; 2008 yılında toplam 30 bin öğretmen...
  4. ÖSS adaylarına müjde

ÖSS adaylarına müjde

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, 2009'da ÖSS'ye girecek adayların, en şanslı adaylar olacağını açıkladı. Yarımağan, 2008'den 2009'da devreden öğrenci sayısının çok azaldığını belirterek şöyle konuştu: "2008'de ön lisans baraj puanını 160'tan 145'e, lisans puanını 185'den 165'e düşürdük. Bu durum binlerce öğrencinin üniversiteye girmesinin yolunu açtı. Ayrıca yeni açılan...
  5. Üniversite adaylarına moral konseri

Üniversite adaylarına moral konseri

14 Haziran’da Öğrenci Seçme Sınavına giren gençler, aynı akşam Turkcell Kuruçeşme Arena’da düzenlenecek partide sınav streslerini BEDÜK ile atacaklar. Automatik, Too Shy, Better Than My Baby, My Woman, Heartbreaker, Gel Aşka gibi parçalarla gençlerin gönlünde taht kuran ve bir çok üniversitenin bahar şenliğine şenlik katan BEDÜK, bu kez üniversite adayları için sahneye çıkıyor....

Sayfayı Paylaş