Felçli hastalara müjde!

tuqqce

Daimi Üye
Üye
Felçli hastalara müjde!
felçli hastalarda fizik tedavi felçli hastalara şifalı bitkiler hastalarda fizik tedavi hareketleri hastalara felç hastaları için şifalı bitkiler
Felçli hastalara müjde! Felçli hastalar beyin dalgalarıyla hareket özgürlüğü kazanabilecek. Nasıl mı? İşte cevabı.

Japon bilimadamları, felç geçiren hastalar için sanal dünyada da olsa hareket özgürlüğüne sahip olabilecekleri yeni bir teknoloji icat etti. Bu teknoloji sayesinde, hasta, beyin dalgalarını kullanarak fiziksel olarak yapamadığı hareketleri sanal dünyada yapabilecek.
Haberin devamı

Japon bilimadamları, gelecek yıldan itibaren felç geçiren kişilere sanal ortamda ikinci bir hayat sunmaya hazırlanıyor. Tek ihtiyaç duyulansa beyin gücü ve konsantrasyon.

Uzmanların geliştirdiği yeni teknoloji sayesinde, felçli bir hasta bir çok şeyi tamamen beyin dalgalarıyla yapabiliyor..

Sistem, hastanın vücuduna takılan elektrodlarla beyin faaliyetlerine bağlı olarak oluşan elektrik akımlarını yorumlayan bir bilgisayara bağlı olarak çalışıyor.

Japon bilimadamı Junichi Ushiba, “bu teknoloji sayesinde felçlilerin hareket etmek istediklerini anlayabiliriz. Ayrıca felçli kişiler internette alışveriş yapabilir, iş kurabilir hatta insanlarla sohbet edebilirler” dedi.

Bilimadamları gelecekte bu teknolojiyi geliştirerek sadece düşünce gücüyle hareket edebilecek sibernetik organlar icat etmeyi hedefliyor.

Yeni teknolojinin, gelecek yıl felçi hastaların kullanımına sunulması bekleniyor.
 
Geri
Üst