gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Cevizli patlican sarmasi

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

MALZEMELER 4 Adet orta boy patlıcan 4 Adet Yeil biber
    1 su bardağı Ceviz içi
    1/2 Demet maydanoz
    3 Yemek kaşığı zeytinyağı
    2 diş sarmısak
    250 gr Yoğurt
    Karabiber
    Sirke
    Tuz

HAZIRLANIŞI
    Patlıcan ve biberleri fırnda közleyin.
    Kabuklarını soyup ince ince kıyın.
    Ceviz içini mutfak robotunda küçük parçalar haline getirin.
    Sarmısakları ezin.
    Maydanoz dışındaki bütün malzemeleri salata tabağına alıp iyice karıştırın. Kıyılmış maydanoz ile süslüyerek servis yapın.

Cevizli patlican sarmasi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erzurum Sarmasi

Erzurum Sarmasi

ERZURUM SARMASI Malzemeler 1 su bardağı süt 1 su bardağı sıvı yağ Yarım paket kabartma tozu 1 su bardağı ceviz Biraz tarçın Şerbeti İçin 1 Kg şeker 1 Kg su Yarım limon Yapılışı Su, süt, kabartma tozu karıştırılıp alabildiğince un konup yumuşak bir hamur elde edilir. Hamur açılıp içine ceviz ve tarçın serpilir. Rulo yapılıp halka halka kesilerek tepsiye yerleştirilir. Fırında...
  2. Patlican Kebabi ...

Patlican Kebabi ...

Selam hanimlar kendim bildigim ve yaptigim bi tarifi sizee soylemek istiyorum iste benim bildigim tarif umarim begenirsiniz:D Malzemeler:...
  3. Patlican Rulo

Patlican Rulo

soğuk meze patlican rulo nasıl yapılır malzemeleri hakkında bilgiyi buradan bulabilirsiniz Patlican rulo ya bayılırım. Gerçi patlicanın herşeyi beni cezbeder. Özellikle patlican ezme salataya ve patlican kebabı na. Patlıcan,patlıcan olalı böyle lezzetli olmamıştır buna emin olun. Süper ve farklı tadı ile patlıcanın bu halini çok beğeneksiniz . Evet hep bilikte bu tarife...
  4. Karadeniz usulu Patlican kizartmasi

Karadeniz usulu Patlican kizartmasi

karadeniz yemekleri patlican yemekleri kizartmalar patlican kizartmasi patlicanli yemekler yoresel yemekler konulari burada melekler Merhaba Melekler, Bugun karadeniz bolgesi yoresel patlican kizartmasinin tarifini sizlerle paylasmak istiyorum... Standart kizartmadan biraz daha farkli, cunku bu patlicanlari ilk goren balik saniyor:) Yapimi oldukca basit aslinda...Yanina da mis gibi tane...
  5. Hanimağa Sarmasi

Hanimağa Sarmasi

Hanimağa Sarmasi 3 adet ortaboy Patlıcan Hanimağa Sarmasi 10 adet Mantar 2 adet ortaboy Soğan 2 adet ortaboy Domates ½ demet Maydanoz 1 su bardağı Sıvı Yağ 6 diş Sarımsak 1 tatlı kaşığı Toz Şeker 100 gr rendelenmiş Kaşar Peyniri Tuz, Kara Biber Kısık ateşte pişirilen yemek daha lezzetli olur Malzemeler ; 4-6 kişi için Patlıcanlar boyuna dilim dilim kesilir. Üzerlerine tuz ekilip 15...

Sayfayı Paylaş