Raflarınızı süsleyin..

M

Misafir

Forum Okuru
Raflarınızı süsleyin..
Raflarınızı süsleyin...
hob0050.jpg
Banyoda, mutfakta, oturma odasında, çocuk odasında, evinizin her hangi bir köşesinde her zaman ekstra bir rafa ihtiyaç duyulur. Bunu kolay ve zevkli bir şekilde kendi emeğinizle hazırlamak isterseniz, bu öneri hoşunuza gidecektir. Mahallenizdeki camcıdan istediğiniz ölçülerde (raf için kullanılabilecek ölçülerde) kalın camlardan kestirin.

Ayrıca bunu duvara tutturmak için köşebent denilen malzemeye de ihtiyacınız olacak. Raflarınızı biraz süslemek için camın bir tarafına, kendinden yapışkanlı dekoratif, temizlemesi kolay olan, hazır satılan kağıtlardan yapıştırabileceğiniz gibi, başkaca hoşunuza giden dekoratif bir kağıdı, şeffaf bir tutkal yardımı ile de yapıştırabilirsiniz. Hatta çocuk odalarına yapacağınız rafları çocuğunuzun yaptığı resimlerle dekore edebilirsiniz.

Bunun için resmin cama yapıştırılması gerekir ve resmin özelliğini kaybetmemesi için de, şeffaf tutkal kullanmanız lazım. (Yani rafa yukarıdan baktığınızda resim camın altında kalacak, ama camdan görünebilecek şekilde hazırlayacaksınız.) Hazırladığınız rafları duvarın istediğiniz kısmına tutturduğunuz köşebentlere yerleştirin. Mutfakta baharat takımınızı, banyoda şampuanları, oturma odasında kitapları, çocuk odasında değerli oyuncakları nereye koyayım diye düşünmeyin artık.
 
Üst