gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Ağrılarınıza Çözüm Olacak Yiyecekler

Konu, 'Sağlık İçin Bilgiler' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

Benim şu sıralar başım uykusuzlukla dertte:SUyumamam gereken bir zamanda uykum gelir uyurum.Uyumam gereken saatte de gözleirm faltaşı gibi ayık kalırım:SBir türlü bir uyku planı oluşturamadım.Sanırım ev değişikliliğinden olsa gerek yada eşimle geç saatlere kadar izlediğimiz ***s maçları yüzünden olsa gerek:DYahu adam izliyorsun beni neden alıştırıyorsun:SAma olsun izlemeye devam bir gün işime yarar:ehi:Uykusuzluğuma çözüm havuç!!!! [​IMG] Uykusuzluk: Havuç ve kereviz sapının suyunu karıştırın.
    Sakinleştirici: Havuç ve lahana suyunu karıştırın.
    Sindirimi kolaylaştırıcı: Karnabahar, havuç ve maydanoz suyu.
    Yorgunluk: Tek başına havuç ya da elma, kereviz ve maydanozdan herhangi biriyle birlikte sıkılmış meyve suyu.
    Grip: Bir bardak kızılcık suyu ya da elma + kızılcık, elma + üzüm + ananas suyu.
    İktidarsızlık: Lahana, brokoli, kıvırcık yapraklı lahana suyu.

Sigara dumanı: Kereviz ya da çilek suyu.
    Ezilme, çürüme: Portakal suyundaki bioflavonoid kan damarını ve kılcal damarları güçlendirir. Ezik ve çürükler daha çabuk iyileşir.
    Kabızlık: Patates + havuç + elma + maydanoz suyu iyi bir tercihtir. En çok işe yarayan meyve suyu ise elma + armuttur.
    Ağrıyan kemikler: Havuç, lahana ve maydanoz karışımının suyu.
    Mide asidi: Havuç + salatalık + pancar suyu ya da havuç + lahana + kereviz suyu mideyi yatıştırmaya yardım eder.
    Hemoroid: İçinde özellikle patates bulunan içecekler öneriliyor. Patates + havuç + elma + maydanoz suyu ya da patates + elma + armut suyu.
    Boğaz ağrıları: Turp + limon.
    Mide ülseri: Lahana ya da patates suyu.
    Baş ağrısı: Elmayla birlikte karıştırılan kereviz suyu.
    TÜKETİRKEN BUNLARA DİKKAT
    Doğal Tıp Derneği Başkanı Dr. Ender Saraç, sebze ve meyvelerin insan hayatında bir ilaç kadar önemli olduğunu söyledi. Saraç, günde yarım kilo sebze ve meyve tüketilmesi gerektiğini vurgulayarak, dikkat edilmesi gerekenleri şöyle sıraladı:
    Besin değerinin kaybolmaması için sebzeler az suyla, buharlı tencere veya toprak güveç kaplarında zeytinyağıyla pişirilmeli
    Havucu rendelemek B ve C vitaminlerinin kaybolmasına yol açar
    Sebze ve meyveleri vitaminlerinin kaybolmaması için kalın doğramak gerekir
    Meyveleri tok karnına değil, aç karnına ya da yemekten 2 - 3 saat sonra tüketilin.

Umarım bu bilgiler işinize yarar melişlerim.Ben şimdiden havuç yemeye başladım bile:DTavşanmıyım neyim :D

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Kasım 2015
Ağrılarınıza Çözüm Olacak Yiyecekler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Uyumanıza Yardımcı Olacak 10 Yiyecek

Uyumanıza Yardımcı Olacak 10 Yiyecek

Geceleri uyumakta zorlanıyor musunuz ya da gecenin bir yarısı uykunuz mu kaçıyor? Özellikle akşam yemeğinde bazı yiyecekler tüketerek gece boyunca deliksiz bir uyku çekebilirsiniz. İşte uyumanıza yardımcı olan 10 yiyecek: 1. Kulağa garip gelebilir, ancak akşamları kıvırcık salata yemek daha iyi uyumanıza yardım ediyor. Salatadaki sütlü bitki özü lactucine diye bilinen afyon içeriyor. Bu...
  2. Baş ağrısına çözüm olan öneriler

Baş ağrısına çözüm olan öneriler

baş ağrısına çözüm baş ağrısına çözümler Baş ağrısı, bir çok kişinin hayatını kabusa çeviren o şiddetli ağrılar... Kimi zaman ağrı kesiciler de fayda etmez ve günlük hayatın tüm ihtiyaçlarını rafa kaldıran o şiddet dolu ağrı... Sevgili Melek'ler, baş ağrısına çözüm olacak, önerilerimiz bu yazımızda yer almaktadır. Sizlerle birlikte bende bu önerileri kesinlikle pür dikkat okuyacak ve...
  3. Baş ağrısına ilaçsız çözüm yöntemleri

Baş ağrısına ilaçsız çözüm yöntemleri

baş ağrısı ilaçsız nasıl geçer baş ağrısına doğal çözümler, baş ağrısı nasıl geçer, ne iyi gelir, nasıl geçer Herkesin dönem dönem baş ağrılarına mahruz kaldığı ortada. Özellikle ilaçtan yana olmayan meleklerim için birazdan bu yöntemleri anlatacağım. Hele hamile iseniz bu yöntemleri denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Reader’s Digest dergisinde yer alan habere göre, baş ağrısını önlemek...
  4. Baş Ağrısına Bitkisel Çözüm

Baş Ağrısına Bitkisel Çözüm

Baş Ağrısına Bitkisel Çözüm olarak birçok bitki kullanılmaktadır son yıllarda insanların kimyasal çözümler yerine doğal olduğundan bitkilere dönmesiyle kullanımları oladukça artmıştır. Baş ağrısı için aşağıda size bir kaç alternatif vereceğim 1-Papatya Yaprağı Suyu Bu bitkisel suyun kullanımı aslında çok eskidir ama son yıllarda yapılan araştırmalarda baş ağrısına çok iyi geldiği anlaşıldığı...
  5. boyun ağrısına doğal çözüm

boyun ağrısına doğal çözüm

merhaba ben üniversitede okuyan bir öğrenciyim ve gece üç saat boyunca soru çözdüm haliyle boynum inanılmaz tutuldu evde kas gevşetici yok yakınlarda eczanede bulamam acaba boyun ağrısına evde yapabileceğim doğal çözüm önerileri olan varmı aranızda ağrıdan duramıyorum lütfen yardım edin

Sayfayı Paylaş