1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Geri geri yürümek daha fazla kalori yakıyor!

  Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  1 saat yürüyüş kaç kalori yakar 45 dk yürüyüş kaç kalori bir saat yakar yürümek Yürümek harika bir spordur. En güzel tarafı da her yaşta, her yerde, her zaman, yapabileceğimiz bir egzersiz olmasıdır.
  * Yürüyüş yapmak dayanıklılığımızı artırır ve enerjimizi yükseltir.
  * Kalp kaslarını ve tüm vücut kaslarını kuvvetlendirir.
  * :):):):)bolizmayı uyarır, canlandırır ve form tutmaya yardımcı olur.
  * Kemikleri güçlendirir, eklem esnekliğini artırır. Bel ve boyun ağrılarını hafifletir.
  * Sindirimi kolaylaştırır, solunumu geliştirir.
  * Yürüyüş, kan ve lenf dolaşımını iyileştirir. Kan basıncını, kan yağlarını, kolesterol dengesini düzenler.
  * Yürümek beyne giden oksijen miktarını artırır.

  * Yürüyüşün en önemli yararlarından birisi de, vücut koordinasyonunu ve dengemizi iyileştirmesidir. * Yürüyüş kendimizi keyifli hissetmemize yardımcı olan, endorfin hormonunun salınımını sağlar. Stresi giderir, uyku kalitesini düzeltir.
  * Yürüyen insanlar daha geç yaşlanırlar ve daha genç görünürler.
  HAFTADA 3-5 KERE
  Koltuktan hiç kalkmıyorsanız ya da her yere arabayla gidiyorsanız, 15 dakikalık yürüyüş bile sizin için yararlıdır. Önemli olan şu anda ne kadar hareket ediyorsanız, ondan daha fazlasını yapmaktır. Sağlık için haftada 3-5 kere, 45-60 dakikalık tempolu yürüyüş idealdir. Düzenli egzersiz alışkanlığınız varsa ve fazla yorulmuyorsanız, haftanın 5 günü yürüyebilirsiniz. Yeni başlayanlar ve diz eklemlerinde sorun olanlar için 2-3 defa yeterli. Çok yoruluyorsanız, günde 2 kez 15 dakikalık hafif bir tempo ile başlayın.

  GERİYE DOĞRU YÜRÜMEK
  Yeni araştırmalar, geri geri yürümenin birçok faydası olduğunu gösteriyor. Vücuttaki denge ve koordinasyonu geliştiriyor. Bir bakıma beyin jimnastiği yapmış oluyoruz. Akciğerlere ve kalbe daha yararlı. Bacak kaslarını farklı yönlerde çalıştırdığı için daha kısa sürede güçlenmesini sağlıyor. Ritminizi bozmazsanız, geri geri yürürken daha fazla kalori tüketirsiniz. Bacak veya dizlerdeki bazı sorunlardan dolayı yürümekte güçlük çekenler, geriye doğru yürürken daha az zorlanır. Çünkü bu yöntem diz eklemlerine daha az yük bindirir. Ciddi bir denge sorununuz yoksa bunu yapabilirsiniz. Koordinasyonunuz güçlendikçe geriye doğru atacağınız adımların sayısını artırabilirsiniz. Düşme olasılığını karşı deneyim kazanana kadar aynayla arkanızı izleyebilirsiniz.

  Dr. Yasemin Fatih Amato


   
Geri geri yürümek daha fazla kalori yakıyor! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. geri sayım

  geri sayım

  -Geri Sayım- Geri sayım sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla ( 8 ) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş sürükleyeceksin peşinden ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an...
 2. Dön geri

  Dön geri

  pembelerim olmadı benim toz pembe hayallerim camların arkasında gökyüzüm siyahtı hep benim ne elimi tutuacak birileri nede ayağa kalkabilecek gücüm var kırık dökük bir sandalda baktıgım deniz gri benim karanlıklar ülkesinin yalnızlıklar prensesiyim ben ne vefalı bir sevgilim nede sevmeye dayanabilecek bi kalbim var benim yoruldum her buldugumda kaybetmekten zafere giderken yenilmekten...
 3. geri dönüşüm

  geri dönüşüm

  sitenize her şey var ama geri dönüşüm el işleri yok büyük eksiklik

Sayfayı Paylaş