gebe
  1. ARZUZU

ARZUZU Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    345
    Ödül Puanları:
    63

Güzellik Sırları Ve Karbonat

Konu, 'Deneme Odası' kısmında ARZUZU tarafından paylaşıldı.

Melekler Karbonat ve güzellik ikilisi muhteşem bir ikili.Aşağıdaki yazıya sizde bayılacaksınız.Karbonatın mucizevi yararları ve güzelliğimize güzellik katacak püf noktaları.Hepimiz güzellik iksirlerine bayılırız.Bu konuda her türlü bilgiye açığız....Bakalım neler öğreneceğiz. Cilt lekeleri, diş beyazlatma, ayak bakımı, yorgunluk giderme gibi sorunlara etkili ve kolay çözümler mi arıyorsunuz?
    Karbonat ile pürüzsüz bir tene kavuşmanın keyfini yaşamaya hazır olun! Bir çay kaşığı maya ve bir çay kaşığı karbonatı 10 damla su ile ıslatıp, elde ettiğiniz karışımı cildinize sürdükten sonra 15 dakika bekleyin ve ardından yıkayın. Maya, gözeneklerin temizlenmesini sağlarken karbonat da lekelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.
    Bir tatlı kaşığı süzme yoğurt, yarım çay kaşığı karbonat ve üç damla kadar limon suyunu karıştırıp temiz cildinize sürün. 20 dakika kadar bekledikten sonra peeling yaparak çıkarın ve cildinizi ılık suyla durulayın. Bu şekilde cilt derinlemesine temizlenirken lekelerden de kurtulmuş olur.
    Vücudu toksinlerden arındıracak ve minerallerle besleyecek bir detoks banyosu, kendinizi oldukça iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Küvetinizi sıcak suyla doldurun ve iki bardak karbonatla iki bardak deniz tuzunu içine ekleyin. Yarım saat kadar vücudunuzu sıcak banyonuzda dinlendirin.
    Bakım denilince akla en son ayaklar gelir. Peki, pamuk gibi ayaklara sahip olmaya ne dersiniz? Leğeni sıcak suyla doldurun ve içine yarım ölçek karbonat ekleyin. Ayaklarınızı bu karbonatlı suyun içinde dinlendirerek hem günün yorgunluğunu atabilir, hem de yumuşacık ayaklara kavuşabilirsiniz

Karbonat, cilt için olduğu kadar dişler açısından da büyük bir öneme sahiptir. Su içerisinde çözünebilen karbonat molekülleri dişlerinize yapışarak koruyucu bir kalkan görevi görürler ve dolayısıyla dişlerinizi beyaz tutmaya yardımcı olurlar.

100 gram az yağlı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı karbonatı karıştırıp cildinize uygulayın. Karışımı cildinizde 25 dakika bekletip ılık su ile durulamalısınız. Bu karışım 5 günde bir, 1 ay boyunca uygulandığında cilt lekelerinin kaybolduğunu göreceksiniz

Saçlardaki kalın sprey tabakasını ve jöle artıklarını tamamen çıkarıp, saçlara derin bir nefes aldırmak için orta boy şampuanın içine bir çay kaşığı karbonat katıp karıştırın. Saçlarınızı bu şampuanla yıkayarak derinlemesine bir temizlik elde edebilirsiniz.
    [​IMG][/UR

hilal yildiz ve SEROŞ bunu beğendi.
  2. SEROŞ

SEROŞ Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    25
    Ödül Puanları:
    18
    ya ne güzel hemen yapacagımmmm

3. hilal yildiz

hilal yildiz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    diş beyazlatmada etkili oldugunu duymuştum ama hiç denemedim denemekte fayda var :))

4. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    ben arada bi dişlerime uyguluyorum ama diş etlerini acayip tahriş ediyor :(

5. didem_741

didem_741 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    ben karbonatı elime alıp suyla yaptıktan sonra peeling yapıyordum ama bunuda deniyelim hahaha

6. belinay58

belinay58 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Karbonatın zayiflattigi da dogrumu acaba ?

7. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    bende denemistim karbonati dislerimde ama beyazlatmadi... benim size önerim dislerinizi fircalarken macunu disinizde 5 dakika kadar kalmasini saglayin, yani 5 dakika boyunca fircalamaniza gerek yok fircalayin sonra bekletin o sirada baska birseyler yapin. Dr. um demistiki macunun etki yapmasi icin 3-5 dakika kadar disde durmasi gerek. Denedim ben ve dislerim bembeyaz. Inananin herkes ne kadar beyaz dislerin var diyorlar..

Güzellik Sırları Ve Karbonat konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Güzelliğinizi karbonatla kabartın

Güzelliğinizi karbonatla kabartın

Yalnızca kabonat. Evet yanlış duymadınız. Mükemmel bir güzellik. Heryerde kolaylıkla bulabileceğiniz birşey değil mi? Pratik istediğiniz her zaman vücudunuzun her bölgesine uygulayabilir ve güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Nasıl mı? - Diş fırçanıza sürün ve dişlerinizi fırçalayın: Beyazlık sağlayacaktır. - Ayaklarınıza masaj yapın. Ayaklarınızı koyabileceğiniz bir kaba sıcak su koyun ve...
  2. fahriye evcenin güzellik sırları ve resimleri

fahriye evcenin güzellik sırları ve resimleri

fahriye evcenin burcu fahriye evcen güzellik sırları birce akalay güzellik sırları meleklerimm ben fahrive evceni çok beğeniyorum bence yüz hatları çok güzel bakalım güzelliği için neler yapıyomuş... Güzelliğimin sırrı bakımlı olmam” - Genelde spor ve casual giyinmeyi seviyorum. Klasik kıyafetleri pek tercih etmiyorum. - Kişinin güzel olup olmaması onun başarısını etkilemez bence....
  3. Hollywood yıldızları ve güzellik sırları

Hollywood yıldızları ve güzellik sırları

en güzel hollywood yıldızları holivud yıldızları Her yaptıklarıyla ve giyip takıştırdıklarıyla dikkat çeken dünyaca ünlü Hollywood yıldızlarının güzelliklerini neye borçlu olduklarını merak ediyor musunuz Melek'ler? O halde bu yazımızda, bu sırları öğrenebilir siniz :) Julia Roberts, özel formüllerle evde kendi pişirdiği ekmeği yiyerek diyet yapıyor. Michelle Pfeiffer ‘ın sırrı, tabaklar...
  4. Serenay Sarıkaya'nın Güzellik ve Bakım Sırları!

Serenay Sarıkaya'nın Güzellik ve Bakım Sırları!

serenay sarıkaya güzellik sırları, serenay sarıkaya bakım sırları, serenay sarıkaya haberleri Sevgili melekler, Medcezir dizisinin başarılı ve güzel oyuncusu Serenay Sarıkaya rol yeteneği kadar güzelliğiyle de ilgi odağı olmaya devam ediyor. Her geöen gün hayran kitlesini çoğaltan Sarıkaya, güzelliğini, saç, cilt ve vücudu için uyguladığı çeşitli bakımlara borçlu. Gelin Serenay'ın kendisi...
  5. Bergüzar Korel'in Güzellik ve Sağlık Sırları!

Bergüzar Korel'in Güzellik ve Sağlık Sırları!

bergüzar korel, bergüzar korel güzellik sırrı, bergüzar korel haberleri Sevgili melekler, Karadayı dizisinin güzel başrol oyuncusu Bergüzar Korel, güzelliği ve bakımlı haliyle göz dolduruyor. Yoğun çalışma temposuna rağmen yüksek enerjisiyle de dikkat çeken Bergüzar Korel'in sağlık ve güzellik sırlarını sizlerle paylaşıyoruz... Bergüzar Korel için spor bir yaşam tarzı. Yaz aylarında...

Sayfayı Paylaş