gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

1. Abdülhamit Nasıl Öldü bilen var mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Tarih konusunda bilgi sahibi olan arkadaşlarım var ise bana 1. Abdülhamit Nasıl Öldü yazarsa çok sevinirim. Şimdiden 1. Abdülhamit ölümü hakkında ki bilgiler için çok tşkler.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

1. Abdülhamitin Ölümü

Sultan 1. Abdülhamit Nasıl Öldü

Osmanlı devrinin en geç tahta çıkan padişahı ünvanıyla tanınan 1. Abdülhamit, İstanbul’da doğdu. Osmanlı Devleti’nin gerilemeye başladığı bir zamanda padişahlık yapması onun şahsiyetine gölge düşürmedi.

Zamanında yaptığı pek çok yenilik yanında,1779′da Aynalıkavak Anlaşmasını yaparak 1783′de Kırım Hanlığını sona erdirdi.

1787′de Rusya ile yeniden savaşa girildi.1788′de Almanya’ya karşı Sebes Zaferi elde edildi. Bu zaferden sonra Birinci Abdülhamid’e Gazi unvanı verildi. Alman harbinde düşen, Özi faciası meydana geldi ki, bu kaleyi ellerine geçiren Almanlar tek fert bırakmadan sivil ve asker bütün halkı öldürdüler. 25.000 nüfusu olan Özi halkını tamamen imha ederek ellerine geçirdiler.

Birinci Abdülhamid’e bu haber gelince üzüntüsünden felç oldu. Kısa bir zaman sonra da vefat etti. Vefatında 64 yaşını henüz bitirmişti. Cenazesi Bahçekapısındaki türbesine defnedildi.

1. Abdülhamit Nasıl Öldü bilen var mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşk nedir nasıldır bilen var mı

Aşk nedir nasıldır bilen var mı

* Aşk, iyi geceler öpücüğünü uzun tutmaktır. Beklentidir. * Aşk, delicesine flört ederken yanındakinin hiçbir şey yapmama hakkını teslim etmektir. * Aşk, bir saygıdır, zaaflarınız olduğunu ortaya çıkarır. Kabullenmektir. * Aşk, şimdi zamanı değil diye beklemeyi bilmektir. Sabırdır. * Aşk, saçlarda başlayıp topuklarda biten bir gezintidir. Keşiftir. * Aşk, sevişelim demeden sevişmek,...
  2. Sefa Doğanay nasıl zayıfladı bilen var mı?

Sefa Doğanay nasıl zayıfladı bilen var mı?

Sefa Doğanay nasıl zayıfladı aranızda Sefa Doğanay'ın yaptığı diyet reçetesini bilen var mı lütfen benimle paylaşsın benimde acilen zayıflamam lazım:S
  3. Sütlü yumurta nasıl yapılır bilen var mı

Sütlü yumurta nasıl yapılır bilen var mı

Kızlar hepinize selam olsun ve iyi günler olsun sizden bir tarif istiyorum aranızda Sütlü yumurta nasıl yapılır bilen varsa bana da lütfen yazsın Sütlü yumurta tarifini
  4. Nasıl Mekik Çekilir bilen var mı

Nasıl Mekik Çekilir bilen var mı

Kızlar ben kış aylarında 5 kilo fazlalık yaptım ve göbek kısmımda bu fazlalığım kilo vermek için diyete girdim ama bir de şu göbekten kurtulmak için evde mekik çekmek istiyorum da nasıl yapacam bilmiyorum acaba Nasıl Mekik Çekilir bilen var mı?
  5. 1. Abdülhamit Kimdir biyografisi var mı

1. Abdülhamit Kimdir biyografisi var mı

Selam arkadaşlar aranızda tarih ile ilgili ve tarih ile bilgili arkadaşlarımdan 1. Abdülhamit Kimdir diye bilgi paylaşmalarını rica ediyorum.

Sayfayı Paylaş