gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Guatırım var iyotlu tuz kulanıyorum

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar bu günlere şikayetim acayip arttı acaba guatır olanlar hangi marka iyotlu tuzu kullanıyorlar. Hastalığınızın tanısını doktor mu koydu yoksa sizde benim gibi kendi kafasına göre iyotlu tuz kullananlardan mısınız ne yapmam lazım. Biriniz beni aydınlatabilir mi acaba ?

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Troid beziniz muhtemelen çok çalışıyormuş ya da sonradan çok çalışmaya başlamış. Çünkü troid bezi çok çalışanlar iyotlu tuz kullanırsa hastalıkları artar. Yani sıkıntı tuzun markası değil. Sizin doktora gitmeden tuz almaya gitmeniz olmuş. Tuzu kesin. Dahiliye uzmanına gidin.

Guatırım var iyotlu tuz kulanıyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İyİyot nedir?İyot, guatr, iyotlu tuz, bunlar nedir?

İyİyot nedir?İyot, guatr, iyotlu tuz, bunlar nedir?

iyot nelerde vardır iyot nelerde var bulunur var tuzu Nasıl olur? Nelerde bulunur? İyot, insan ve hayvanların normal büyüme ve gelişmesi için gerekli olan önemli bir besin maddesidir. İnsan vücudunda çok az miktarda bulunmakta olup, yediğimiz besinler ve su ile alınır. Vücudumuzdaki iyodun büyük bir kısmı tiroit bezinde bulunur ve tiroit hormonlarının yapımında kullanılır. Tiroit bezi, boynun...
  2. İyotlu tuz guatrdan koruyor!

İyotlu tuz guatrdan koruyor!

İyot eksikliğine bağlı oluşan guatr hastalığından korunmanın en önemli yolunun iyotlu tuz kullanımına dikkat etmek olduğu belirtildi. Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, iyot eksikliğine bağlı oluşan guatr hastalığından korunmanın en önemli yolunun iyotlu tuz kullanımına dikkat etmek olduğunu söyledi. Aynı zamanda Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji Uzmanı...
  3. yıyecek ve içeceklerın içerısınde tuz var

yıyecek ve içeceklerın içerısınde tuz var

Bazı yiyecek ve içeceklerın içerısınde tuz var..bunları tüketırken daha dikkatli olunması gerekiyor... Türk Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Derneği eski Genel Sekreteri Prof. Dr. Mustafa Arıcı tuzun sigara kadar sağlığa zararlı olduğunu belirterek bazı içeceklerin ve tatlı gıdaların içinde tuz bulunduğunu söyledi. İçeceklerin ve gıdaların içeriğindeki tuz miktarının ambalajına yazılması...
  4. Fazla Tuz Beyin kanama riski var

Fazla Tuz Beyin kanama riski var

riskler, beyin kanamasi, sebep, hastalik, cok tuz, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz Fazla Tuz Beyin kanama riski var Çok tuzlu besinlerle beslenmek, beyin kanaması ve kalp-damar hastalıkları riskini artırıyor. Araştırmacılar, günlük tuzlu yiyecek tüketimi ile beyin kanaması ve kalp-damar hastalıkları...
  5. Arçelik marka bulaşık makinem var tuz haznesinin kapağı varmı ?

Arçelik marka bulaşık makinem var tuz haznesinin kapağı varmı ?

Merhaba hanımlar Arçelik marka bulaşık makinem var tuz haznesinin kapağı varmı benim ki yok da öyle mi oluyor du yardım lütfen

Sayfayı Paylaş