1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  'Düşünüyorum, O Halde Varım' OUT

  Konu, 'İş ve Kariyer' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  düşünüyorum öyleyse varım kime ait düşünüyorum o halde varım öyleyse kompozisyon o halde sözünün açıklaması ingilizce Hiç olmadığı kadar çok sayıda kişisel ve kurumsal gelişim çalışması yapılıyor. Bu alanda yayınlanan kitaplar, dergiler, internet siteleri giderek daha fazla yaygınlaşılıyor. Hem ilgi büyük, hem üretim. Hangi konuda kendimizi ya da içinde bulunduğumuz operasyonu iyileştirmek istiyorsak, muhakkak o konuda bir kaynak bulabiliyoruz. Fikri seviyede pek sıkıntı yok. İstemediğimiz kadar çareye, öneriye ulaşabiliyoruz. Hele yabancı dilimiz, özellikle İngilizce’miz de varsa, akıl-fikir verenlere ulaşmak için seçenekler iyice artıyor.

  Yapılması ve yapılmaması gerekenler listeleri çok pratik artık. Moda deyimle her derdin çaresi "tablet" haline getirilmiş biçimde. Her gelişme ihtiyacının pusulası kısa, yalın, görsel, sesli, kısacası aklınıza gelebilecek her formatta kolayca kullanalım diye emrimize amade.

  "Pozitif düşüneceksin, beynini sınırlamayacaksın, kurabildiğin kadar hayal kuracaksın, şunları yapacak, bunları yapmayacaksın!" diye formüle edilmiş yaşam ve iş reçeteleri dolu her yanımız. İyi güzel de bunlar uygulanmaz ise kime ne fayda sağlayacak? Yazılanlar, okunanlar yaşanmazsa nasıl yararlı olacak? Olamayacak tabii… Katıksız pozitivizm, uçarı hayaller kurmak, sınır tanımamak, quantum düşünce tekniği ile kendini geleceğe taşımak başlamak için şart, ama yeterli değil!

  TAMAMLAMAK İÇİN YAPMAK ŞART!

  Beyni programlamak önemli. Çok hayati. Programlanmış ve olması gerekenlere göre uyarlanmış bir beyinle hayat yaşanmaz ve gerçekleştirilmezse tüm çabalar boşuna.
  Düşünce sistemleri üzerine yoğunlaşan bireysel ve kurumsal iyileştirme çalışmaları, yakın bir gelecekte uygulamaya dönük çabalarla paralel gidecek.

  Düşünen çok, yapan az!

  Yeni tekniklerle "beynindekileri" uygulamaya geçirme konusunda insanların yetkinlikleri artırılacak ve "meli, malı" diyenlerle "yaptım, ettim" diyebilenler yer değiştirecek. Bunun için simülasyon programları daha fazla oranda yayılacak. İnsanlar "nasıl yapılacağı" konusunda gerçek hayatta maliyeti çok yüksek tecrübeler yaşamadan önce sanal dünyada iyice olgunlaşacaklar, gereken revizyonları yapacaklar.
  Var olmak istiyenler, hangi yaş ve konumda olunursa olsun sürdürülebilir büyüme için düşlediklerini gerçekten yaşamak durumunda olacaklar. Eylem çok dikkatle gözlenen ve ölçülen bir parametre haline gelecek.

  "Yapıyorum o halde varım!" Yeni çağ insanının moto’su olacak. Düşlediklerini hayata geçiremeyenlerin işi ise giderek zorlaşacak.

  Yazı: Ufuk Tarhan
   
'Düşünüyorum, O Halde Varım' OUT konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gülüyorum O Halde Zayıfım

  Gülüyorum O Halde Zayıfım

  Bir kahkaha bir kalem pirzolanın yerine geçer mi bilinmez, ama mutlu olan insanların mutsuz olan insanlara göre daha zayıf olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış durumda. Bunun nedeni ise mutsuzluğun neden olduğu yeme isteğine karşı koyamamak Mutluluk ve yemek yeme davranışları kişiden kişiye farklılık gösterse de, çoğu insanın mutsuz olduğunda alacağı ilk soluk buzdolabının önü ya da bir...
 2. O var..

  O var..

  Her defa haberi taze bir müjde; O var! Her defasında, geç, gafletten vecde; O var! Ne sen varsın, ne ben, ne yâr, ne kimse; O var! Bütün sevdiklerin elden gittiyse; O var! Kalacak kim var ki dost tomarında? O var! Sana daha yakın şah damarından; O var! Arama, bir ilaç yok ezzahanede! O var! Gayede, sebepte ve bahanede; O var! Sevdiğini ebed boyu tutan dinç; O var! Ölümsüzlük şevki,...
 3. Hafızanız güçsüzmü? O halde böğürtlenin mucizesini keşfedin

  Hafızanız güçsüzmü? O halde böğürtlenin mucizesini keşfedin

  Hafızamız zaman zaman gerek yaşam standartlarımızdan,gerek ruhsal durumumuzdan gerekse zayıf beslenme alışkanlığımızdan dolayı zayıf düşebilir arkadaşlarım.Peki bunun için ne yapmalıyız? Tabiki Allah'ın bize sunduğu nimetlerden faydalanarak hafızaya karşı böğürlenin mucizesini keşfetmeliyiz.:) Böğürtlenin faydaları sizler için arkadaşlarım... Hafıza kaybından, ishale kadar bir çok...
 4. Düşünüyorum,o halde zayıfım !!!

  Düşünüyorum,o halde zayıfım !!!

  Olumlu düşünmek öyle bir şey ki meleklerim her şeye ama her şeye iyi geliyor yahu.Bakın zayıflamak konusunda bile etkiliymiş.Kendinizi pozitif düşünmeye verin asla ve asla olumsuz bir şey getirmeyin aklınıza kesinlikle mutsuz anlarınızda bile mutsuzluğunuzun psikolojinizi bozmasına izin vermeyin meleklerim. Kilo sorunu olan meleklerim hele ki siz.Stres maalesef ki hormonları tetikleyen ve...
 5. Hamilemisiniz o halde Dikkat..Duyduklarınız yalan olabilir buyrun göz atın:

  Hamilemisiniz o halde Dikkat..Duyduklarınız yalan olabilir buyrun göz atın:

  Hamilelik hakkında bilgiler gebelik hakkında bilinmesi gerekenler Hamilelik döneminde birçok kişi ağız ve diş sağlığı hakkında kulaktan duyma bilgilerle dental tedaviler için yanlış kararlar alabiliyor. Anne adaylarının bu dönemde duydukları yanlış ve doğru bilgiler hakkında Diş Hekimlerinden açıklamalar şöledir: Her hamilelikte bir diş kaybedilir: YANLIŞ Halk arasında ‘Hamilelik...

Sayfayı Paylaş