Domuz gribi aşısı faydalı mı zararlı mı???

Kötü bi zamandayıs yaaa.her sene çıkıyor bişi.domuz gribi kuş gribi kene....valla haklısın.aslında kimse inanmadı ama millete ole bi panik yaptırıldıki.her gün haberlerde bile domuz gribi köşesi vardı.can tatlı gelde tedirgin olma.amaaaaaan

Asi degil amaclari,amaclari domuzluk :))))

Bir gazetecinin agzindan:
Ben cocuklarima hic bir asiyi yaptirmadim,domuz gribi asisini da yaptirmayi dusunmuyorum..

'Domuz Gribi' aşısını hangi firmalar üretiyor?

Domuz gribi aşısını, Glaxo Smith Kline, Novartis ve Sanofi Pasteur isimli ilaç firmaları üretiyor. Türkiye Glaxo Smith Kline'dan 25 milyon doz, Novartis'ten 15 milyon doz, Sanofi Pasteur'den 3 milyon doz aşı siparişi verdi.

Bu firmalari tanimayan yok..
Super zenginler..
Burada duyulan halk arasinda konusulan bir tek sey var..
Hedef hep ayni..
Para!..

Uzun zamandir domuz gribinden kimse olmedigini hatta haberlerden dahi bu konu basliginin kaldirildigini farketmedik mi?..
Farkettik..
Peki o korkunc senaryolarin sonuclari nerde?..
Neden olmedik henuz,henuz neden ayaktayiz..
..
Türkiye'nin 25 milyon doz domuz gribi aşısı sipariş ettiği Glaxo Smith Kline'ın Kanada'ya verdiği bir parti aşı alerjik reaksiyona yol açtı. Firma: Türkiye'deki aşıyla hiçbir ilgisi bulunmuyor.

Firma: Türkiye’dekiyle ilgisi yok
Glaxo Smith Kline’ın yaptığı açıklamada ise “Kanada’da geri çekilen lot sadece bu ülkede kullanıma sunulmuş olup, Türkiye’deki aşıyla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır” denildi.

Celiski..

Ben bu isin icinden cikamadim,asiyi tabiki yaptirmadim ve bunlari yaziyorsam hala olmedim..

Geri