gebe
  1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Fıstıkı künefe

Konu, 'Tatlılar' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

[​IMG] MALZEMELER

300 gr tel kadayıf
    200 gr künefe beyniri
    1 çorba kaşığı tereyağ
    1 kase yeşil fıstık

SERBETİ İÇİN

2 su bardağı su
    3 su bardağı toz şeker
    1 dilim limon

HAZIRLANIŞI

300 gr tel kadayıfı ince olarak kesin.Tavaya bir çorba kaşığı tereyağını iyice yayın.Üzerine tel kadayıfın yarısını ilave edin.
    Üzerine künefe peynirleri ilave edin.Künefe peynirin üzerine kalan tel kadayıfı ilave edin.Tel kadayıfın üzerini tabak ile kapatın ve iyice bastırın.

Daha sonra tavayı ocağa alın ve künefeyi arkalı önlü pişirin.Şerbeti için tencereye 2 su bardağı su,3 su bardağı toz şeker ve bir dilim limon ilave edip şerbeti kaynamaya bırakın.Künefe piştikten sonra üzerine şerbeti dökün ve şerbet çektikten sonra üzerine toz yeşil fıstık ilave edip servis yapın.

Fıstıkı künefe konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. künefe gördüm ..:))

künefe gördüm ..:))

rüyada nescafe görmek rüyada künefe yemek künefe görmek şekerpare rüyamda künefe gördüm :)))4 e bölüp yiyordum komik ama gördüm işte ne anlama geliyor acaba:)))
  2. Çam fıstığı

Çam fıstığı

Bakınız; Çam.Ufak, fakat sevinç verecek kısmettir. Bu tam zamanında gelecek para olarak da yorumlanır.Rüyada çam fistigi görmek hayirdir. Çam fistigini agacindan topladigini veya yedigini görenin eline cömert bir adam tarafindan verilecek mal ve para geçer.
  3. Şam fıstığı

Şam fıstığı

Rüyada şam fıstığı yemek, gereksiz ve faydasız bazı işlerle uğraşmakta olduğunuzu gösterir. Rüyasında Şam fıstığı yiyen kişi , boş, gereksiz, yarar sağlamayan işlerle vakit geçiriyor demektir.
  4. Sağlık için yer fıstığı!

Sağlık için yer fıstığı!

Türkiye’de yaygın olarak çerez şeklinde tüketilen yer fıstığının, yağının da kalori, karbonhidrat, kalsiyum, potasyum ve B1 vitamini içeriğiyle yüksek besin değerinin bulunduğu bildirildi. Türkiye’de yaygın olarak çerez şeklinde tüketilen yer fıstığının, yağının da kalori, karbonhidrat, kalsiyum, potasyum ve B1 vitamini içeriğiyle yüksek besin değerinin bulunduğu bildirildi. Yüksek...
  5. Künefe kuyruğunda yumruk yediler

Künefe kuyruğunda yumruk yediler

Hatay'ın kurutuluşunun 69'uncu yıldönümünde düzenlenen festivalde yapılan 50 metre uzunluğundaki künefenin dağıtımında yaşanan izdihamda yumruklar konuştu Atatürk Caddesi'nde 50 metre uzunluğundaki künefenin şerbetini Hatay Valisi Nusret Miroğlu ile Antakya Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu döktü. Höyük kardeşler tarafından yapılan künefede 600 kilo kadayıf, 280 kilo peynir, 350 kilo...

Sayfayı Paylaş