Hamile kalmak isteyenlerin paylaşım alanı

Bu topic bana çok uğurlu gelmişti,yalnış hatırlamıyorsam 1300'lü sayfalarda hamile olduğumu heyecanla arkadaşlarıma yazmıştım.Aradan aylar geçti kızım şimdi 15 aylık ve ben 2. bebeğimi bekliyorum.Ne heyecanlıydı burdaki adet listeleri her adeti geçen arkadaştan haber almak inanılmaz heyecan vericiydi.Gönül isterdiki 2.yide listelere eklenip öyle gelsin:)Ama aniden gelince listeye giremedi küçük kuzum.O zamanki arkadaşlarımı çok özledim.Ne güzel paylaşımlarımız ne güzel heyecanlarımız olmuştu.Şimdi hepsinin saglıklı sıhhati güzel bebekleri var.Burdaki paylaşımlarımızda bir anı olarak kaldı.Tabi anne olan çoğu arkadaşımızla,yeni anneler ve bebekleri isimli topicte yazışıyoruz.Hamile kalmak isteyen arkadaşlarıma benim tek tavsiyem,bol bol dua etmek.Duanın ötesinde hiç bişey yok.İçtenlikle ellerimizi açıp Allaha yalvarınca,isteklerimiz gerçekleşir.Tüm hamile kalmak isteyen herkese Allahım hayırlı sağlıklı evlatlar nasib eder inşallah.

ilk ay

arkadaşlar bizde bu ay başladık çalışmalara... adetim ayın 11 i 12si gibiydi... şimde diğer adetime daha 11 gün vAr ve çok sabırsızım ilk ay olduğu için... doktordan sağlık taramalarımızı yaptırdık bir sorun yok... ama bende de sanki hiç nbir belirti yok şimdiye kadar, belirti saymam için çok mu erken daha yoksa:-S bi cevap tecrübelilerden... ayrıca dipnot: ben hiç bi adet dönemimde herhangi bi kasık ağrısı göğüs arısı yaşamıyorum...

mrb ben yeni üyeyim 3 yıl olucak ben de hasretim. İlk 6 ay korunmuştum hiç istemedim ve bu kadar isteyeceğimi bilmyordum. 2 ay önce düşük yaptım gçen ay ayın 4 ünde 1-2 gün kadar oldum ondan beri olmadım bu ay ayın 6 sına kadar beklicem. abi düşükten sonra düzeni değşmediyse

Hamile kalmak isteyenlerin dikkatine lütfen size verilen ilaçlara dikkat edin ve doktorunuz dahi verse iyice araştırmadan kullanmayın.bana cylo progynovayı doktor adet düzenleyici ve hamilekalmamı kolaylaştırması için verdi.1 kutu içtikten sonra hamile kaldım fakatkendi doktoruma gittiğimde ilacın bebeği olumsuz etkileyeceğini söyledi vehamileliğin sonlandırılması gerektiği söylendi. Üniversitelerinfarmakolojilerinden ve çeşitli profesörlerden fikir aldık,genelde bu ilacınhamilelerde kullanılmasının riskli olduğu üreme organı olmayan ya da üremesisteminde problemler olan bebeklerin dünyaya gelebileceği söylendi.şimdibebeği aldırmak ve aldırmamak arasında kaldık.Cylo progynova kullanan vekullanacak olan arkadaşların bilgisine bu ilaçla ve türevleriyle ilgiliaraştırmalar yeterli değil,bunun için kullanmadan önce bunu bilmenizde faydavar.Başkalarının bizim düştüğümüz duruma düşmemesi dileğiyle..

merhaba melekler..
sanırım 5. ay Allah ım nasip etti hamile kalmayı ama emin değilim ve test yapmaya çekiniyorum hüsranla sonuçlanır diye. engin bilgilerinize başvurmak istiyorum.birkaç gündür aşırı derecede gazım var normalde gaz yapıcı şeyleri tüketsem bile çooooooooook az gaz yapar, son bir haftadır ara ara başım dönüyor kısa aralıklarla, vücudum normalden çok sıcak ama buna karşın ayaklarım anormal derecede üşüyor, oruç tutmama rağmen yine normalde olmadığı kadar wc ye çıkma ihtiyacım oluyor. yarın regl günüm inşallah Allah ım nasip etmiştir. sizin fikriniz ne bu durumda???? çok heyecan yaptım bugün :):)

merhaba melekler..
sanırım 5. ay Allah ım nasip etti hamile kalmayı ama emin değilim ve test yapmaya çekiniyorum hüsranla sonuçlanır diye. engin bilgilerinize başvurmak istiyorum.birkaç gündür aşırı derecede gazım var normalde gaz yapıcı şeyleri tüketsem bile çooooooooook az gaz yapar, son bir haftadır ara ara başım dönüyor kısa aralıklarla, vücudum normalden çok sıcak ama buna karşın ayaklarım anormal derecede üşüyor, oruç tutmama rağmen yine normalde olmadığı kadar wc ye çıkma ihtiyacım oluyor. yarın regl günüm inşallah Allah ım nasip etmiştir. sizin fikriniz ne bu durumda???? çok heyecan yaptım bugün :):)

slm canim insallahhh bebisin göbüsüne gelmistir...bence heyecan yapma testini simdiden yapabilirsin sonuc cikiyo..tuvalete SIK gitmen bi belirti ama onun disindakiler icin bisey diyemeyecegim onlar icin cok cok erken..benimkinde gayet normal adet olacakmisim gibiydi hatta bi iki damla gelmisti ve kesilmisti..ayak üsümesi bende de cok vardi ama normal adet agrilarimda vardi...umarim rabbim yüzünü güldürmüstür...sen testini yap derim..olmasa bile hüsrana cevirme daha . ay mis kendini sakin tutmaya calis..hakkinda hayirlisi olsun..herseyde bir hayir vardir diye düsün limonlu seker...

teşekkür ederim jupiter :) eğer varsa ilk olacak o yüzden çok heyecanlıyım. normalde adet olduktan sonra ikinci gün çok az karnım ağrıyordu onun dışında hiç bişey olmuyordu inşallah yerleşmiş benim onu fark etmemi bekliyordur :) eşim de çok istemesine rağmen o benden çok çekiniyor test yapamaya ayın 15 ine kadar bişey yokmuş gibi bekleyelim diyor ben o kadar beklemeye gerek yok diyorum test almaya yanaşmıyor hüsran olur diye :( hayırlısı olur inşallah. Rabbim kimseye aratmadan versin inş...

Geri