2013 agostosta hamile kalmak isteyenler

Minecim, güzel anne adayı nasılsın bakalım.Hamilelik nasıl gidiyor, umarım herşey yolundadır canım. Rabbim sağlık ve mutluluk versin sana
canımm salı günü dr kontrolüm var inşallah kalp atışını duyabiliriz.. ve canım aminnn allahım herkese sağlık ve mutluluk versin.. biraz korkuyorum ben ama umarım benimledir bebeşim... :baby: sen nasılsın nasıl gidiyor.. ?

canımm salı günü dr kontrolüm var inşallah kalp atışını duyabiliriz.. ve canım aminnn allahım herkese sağlık ve mutluluk versin.. biraz korkuyorum ben ama umarım benimledir bebeşim... :baby: sen nasılsın nasıl gidiyor.. ?
İyiyim canım bende pek bi değişiklik yok, tedaviyi hızlandırdık bakalım. bende yarın doktora gidiyorum bakalım ne diyecek, sende sakın canını sıkma rahat ol. Stres yapmak yok :)

ey benim kırık kalbim! ya hiç bebeğim olmazsa diyen korkularım!beni ümitsizliğe sürükleyen vesveselerim! başkalarının bebeklerini görünce imrenen nefsim! benim merhamet edenlerin en merhametlisi rabbim var! günahlarıma ve gafilliğime rağmen beni yediren,içiren,giydiren,hastalandığımda şifa veren rabbim..O elbet bana ve benim gibilere merhamet edecektir.O kapılar açandır, O'' ya bari'' '' ya halık'' ''ya musavvir'' dir. gafururrahimdir. allahım beni nefsimle göz açayıp kapayıncaya kadar bile başbaşa bırakma!Allahım beni ve benim gibileri ümitsiz bırakma!Allahım sen bu başımdaki halden daha büyük ve daha yücesin sana sığınıyorum..
Canım ne kadar güzel bir dua bu ya, yazan ellerine düşünen yüreğine sağlık. Bi kağıda yazdım her namazdan sonra okuyacağım inşallah

Canım ne kadar güzel bir dua bu ya, yazan ellerine düşünen yüreğine sağlık. Bi kağıda yazdım her namazdan sonra okuyacağım inşallah

sağol canım.''Bir gün bir derdin olursa rabbine dönüp benim büyük bir derdim var deme, derdine dönüp benim büyük bir rabbim var de.'' mevlananın bu sözünü görünce yüreğime bu dua düştü.Bende okuyorum rabbim dualarımızı kabul etsin inşallah.güçlü durmaya çalışsamda bu imtihanmı, bedelmi yoksa kadermi bilmiyorum ama dayanmak zor oluyor bazı zamanlar.. Allah isyana düşürmesin hiçbirimizi..

ey benim kırık kalbim! ya hiç bebeğim olmazsa diyen korkularım!beni ümitsizliğe sürükleyen vesveselerim! başkalarının bebeklerini görünce imrenen nefsim! benim merhamet edenlerin en merhametlisi rabbim var! günahlarıma ve gafilliğime rağmen beni yediren,içiren,giydiren,hastalandığımda şifa veren rabbim..O elbet bana ve benim gibilere merhamet edecektir.O kapılar açandır, O'' ya bari'' '' ya halık'' ''ya musavvir'' dir. gafururrahimdir. allahım beni nefsimle göz açayıp kapayıncaya kadar bile başbaşa bırakma!Allahım beni ve benim gibileri ümitsiz bırakma!Allahım sen bu başımdaki halden daha büyük ve daha yücesin sana sığınıyorum..

İnanın tüğlerim diken diken oldu iki ,Gözlerim doldu allah razı olsun
bazen gerçekten dayanamıorum bende ama sonra o rabbim var iyiki var diorum
bi hafta oldu aşılama yaptıralı merak ediyorum bazen bi heycan kaplıo içimi içim içime sığmıyo bazende :(
ufff öle işte
Burdan çok yasdım ama cevap veren olmadı
ilk aşılamada tutuysa tecrübelerinizi benimle lütfen paylaşın:cry:

İnanın tüğlerim diken diken oldu iki ,Gözlerim doldu allah razı olsun
bazen gerçekten dayanamıorum bende ama sonra o rabbim var iyiki var diorum
bi hafta oldu aşılama yaptıralı merak ediyorum bazen bi heycan kaplıo içimi içim içime sığmıyo bazende :(
ufff öle işte
Burdan çok yasdım ama cevap veren olmadı
ilk aşılamada tutuysa tecrübelerinizi benimle lütfen paylaşın:cry:

Merhaba canım ..Lütfen üzülme bak ne güzel rabbinin varlığına sığınıyorsun o zaman onun taktirinede sabır göstericeksin..Bu dünyaya geliş sebebinin mevcudiyetinin farkında ol ve unutmaki hepimizin bu dünyada üstlendiği bir rol ve omuzlarına yüklenen bir sınavı var..Seni anlamadığımı sakın düşünme olurmu ?Emin ol seni en iyi anlıyanlardan biri benim :) .Bazen bize ulaşılmaz ,olmaz görünen şeyler beklenmedik bir anda oluveriyor.Herkesin tedavi süreci,boyutu ve kullanılan ilaçlara gösterdiği reaksiyon farklıdır..Aşılama yöntemiyle gebe kalma şartı en iyi şartlarda %15 tir..Şöyle açıklama yapiyim Normal şartlarda insanlar %20 gebeliğe sahiptir Aşılama yapan 100 kişiden 15 'i gebe kalabiliyor.İnsanlar kedi köpek gibi fazla üreme kapasitesine sahip değil. Tedavi sürecinde kadının yaşı,erkeğin sperm kalitesi önem arz ediyor..Her şeyden önce moralinin yüksek olması gerekiyor.Aksi taktirde stres gebe kalmada engel teşkil edebilir..Şimdi Moralini yüksek tut,olumlu düşün ve mutluluğunu dünyaya getireceğin çocuğa bağlama :) En kısa zamanda anne olmanı diliyorum Sevgiler...

Merhaba canım ..Lütfen üzülme bak ne güzel rabbinin varlığına sığınıyorsun o zaman onun taktirinede sabır göstericeksin..Bu dünyaya geliş sebebinin mevcudiyetinin farkında ol ve unutmaki hepimizin bu dünyada üstlendiği bir rol ve omuzlarına yüklenen bir sınavı var..Seni anlamadığımı sakın düşünme olurmu ?Emin ol seni en iyi anlıyanlardan biri benim :) .Bazen bize ulaşılmaz ,olmaz görünen şeyler beklenmedik bir anda oluveriyor.Herkesin tedavi süreci,boyutu ve kullanılan ilaçlara gösterdiği reaksiyon farklıdır..Aşılama yöntemiyle gebe kalma şartı en iyi şartlarda %15 tir..Şöyle açıklama yapiyim Normal şartlarda insanlar %20 gebeliğe sahiptir Aşılama yapan 100 kişiden 15 'i gebe kalabiliyor.İnsanlar kedi köpek gibi fazla üreme kapasitesine sahip değil. Tedavi sürecinde kadının yaşı,erkeğin sperm kalitesi önem arz ediyor..Her şeyden önce moralinin yüksek olması gerekiyor.Aksi taktirde stres gebe kalmada engel teşkil edebilir..Şimdi Moralini yüksek tut,olumlu düşün ve mutluluğunu dünyaya getireceğin çocuğa bağlama :) En kısa zamanda anne olmanı diliyorum Sevgiler...
çok teşekkür ederim

kızlar histerekopi rahim içine ışıklı kamera ile bakılıp herhangi bi iltihap, myom, yapışıklık falan var mı diye bakılmasıdır. rahim filminde görünmeyenler burda görülebilir. sebepsiz yere gebe kalamayanlarda ve düşük yaşayanlarda öneriliyor. laparoskopi ile beraber de yapılabilir çünkü histereskopide sadece rahim görülebiliyor, oysa laparoskopide tüplerdeki ve yumurtalıklardaki sorunlarda görülüp düzeltilebiliyor. doktorlar tüp bebek tedavisinden önce bunun yapılmasını tavsiye ediyorlar. zira bu işlemden sonra kendiliğinden hamile kalma şansı oldukça artıyormuş, ben araştırdım. bebeğin temiz ve yıkanmış tazelenmiş bi rahme tutunması kolay oluyormuş. bizim gibi PKO lular ve benim gibi az ve düzensiz adet görenlerde rahimdeki kirlilik yeteri kadar temizlenemediğinden yumurta döllense bile rahme tutunamadığı için gebe kalmak zorlaşıyor. ben laparoskopiyi tercih etmedim, histerekopiyi yeterli gördüm. sadece rahim içinin yıkanıp temizlenmesini umuyorum, umuyorumki cerrahi müdahale gerektirecek bi şey bulamazlar. yarın 9 da operasyon ve birkaç saat sürecek sonra eve gelicem. basit bi işlemmiş. genel anestezi altında ve vücüt hiç hırpalanmıyor. yarın akşam haberlerle dönerim size umarım güzel haberlerle..

Geri