Etiketler:
  1. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    44
    Ödül Puanları:
    0

Üzüm sirkesinin faydalari

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında CaRiZmA tarafından paylaşıldı.

üzüm sirkenin faydaları üzüm sirkesinin faydaları sirkesinin cilde faydası sirkenin saça cilde Üzüm sirkesi tam bir ilaçtır. İştah açıcı olarak, salata ve turşular içine dökülen sirkenin insan sağlığına sağladığı faydalar şu şekilde özetlenebilir;

Yorgunluk ve uykusuzluk için yatmadan önce sirkeli su içilmesi,
    Boğaz ağrılarında, sirkeyle gargara yapılması,
    Nasırların ve sertliklerin üzerine, sirkeyle ıslatılmış ekmek konulması,
    Su ile kaynatılıp buharına durulursa baş ağrısı, astım ve cilt lekelerine iyi gelmesi,
    Güneş yanığına sürülmesi,
    Bal karıştırılmış sirkeli su her gün içilirse, düzenli kilo verilmesi,
    Siğillere, sirke döküp üzerine kabartma tozu serpilir ve 15 dak. sonra toz silkelendiği zaman,
    Kaşıntılara ve cilt çatlaklarına sirke sürülmesi,
    Sirkeli bezin mide üzerine konmasında bulantı ve kusmayı önlemesi,
    Sirkeli bezin varislere konması,
    Sirkenin orta dereceli yanıklarda da kullanılması,
    Kepekli ve mat saçlar için durulama suyuna sirke ilave edilmesi,
    Cildi yumşatmak, parlatmak için banyo suyuna bir miktar sirke ilave edilmesi, gibi birçok faydası vardır.

Bunun yanısıra hijyen amaçlı olarak sirke kullanılabilmektedir. Lavabo banyo gibi sert zeminleri temizlemek için ve sebze ve meyveleri mikroplardan temizlemek için sirkeli su kullanılır.

Üzüm sirkesinin faydalari konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. üzüm reçeli

üzüm reçeli

üzüm marmelatı kuru üzüm reçeli MALZEMELER 500 gr şeker 1 adet limon 2.5 su bardağı su 1 kg çekirdeksiz üzüm 60 gr çam fıstığı, kavrulmuş HAZIRLANIŞI Üzümleri iyice yıkayıp, sularını süzün. Üzümleri salkımdan tane tane koparıp, ayırın. 500 gr şeker ile 2.5 su bardağı suyu kaynatıp, bir şurup hazırlayın. Şurup kıvamını bulduğunda çam fıstıklarını ve üzümleri içine atın ve üzümler pişinceye...
  2. üzüntü

üzüntü

Her çeşit üzüntü sevince ve sevinç vesilesi olacak gelişmelere; Üzüntülü olduğunu görmek günahlarının affedilmesine, Üzüntü bazen aşka delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Sıkıntı, Tasa.)Rüyada üzüntü, dert, keder tam tersi olarak neşe ve göz aydınıdır. Rüyada üzüntülü olmak, günahlarinin affina isarettir.Rüyada üzüntü, aska isarettir. Rüyada üzüntülü oldugunu gören kimse, aska mübtela olur ve...
  3. Sirke

Sirke

Rızık ve berekete, üzüntü ve kederi gidermeye, dost ve arkadaş, ilim ve ibadetin zorluklarına severek katlanmaya; Sirke yapmak, bir şeyin sebebini araştırmak için sıkıntıya katlanmaya, Sirkeyi ekmekle yemek takvaya, berekete, uzun ömre ve mala, Tiksinti verecek kadar sirke içmek aile içi huzursuzluğa, Sirke ve onun küçük çanağı zararlı hizmetçiye delalet eder.Rüyada sirke görmek , bir...
  4. keskin sirke :(

keskin sirke :(

Aslınsa bazılarının derdi yanında benmki biraz hafif kalabilir.Küçüklüğümden beri başıma ne geldiyse bundan geldi diyebilirm.Benim problemim sinirim :( Sinirimden hiçbir şeyi görmüyorum.Herkese bağırıp,çağırıyorum.Kalp kırıyorum.Bir uzmana gitmeti düşündüm ama, o kadar ileri olmadığını düşünüorum.Ne yapsam bilemedim :( :(
  5. Sirke çeiştleri

Sirke çeiştleri

sirke çeşitleri nelerdir sirke çeşitler, sirke çeşitleri, sirke çeşitleri nelerdir, sirkenin çeşitleri, Turşu yapımında kullanılan ve cilt ve saç sağlığına da oldukça faydası olan sirkenin kaç çeşidi varmış; buyrun öğrenelim Melek'lerim:) Sirkeyi sadece salata sosu olarak kullanıyorsanız, çok şey kaybediyorsunuz! Belki siz de herkes gibi arada sırada sirkeyi tencerelerinizi ovmak ve kireç...

Sayfayı Paylaş