1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  bonozedeler mağdur olmayacak!!!

  Konu, 'Hukuk Tartışma Köşesi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  bonozedeler Danıştay bonozedelerin zararlarının tazminini durdurmayı reddetti.

  Danıştay 13. Dairesi, el konulan İmar Bankası’ndan Hazine bonosu alanların zararının tazminini öngören yerel mahkeme kararının yürütmesini durdurma istemini reddetti.

  Ankara 10. İdare Mahkemesi, el konulan İmar Bankası’ndan Hazine bonosu (Devlet İç Borçlanma Senedi) alan bir kişinin açtığı davada, "hizmet kusurları" saptanan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile SPK tarafından 21 bin 547 YTL 28 YKr’nin davanın açıldığı tarih olan 18 Aralık 2003’ten itibaren işletilecek yasal faizle ödenmesine karar verdi.

  BDDK ve SPK bu kararı temyiz ederek, öncelikle yürütmenin durdurulmasını istedi.


  Alınan bilgiye göre, Danıştay 13. Dairesi, idare mahkemesinin kararının yürütülmesinin durdurulmasını gerektirecek bir neden olmadığına işaret ederek, istemi reddetti.
  Danıştay 13. Dairesi, temyiz istemini daha sonra karara bağlayacak.

  DANIŞTAY’A DA DAVA AÇILMIŞTI

  El konulan İmar Bankası’ndan hazine bonosu alanların bir kısmı "zararın tazmini ve hazine bonosu alanlara ödeme yapılmayacağını" öngören Bakanlar Kurulu Kararı’nın iptali istemiyle Danıştay’a da dava açılmıştı.

  Danıştay 13. Dairesi, Bakanlar Kurulu kararının iptali istemini reddetmiş, ancak Hazine bonosu alanların zararının tazminine karar vermişti.

  Ancak bu kararın temyiz incelemesini yapan Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Bakanlar Kurulu kararı için Danıştay’a, zararın tazmini için davaların idare mahkemelerinde açılabileceğine dikkati çekmişti. Kurul, bu gerekçeyle 13.

  Dairenin kararını bozmuştu.

  Daire de bunun üzerine bozma kararları vererek, zararın tazminine ilişkin açılan dosyaları yerel mahkemelere göndermişti.

  Ankara İdare Mahkemesinde, İmar Bankası’ndan Hazine bonosu alanların zararlarının tazmini istemiyle açtıkları çok sayıda dava bulunuyor.   
bonozedeler mağdur olmayacak!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bonozedelere ödeme pazartesi

  Bonozedelere ödeme pazartesi

  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Fon tarafından el konulmadan önce İmar Bankası'ndan karşılıksız Hazine Bonosu alıp, TMSF'ye başvuruda bulunanlara dönük ödemelere, 8 Ekim Pazartesi başlanacağını bildirdi. İmar Bankası'ndan karşılığı bulunmayan Hazine Bonosu alanlardan TMSF'ye başvuruda bulunan 13 bin 72 kişiye, pazartesi Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla toplam 499 milyon 938 bin...
 2. Öğretmenler kar mağduru olmayacak

  Öğretmenler kar mağduru olmayacak

  Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) 4 bin 786 kişilik kadroya yapacağı öğretmen atamaları için başvurular 21 Şubat 2008’de sona erecek. Olumsuz hava şartları nedeniyle başvurularını bu tarihe kadar onaylatamayacak öğretmen adayları, başvurularını milli eğitim müdürlüklerine telefon, faks ve e-posta yolları ile ulaştırarak başvuru yapabilecek. MEB’in, 31 branştan, 2004, 2006 ve 2007 KPSSP10 puan...
 3. Özelleştirme mağdurları

  Özelleştirme mağdurları

  özelleştirme mağdurları resmi web sitesi Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, özelleştirme uygulamaları sonucu başka kurumlara kaydırılarak geçici personel statüsünde istihdam edilen personel sayısının 14 bin 591 olduğunu bildirdi. Bu kapsamda en fazla personeli 7 bin 863 ile Milli Eğitim Bakanlığı istihdam etti. MEB’i 2 bin 379’la Adalet Bakanlığı izledi. Devlet Bakanı Başesgioğlu, CHP Genel...
 4. Engelliler ÖTV mağduru

  Engelliler ÖTV mağduru

  Özel Tüketim Vergisi Yasası (ÖTV) engellilerin kâbusu oldu. Özellikle de otomobil alım-satımları, bu yasa yüzünden çileye dönüştü. Türkiye Sakatlar Derneği yetkilileri, yaklaşık 20 bin engellinin araçlarını satarken binlerce lira ödemek zorunda kaldıklarını söylüyor Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Şükrü Poyraz, ÖTV Yasası’nın 2002’de yürürlüğe girmesinden beri sadece Türkiye Sakatlar...
 5. Şiddet mağdurlarına destek

  Şiddet mağdurlarına destek

  Devlet, fiziksel, psikolojik ve cinsel şiddete maruz kalan başta kadın ve çocuklar olmak üzere mağdura 2 bin 250 ila 26 bin lira arasında nakdi yardımda bulunacak. Şiddet mağdurunun bakım, tedavi, protez ve cenaze giderleri de karşılanacak. Uygulayan ödeyecek Devlet yaptığı yardımı suç failine örneğin kadının eşine ödetecek. Adalet Bakanlığı’nca hazırlanan yasa taslağında, “Devlet veya...

Sayfayı Paylaş