gebe
  1. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0

ev pidesi

Konu, 'Ekmekler&Pideler' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

evet melekler afiyet olsun ben birazdan yapacam cayı koyunca ararım gelin giyelim

Malzemeler
    - Hamuru İçin:
    - 1 yumurta akı
    - 150 gr. oda sıcaklığında yağ (margarin, tereyağı) veya 1/2 sb.dan biraz fazla zeytinyağı
    - 1 su bardağı yoğurt
    - 1 tatlı kaşığı tuz
    - 3,5-4 su bardağı un
    - 1 paket kabartma tozu
    - İç Harcı:
    - 4 su bardağı rendelenmiş beyaz peynir
    - 2 domates rendesi
    - 1 su bardağı ince kıyılmış maydanoz

Yapılışı
    İç harcını hazırlamak için öncelikle rendelenmiş beyaz peyniri, domates rendesini ve ince kıyılmış maydanozu iyice karıştırın.
    Hamur malzemelerinin hepsini karıştırın. Hamuru istenilen büyüklükte pide şekline getirerek iç malzeme ile doldurun. Üzerine yumurta sarısı sürün ve yeşil biber ile süsleyin. 175 C fırında 25-35 dakika pişirin.

Young bride bunu beğendi.
  2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Tamam hadi sen yap ben geliyorum yemeyeeee:D

3. HURHUR

HURHUR Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ay gül saat 01:00 ve benim canım istedi bacımmmmmmmolsada yesem

4. orkide

orkide Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    ellerine sağlık cnm tavsiye ederim melekler harika oluyor bunu kapalısınıda yapıorum ben domates patatesli kıymalı mukemmel oluyo :D

5. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0
    Bu tarifi denedim süper oluyo emeğine sağlık canımm..

ev pidesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. soğan pidesi

soğan pidesi

muhacir pidesi Malzemeler 4 su bardağı su Yarım küçük paket yaş maya 1 yemek kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı şeker Yeteri kadar un 1,5 su bardağı sıvı yağ (üzerini yağlamak için) İç malzemesi : 400 gr kıyma 2 adet domates 3 adet sivri biber 3 adet büyük soğan 1 kahve fincanı sıvı yağ Yeteri kadar tuz, karabiber, pul biber Yemeğin Tarifi Maya ve şekeri lhk suda eritin. İçerisine tuz ve un ilave...
  2. Muhacir pidesi

Muhacir pidesi

macır pidesi muhacir pidesi süt macir muhacir ekmeği 2 yumurta 1 su bardagi sut biraz tuz , bir kabartma tozu ve alabildigi kadar un Ve kizartmak icin sivi yag Yumurtayi derin bir kapta cirpip uzerine sut ilave edilir . Bir sure karistirdiktan sonra , un azar azar eklenir . Krep hamurundan daha koyu bir hamur olmasi gerekir . En son kabartma tozunu ilave edip , karistirilip :)kizartmaya...
  3. evde kır pidesi yapabilirmiyim

evde kır pidesi yapabilirmiyim

Selam melekle,r eşim pideye bayılıyor ve hemen her hafta bir kere pide yemeye gidiyoruz.Ama ben dışarda yemekten yana değilim, evde kır pidesi yapabilirmiyim?
  4. Evde Ramazan Pidesi Yapılışı

Evde Ramazan Pidesi Yapılışı

ramazan pidesi tarifi evde ramazan pidesi yapılışı ramazan pidesi nasıl yapılır Ramazan ayının gelmesi ile birlikte fırınlardan mis gibi pide kokuları yayılmaya başladı. İftar saatlerin de sıcak pide almak için uzun kuyruklar halin de beklemek istemi ve kendi Ramazan pidenizi evde kendi imkanlarınız ve malzemeleriniz ile yapmak istiyorsanız sizlere evde Ramazan pidesinin malzemeleri ve...
  5. Evde pratik ramazan pidesi yapılışı

Evde pratik ramazan pidesi yapılışı

Ramazan ayının olmazsa olmazıdır pide.Gerek sahur da gerekse iftar da severek tüketilen pidenin lezzeti gerçekten bir başka oluyor.Ramazana sayılı günler kala pide fiyatları nın geçen yılla aynı olacağı açıklandı.Geçen yıl 2 tl olan pide bu yılda 2 tl olucak lakin gramajı azalacakmış.Bunun nedeni un ve diğer mamullerin pahallı olması.Ramazan pidesini daha uygun fiyat ve gramajda Ramazan...

Sayfayı Paylaş