gebe
  1. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0

Çir kavurması(Gün kurusu kaysı )

Konu, 'Tatlılar' kısmında Young bride tarafından paylaşıldı.

gün kurusu kayısı nasıl yapılır gün kurusu nasıl yapılır kayısı kurutulur Denenmiştir. [​IMG]

Malzemeler=
    İstenilen miktarda güneşte kurutulmuş kaysı(gün kurusu,esmer kaysı)
    Bir miktar iri dövülmüş ceviz
    4 yemek kaşığı toz şeker
    Su

Yapılışı=
    Bir tavaya bir sıra gün kurusu kaysı diziyoruz.Üzerine dövülmüş ceviz serpiyoruz.2 yemek kaşığı toz şeker serpiyoruz.Daha sonra bir sıra daha kaysı ceviz ve toz şekeri ekliyoruz.Üstüne 1-2 su bardağı su döküyoruz.
    Afiyet olsun..

Çir kavurması(Gün kurusu kaysı ) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bayram Kavurması

Bayram Kavurması

Malzemeler 1 kg kuzu but (orta yağlı) 100 gr kuyruk yağı Yeteri kadar tuz, karabiber, kekik Yemeğin Tarifi Kuyruk yağını incecik doğrayarak, tencerede yağını saiana kadar kavurun. İçerisine kuşbaşı doğranmış butu ilave edin. Kısık ateşte yaklaşık 1 saat kendi suyu ile pişirin. Tencereyi kapalı kapalı bir şelkilde arada bir silkeleyerek etlerin yer değiştirmesini ve yağ ile temasını...
  2. Turşu Kavurması

Turşu Kavurması

biber turşusu kavurması Malzemeler Büyük yemek tabağı turşu (ozellikle fasulye ve kiraz kullanilir) 6 iri soğan, 1,5 su bardağı zeytinyağı Yapilis Tarifi Turşular akşamdan tuzunun çıkması için suya koyulur. Sonra doğranır. Soğanlar yağda pembeleşinceye kadar kavrulur. Süzgeçte süzdürülmüş turşular ilave edilir. Kısık ateşte yarım saat pişirilir ve servis yapılır.
  3. Gün Kurusu Kayısı Tatlısı

Gün Kurusu Kayısı Tatlısı

gün kurusu kayısı tatlısı rüyada kayısı kurusu yemek Malatya'ya ait bir tatlı olan, tamamen doğal kayısıdan yapılan ve bir çok yararı olan bu tatlı, çok kısa sürede ve zahmetsiz olarak hazırlanabiliyor.Kansızlığın ilacı, beyni çalıştırıp zekayı geliştiren gün kurusunun yararları saymakla bitmez. Şeker koyulmuyor çünkü, kendi doğal şekeriyle zaten çok tatlı. Ama tamamen doğal olduğu için...
  4. Gün kurusu kaysının faydaları

Gün kurusu kaysının faydaları

gün kurusu gün kurusu kayısının faydaları faydaları kurusunun kayısı Güzel memleketim Malatyamın en meşhur meyvesidir kayısı faydalarını sizlerle paylaşmak istedim meleklerimm.. Organik günkurusu kayısı sarı kayısının aksine, kükürtleme işlemine tabi tutulmadan doğal olarak güneşte kurutulmuş kayısıdır. Günkurusu kayısının faydaları : Günkurusu kayısısı, içerdiği A, B3 (niasin-Vitamin B-3...
  5. Beypazarı kurusu

Beypazarı kurusu

beypazarı kurusu Beypazarı kurusu nasıldır, tarifi nedir hepsi burda arkadaşlar ben beypazarı kurusunu çok severim bilmem aranızda yiyen varmı ama dehşet güzel bir tad. Burda bulamıyorum ama abim ne zaman ankaraya gitse ondan istiyorumm:D işte size tarifini veriyorumm deneyinn harika bişeyy çaya batırıp yemek çok güzelll:D:D MALZEMELER 4 su bardağı un 2 tatlı kaşığı instant maya...

Sayfayı Paylaş