gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Etimekli bezelye salatası

Konu, 'Salatalar' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Etimek salataya ayrı bir hava katmış..Afiyetler olsun melekler.:f060: Malzemeler

1 patlıcan
    1 su bardağı haşlanmış bezelye
    1 kabak
    1 havuç
    1 çorba kaşığı mayonez
    2 su bardağı sarmısaklı yoğurt
    8 etimek

Yapılışı

Patlıcan, havuç ve kabakların kabuklarını temízleyip, yıkayın. Sebzeleri ufak ufak doğrayıp, kızartın.
    Mayonez ve sarmısaklı yoğurdu iyice karıştırın.Kızarmış sebzeleri bir kaba aiıp mayonezli yoğurt karışımını ilave edin. Etimekleri ufaladıktan sonra bu karışıma ekleyin ve karıştırın. Bekletmeden servis yapın.

Etimekli bezelye salatası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Pirinçli Bezelye Salatası

Pirinçli Bezelye Salatası

MALZEMELER 400 gr taze iç bezelye 1 adet dolmalık biber 2 çorba kaşığı sirke 1 demet maydanoz 400 gr pirinç zeytinyağ tuz HAZIRLANIŞI Pirinç ve bezelyeyi farklı kaplarda tuzlu suda haşlayın. Yeteri kadar haşladıktan sonra soğuk suda yıkayıp, süzün ve servis tabağına koyun. Maydanoz ve biberi ince kıyın, buna pirinç ve bezelyeyi katıp, karıştırın. Tuz, sirke, zeytinyağ karıştırıp,...
  2. Etimekli patlıcan salatası

Etimekli patlıcan salatası

etimekli patlıcan salatası patlıcan salatası konservesi kuru patlıcanlı etimek konserve Etimekli patlıcan salatası Malzemeler: 1 paket tuzsuz etimek, 2-3 adet orta boy patlıcan, 2 adet orta boy domates, 2 su bardağı yoğurt, 1 diş sarımsak, 2 adet kırmızı közlenmiş biber, 4 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı sirke, tuz, karabiber, kekik, pul biber Yapılışı: Patlıcanları alacalı...
  3. Elmalı Bezelye Salatası

Elmalı Bezelye Salatası

MALZEMELER 1 elma 1 tatlı kaşığı limon suyu 1 demet taze soğan 150 gram haşlanmış bezelye 150 gram haşlanmış tane mısır 100 gram diyet yoğurt köri karabiber 50 gram soğuk et tuz YAPILIŞI Elmayı küp şeklinde doğrayın kararmaması için limon suyuyla karıştırın. Taze soğanları halka şeklinde doğrayın. Elmaları,soğanları,mısırları ve bezelyeleri çukur bir kapta karıştırın. Yoğurt,köri,karabiber ve...
  4. Zeytinyağle Bezelye

Zeytinyağle Bezelye

zeytinyağlı bezelye, nasıl yapılır, nasıl pişirilir, malzemeleri nelerdir, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Ben küçükken ağzıma bezelye koymazdım nedense.Tabi şimdi nedense diyorum,o zaman hiç sevmezdim.Ne zaman ki okulun yemekhanesinde bezelye yemeye başşladım,yiyiş o yiyiş,artık çok seviyorum ve sevmeyenlere de tavsiye ediyorum.. Malzemeler, 1...
  5. TİTAN'dan Etimekli Patlıcan Salatası (resimli)

TİTAN'dan Etimekli Patlıcan Salatası (resimli)

etimekli patlıcan salatası, tarifi, malzemeleri, yapılışı, reçetesi, resimleri, ile ilgili bigiler burada melekler Patlıcan salatasına etimek ne alaka diyebilirsiniz melekler :) Ama bir deneyin eminim siz de benim gibi bayılacaksınız.Etimeğin patlıcanın suyuyla yumuşayıp lezzetlenmesi hele de sarımsaklı yoğurtla buluşması enfes bir tat ortaya çıkmasına sebep oluyor :D:D...

Sayfayı Paylaş