1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Bize tacizci diyenleri şimdiden uyarıyorum

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, "Fon’un çalışmalarının bankacılık sektörünü rahatsız ya da taciz ettiği gibi yargıların haksız, kasıtlı olduğunu veya böyle düşünenlerin gelecekte TMSF’nin ilgi alanına girmeye aday olduklarına inanıyorum ve onları şimdiden uyarıyorum" dedi.
  TASARRUF Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, TMSF’nin çalışmalarının, bankacılık sektörünü rahatsız, taciz ettiği gibi yargıların haksız ya da kasıtlı olduğunu belirterek, "Böyle düşünenlerin gelecekte TMSF’nin ilgi alanına girmeye aday olduklarına inanıyorum ve onları şimdiden uyarıyorum" dedi. Ertürk, Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) tarafından düzenlenen "Türk Bankacılık Sistemi-Vizyon 2023" Kongresi’nde yaptığı konuşmada, TMSF’nin görev ve sorumluluklarına değinerek, yaptıkları çalışmalarda, kimsenin yaptığının yanına kár kalmayacağını göstermek istediklerini söyledi.

  Kural dışı işlemler TMSF’nin asıl görevinin, usulsüzlükler, yolsuzluklar ve hırsızlıkların maliyetini aşağı çekmek olduğunu vurgulayan Ertürk, şöyle konuştu: "Türk bankacılık sektörü TMSF’nin etkin çalışmaları ve verdiği mesajlarla istikrara kavuştu. Türk bankacılık sektörü kural dışı işlem yapmanın kendisine çok büyük maliyetler getireceğini gördü. TMSF’nin işlevi kural dışı hareketlerin, topluma maliyetinin yüklenmesine mani olmaktır. Bununla ilgili gerekli mesajlar verilmiştir ve bu mesajlar alınmıştır. Bu konudaki yargıları şiddetle reddediyorum. TMSF’nin çalışmalarının bankacılık sektörünü rahatsız, taciz ettiği gibi yargıların haksız ya da kasıtlı olduğunu veya böyle düşünenlerin gelecekte TMSF’nin ilgi alanına girmeye aday olduklarına inanıyorum ve onları şimdiden uyarıyorum."

  Risk yönetimi

  Finans sektörün yabancı sermaye için çekici hale geldiğini belirten Ertürk, şunları söyledi: "Bu konuda yerli yabancı tartışmalarında söz konusu risklerin bankacılık sisteminin mülkiyetiyle çok ilgili olduğunu düşünmüyorum. Kredi politikalarının banka sahipliğiyle ilgili bir durum olduğuna inanmıyorum. Son bir yılda derinleşen finansal kriz uluslararası finansal mimarinin ne kadar kırılgan ve öngörülemez olduğunu gösterdi. Son yaşanan global kriz, risk yönetimi anlamında sona gelindiğini ve mevcut riskleri yönetmekte yetersiz kalındığını gösteriyor. En büyük tehdit finansal sistemin küresel yaygınlığı, karmaşıklığı ve neredeyse yönetilemez hale gelmesi. Finansal alanda uluslararası düzenlemelerin yetersiz olması, hatta olmaması, denetimin alt yapısının güçlü olmaması, olası yeni krizler için en ciddi tehditleri oluşturuyor."

  Büyük krizin aktörleri yerli banka ve sermaye sınıfıydı

  AHMET Ertürk, Türkiye’de TMSF’nin uğraştığı, herkese ciddi maliyetler yükleyen büyük krizin aktörlerinin tümümün yerli bankalar ve yerli sermayedar sınıfı olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: "Demek ki sorun sermaye sahibinin kimliği değil, düzenlemelerin yeterli veya yetersiz olup olmamasıdır. Düzenlemelerin adil ve eşit olup olmamasıdır. Yapılan düzenlemelerle yabancı bankaların da oluşturduğu sistem içinde gerekli kuralların konması ve gerekli düzenlemelerin yapılması, bunun yerli sermayedarlar için de aynı objektiflikte ortaya konması halinde endişe edecek çok fazla bir sebep kalmayacak."

  Baş harfleri aynı kalsın, adı değişsin

  TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun isminin değiştirilmesi önerisinde bulunacaklarını belirterek, "TMSF’nin, baş harfleri aynen kalmak suretiyle Türkiye Mevduat Sigorta Fonu’na dönüşmesini öneriyorum" dedi. Ertürk, TMSF’nin tasarruf mevduatını kapsadığını hatırlatarak, dünyadaki gelişmenin artık sigortacılığı sadece tasarruf mevduatı ile sınırlamak yerine kapsamının daha da genişletilmesi yönünde olduğunu söyledi. Ertürk, TMSF’ye verilen yetkilerin genişliğiyle ilgili tartışmaların bilgi eksikliğinden doğduğunu düşündüğünü söyledi.

  hurriyet.com


   
Bize tacizci diyenleri şimdiden uyarıyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tacizci erkekler

  Tacizci erkekler

  tacizci erkekler Tacizci erkekler yılbaşı kutlamalarında gördük,bu tür tacizci insan müsvettelerini protesto ediyorum.iğrençler
 2. Bize 'barbar' diyenler utansın

  Bize 'barbar' diyenler utansın

  İşte insanın kanını donduran, Avrupa'nın göbeğinde kaydedilen barbarlığın görüntüleri. Buldozerli işkencenin fotoğrafları... İşkencenin videosu... İşlerine geldiğinde bize 'barbar' derler. İşte asıl barbarlık ortada. Üstelik bunu eğlence için yapıyorlar. Bu sefer iyice azmış görünüyorlar. Avrupa Birliği üyesi İspanya'da çekilen bu görüntüler insanın kanını donduruyor. Geleneksel...
 3. Güzel Ahlak''çocuğumuz Bize Asi Oluyor Diyenlere''

  Güzel Ahlak''çocuğumuz Bize Asi Oluyor Diyenlere''

  asi cocuk için dua asi evlada dua iyi ahlak için çoçuklar çocuğun güzel ahlaklı olması Hiçbir baba evlâdına güzel edep ve terbiyeden daha değerli ve üstün bir miras bırakamaz.” (Tirmizi) İnsanın âilesine karşı sorumlu olduğu maddî ihtiyaçlarının yanında bir de mânevî ihtiyaçları vardır. Onlara inanmaları gereken iman esaslarını ve uymaları gereken ahlâk esaslarını öğretmek, ebeveylerin...
 4. Tacizciler Yandı

  Tacizciler Yandı

  hadin bakalım kolaysa taciz edin hıı :piha::piha::piha::piha::piha:
 5. Hamişşş kalmak isteyenler...bizimde bebişimiz olsun artık diyenler...

  Hamişşş kalmak isteyenler...bizimde bebişimiz olsun artık diyenler...

  Merhaba arkadaşlar ben 5 aylık evliyim ve hiç korunmadım bir bebişim olsun o kadar istiyorumki reglim yeni bitti olmadan önce çok ümitliydim mutlaka bu ay hamileyim demiştim ama yine regl :(((oldum...sizde benimle paylaşırsanız sevinirim...artık gelsin bebişlerimiz allah bizede nasip etsin o günleri

Sayfayı Paylaş