Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...

kıslarrrrrrrrrrrrrrrrrrr
biz geldik oğluşumla
hadi yer açın bizede
hepinizi öpüyoruz sorularım olduğunda mutlaka paylaşıcam sizlerlee
hepiniz büyüksünüz bizden:)oğluşum henüz 5 günlük Rabbim hepimizin meleklerine sağlık versin
MEVLİD kandiliniz mübarek olsunn

selam kızlaar bısey sorcam sızlere....
bız kızıma ayrı oda yaptık...gunduzlerı odasında yatıyor,ama gecelerı bızım odamızdakı besıgınde uyumuyor....yatııryorum ama cok kısa uykuları...besıgını sevmedı dıye dusunuyorum....ve gece uyandıgında yanıma alıyorum kı zaten uyanınca bır saatı buluyor tekrar uyması her ıkı saatte hatta bazen her bır saatte.... dusunun artık sabahın nasıl oldugunu:)
sıze sorum şu;besıgınde yatmıyor sımdı ben neyapayım gecelerı?yanımda cok yaklastırmadan yatırıyorum ama alısmasını da ıstemıyorum alsıırmı sızce?
sızce nasıl bır yol bulmalıyım kı besıgınde uyusun ve benım yanımda yatmaya alısmasın.....oda yapan varsa aranızda ozellıkle kacıncı ayda odasına aldınız bebısı?neyapmam gerek daha 17 gunluguz.......kafam karısık ısterımkı besıgınde mısıl mısıl uyusun ama nafıle......

Son düzenleme:
haa bu arada test negatif çıktı.baş dönmelerim için başka doktora gidecem :)ayrıca doğumdan sonra 2. reglimi de gördüm.bebeğim 75 günlük oldu ve 2 regl normaldir inşaallah.yarın kontrole gidecem.oğluşun da kalça ultrasonu var.hayırlısı olsun herşeyin

iyiyim canim ne olsunn aynen bende bebisle ugrasiyorumm oyle geciyoo gunlerrr..bebisimm cook iyi hersey guzel sadece dislerr biraz zorluyooo maaleseff cok kaka yapiyo ve cok iyi yemesine ragmen pek kilo almiyo gecen hafta kontrolde boyu 71 cm ama kilo 9070 gr aslinda bana cokk az geldi ama doktoru cok iyi dedi bide 2 kere cok hasta oldu onunda etkisi vardi simdi 9.dis geliyo o da azi dislerr maahvediyooo cocugu..28 subatta tekrar gidioz 11 aylikken vurulmasi gereken asi vurulcakkk yandikkk yineee...iste boyleee....masallahhh senin bebisin kilosu cook guzelll bi gunluk menunuzu yazabilirmisin cnm?bizim duzenimiz bozuldu tekrar oturtamadik uyku yeme hepsi..bi tatile gittik boyle oldu...gorusmek uzereee opuyorummm bebisinii o guzell ellerindenn....
Canım maşallah seninkininde kilo boy çok iyi.Seninki bide diş çıkarıyor ve hasta olmuş.Diş ve hastalık baya kilo kaybettirir siz dişi 9 bile yapmışınız.Hey Maşallah:))Evet bizimkininde kilo baya iyi ama diş çıkınca ne olcak bakalım.Sana 1 günlük menümüzü yazayım.Ama sana bir püf noktası;ben kesinlikle bebiş yemek istemediğinde ''ımmmm''' yaptığında vaz geçmiyorum.O yemek yenecek ne yapıp edip,onu ağlatmadan sıkmadan oyunsa oyun şarkıysa şarkı yada eline bişey verince farkettirmeden yediriyorum.Bayada yiyor.Ama ısrar etmezsem yemez.Ben ısrarcıyım ve bu bize çok yaradı.Bugün mesela ne yapıp ettiysem sürekli ımmm ımmm yaptı yemiyor sanki zannedersin ki karnı tok yada canı istemiyor.Tam 15 dakika başında dolandım yesin diye vazgeçmedim.Sonra eline daha önce görmediği bişey verdim(sarımsak havanı)onunla oynıcam diye koca 1 su bardağı dolusu yemeği yedi.Açmış aslında eşşek oynatıyor beni.Yani ben benim kızı çözdüm,ısrarcı olmazsam yemiyor.
BUGÜNKÜ YEDİKLERİMİZ

SABAH:1 yumurta sarısı,kibritkutusu büyüklüğünde peynir,2 tatlı kaşığı keçiboynuzu pekmezi,1 tatlı kaşığı tahin,1 çay kaşığı ceviz,1 çay kaşığı kabak çekirdeği,1 çay bardağı portakal suyu,tam bugday ekmeği
ÖĞLEN:Kıymalı yeşil mercimek yemeği,ekmek
HEMEN ARKASINDAN:Elma püresi
1 SAAT SONRA:150 mg yoğurt
aralarda hep anne sütü tabi.
bugünkü menümüz böyle normalde haftada 1 balık 15 günde 1 ciğer veriyorum.Genelde kıymalı sebze püresi şeklinde yapıyorum ama yakın zamandır bizim yemeklerden artık öğün olarak veriyorum.Tahıla çok önem veriyorum.Yemek yanında yada içinde pirinç,bulgur vs.Yada onlar yoksa ekmekte bir tahıl olduğu için tam buğday ekmeği veriyorum.İnşallah en kısa zamanda sizinde yeme düzeniniz eskisi gibi olur.Herşeyde olduğu gibi bunda da sabırrrrrr

kıslarrrrrrrrrrrrrrrrrrr
biz geldik oğluşumla
hadi yer açın bizede
hepinizi öpüyoruz sorularım olduğunda mutlaka paylaşıcam sizlerlee
hepiniz büyüksünüz bizden:)oğluşum henüz 5 günlük Rabbim hepimizin meleklerine sağlık versin
MEVLİD kandiliniz mübarek olsunn
Ayyy yeriz biz senin o 5 günlük oğluşunu,sana ne kök söktürüyordur şimdi:)

selam kızlaar bısey sorcam sızlere....
bız kızıma ayrı oda yaptık...gunduzlerı odasında yatıyor,ama gecelerı bızım odamızdakı besıgınde uyumuyor....yatııryorum ama cok kısa uykuları...besıgını sevmedı dıye dusunuyorum....ve gece uyandıgında yanıma alıyorum kı zaten uyanınca bır saatı buluyor tekrar uyması her ıkı saatte hatta bazen her bır saatte.... dusunun artık sabahın nasıl oldugunu:)
sıze sorum şu;besıgınde yatmıyor sımdı ben neyapayım gecelerı?yanımda cok yaklastırmadan yatırıyorum ama alısmasını da ıstemıyorum alsıırmı sızce?
sızce nasıl bır yol bulmalıyım kı besıgınde uyusun ve benım yanımda yatmaya alısmasın.....oda yapan varsa aranızda ozellıkle kacıncı ayda odasına aldınız bebısı?neyapmam gerek daha 17 gunluguz.......kafam karısık ısterımkı besıgınde mısıl mısıl uyusun ama nafıle......
Canım bence bir uyku düzeni oluşturmak için çok erken.Bence bebişin olayı yerle ilgili degil.Yeni bebişler geceleri hep böyle yapıyorlar.Ama bana kalırsa yanına yatırma sakın.Alışırsa çok zorlanırsın.Ben hiç alıştırmadım.Kırk yılın başı hadi birlikte yatalım diyorum yaygarayı basıyor.Alışmamış ki:)Bence odaları ayırmak içinde çok erken,şimdilik bir süre kendi odanızda gece gündüz uyusa 6 aydan sonra ayırsan daha iyi olur.Ki Asıl gece uyanmaları 6 aydan sonra sıklaşıyor.40 dakıkada bir uyanıyor zaman zaman.En azından uykusu düzene girene dek 2 farklı yatakta yatmasın.Bizimki sanırım 2-2,5 aydan sonra yavaştan düzene girmişti uykusu.Şu an biz 10 aylığız ama gecede 2-3 defa kalkıyorum ve mışıl mışıl bir uyku uzunca bir zamanda bize hayal:)

Son düzenleme:
Geri