Hamileligimi sizinle adim, adim yasamak istiyorum diyenler buraya....

tuğçecim bebeğinin ilk yatağı çok güzelmiş çok beğendim..kızlar dün gittim dr a kanım düştüğü için olmuş..inş devam etmez
Geçmiş olsun benimde kanım çok düşmüş şuan kan ilacı kullanıyorum ama ben gebelikte normaldir diye dr hiç sormadım

günaydın tatlı annecikler:)
galiba yavaş yavaş büyüyo göbüşüm dışarıdan şıp diye belli olmuyır henüz ama eşimde bende farkedebiliyoruz,çok güzel bişey yaa daha koca koca göbüşlü olucaz inş.
Naz kaç haftalıksın ilk hamileliğimde çok geç büyüdü göbüşüm 26 haftalıkken dışarından bakıldığında anlaşılıyordu

Kizlar bugun buyuk ultrasona girdim.Dr herseyi guzelce inceledi butun kemiklerinide gorduk.bebisimiz cok seker cok fistik :D:D boyu 26 cm kilosu 470 gr.Doktor buyuk degil cok iyi dedi herseyi cok guzel dedi.Ama benim kan dolasimim cok hizliymis.tansiyonun nasil yuksek mi dedi hayir dedim gayet iyi hep kontrol ediyorum.Suan kan dolasimim cok hizliymis ama kiziminki iyiymis inda problem yokmus.1 ay sonra tekrar buyuk ultrasona gidecegim bakalim o zaman nasil cikacak dedi doktor.bende yine hizli olursa ne olur dedim erken dogum olmak zorunda kalirmisimm.cok sasirdim beklemiyordum tansiyonumda cok iyi neden kan dolasimim boyle hizli cikti anlamadim.tansiyonla alakaliymis.doktoruna gidince seker testi yaptir dedi.suan erken dogummu olur normal zamanda mi birsey soyleyemdm dedi 1 ay sonra belli olacak buyuk ihtimalle..arastirdim internetten ama bu konuda hicbirsey yazmiyor.bilgisi olan var mi?yakinlarinda olan duydugunuz birseyler?neye dikkat etmem lazim onuda bilmiyorum...Bu yuzden biraz sikildi canim sonucta erken dogumda olsa farketmez ama ben zamaninda olsun istiyorum

tugcecim ablamin kan dolasimida hizli oldugundan yegenim iyi beslenemedi ve kilosu azdi ondan dolayida dr sürekli yatmasini tavsiyse etti. hatta son haftalarini hastanede gecirdi..kaffein iceren iceceklerden uzak durmasini önerdiler.. bebek 4 müydü 6 haftamiydi felan önce dogdu 1,5 kilo idi... saglikliydi ama güzel beslenememis yani kilo alamamis o yüzden dogduktan sonra normal dogum tarihine kadar küvezde kaldi... simdi ise kücük cadi diye bilirim... yani kafana takma öyle büyük riski yok onun sadece bebenin kilo almasini engelliyormus.. :D insallah ama düzelir canim, sen kahveden siyah caydan yesil caydan, coladan uzak dur insallah geri normale döner.. Rabbim saglikli kucagina almayi nasip etsin canim... üzülme takma kafana....

ilk önce muhammed ismini koyacaktik sonra öyle oldugunu ögrendik tugcecim, dikkat edilmesi gerek diye o yüzden kararsiz kaldik ve ibrahim ve ismail isiminide düsünüyoruz.. gönlüm muhammedden yana ama ibrahim ve ismail isimlerinide cok seviyorum.. Cocuklar ahirette babalarindan davaci olacaklari icin isim konusunda esime dedim ben ücünüde seviyorum sen karar ver... oda karar veremiyor... bende diyemiyorum su olsun diye.. öylece duruyoruz bakalim..
hazancim bu arada Ibrahim isminin kisiye nasil etki yaptigini söyledigin icin cok tesekür ederim... simdi dahada cok sevdim o ismi :D:D

kizlar bugün yoruldum, yarin ablalarimi, kardesimi ve annemleri kahvaltiya davet edeyim dedim, hazirlik yaptim alis veris yaptim.. inanmayacaksiniz azcik ise hasat oldum... topuklarim agriyor valla iyimi... :D:D sisko oldugumdandir kesin ayaklarim tasiyamiyor... ay kizlar suan size bunu yazarken solumdan sanci giriyor.. üfff cok kötü agriyor.. insallah normaldir :S üffff ...... ciz ciz yaniyor of cok kötü ya

Son düzenleme:
tugcecim ablamin kan dolasimida hizli oldugundan yegenim iyi beslenemedi ve kilosu azdi ondan dolayida dr sürekli yatmasini tavsiyse etti. hatta son haftalarini hastanede gecirdi..kaffein iceren iceceklerden uzak durmasini önerdiler.. bebek 4 müydü 6 haftamiydi felan önce dogdu 1,5 kilo idi... saglikliydi ama güzel beslenememis yani kilo alamamis o yüzden dogduktan sonra normal dogum tarihine kadar küvezde kaldi... simdi ise kücük cadi diye bilirim... yani kafana takma öyle büyük riski yok onun sadece bebenin kilo almasini engelliyormus.. :D insallah ama düzelir canim, sen kahveden siyah caydan yesil caydan, coladan uzak dur insallah geri normale döner.. Rabbim saglikli kucagina almayi nasip etsin canim... üzülme takma kafana....

kuzucum suan doktorum kilosu ve boyu cok iyi dedi yani suan oyle bir problemimiz yok.ablanda bu problem ne zaman ortaya cikmis?ilk aylardanda belli miydi?bizim bebis bi ara siskoydu kiz hahaha oldukca fazla besleniyor yani.amann cok kucuk dogmus yahuu.tmm canim birinden duymam iyi oldu.sen iyice ablana sorabilirmisin?erken dogum olacagi ne zaman ortaya cikmis ve ne zaman bebisin beslenemedigine karar vermisler..ben dikkat ederim oyleyse tatlim.cok sagolll

Smii ismail koy sen yaa bence ibrahim olunca ibo diyecekler lakap takmakta cok gunah biliyorsun.ismaile iso diyemezler :D:D ya tatlim annenleri cagiriyorsan neden oyle buyuk hazirlik yapiyorsun yapma birak geliponlar yaparlar.bizim dinlenmemiz lazimm.bende namaz kilarken secdeden kalkinca kalbim cok carpiyor birden.neden acaba yaaa yavas olmaya calisiyorum ama trotzdemmmm

ilk önce muhammed ismini koyacaktik sonra öyle oldugunu ögrendik tugcecim, dikkat edilmesi gerek diye o yüzden kararsiz kaldik ve ibrahim ve ismail isiminide düsünüyoruz.. gönlüm muhammedden yana ama ibrahim ve ismail isimlerinide cok seviyorum.. Cocuklar ahirette babalarindan davaci olacaklari icin isim konusunda esime dedim ben ücünüde seviyorum sen karar ver... oda karar veremiyor... bende diyemiyorum su olsun diye.. öylece duruyoruz bakalim..
hazancim bu arada Ibrahim isminin kisiye nasil etki yaptigini söyledigin icin cok tesekür ederim... simdi dahada cok sevdim o ismi :D:D

kizlar bugün yoruldum, yarin ablalarimi, kardesimi ve annemleri kahvaltiya davet edeyim dedim, hazirlik yaptim alis veris yaptim.. inanmayacaksiniz azcik ise hasat oldum... topuklarim agriyor valla iyimi... :D:D sisko oldugumdandir kesin ayaklarim tasiyamiyor... ay kizlar suan size bunu yazarken solumdan sanci giriyor.. üfff cok kötü agriyor.. insallah normaldir :S üffff ...... ciz ciz yaniyor of cok kötü ya

yalnis hatirlamiyorsam 6 aylikken felandim yarin gelince sorarim, sonra yazarim insallah unutmadan :D:D

Smii ismail koy sen yaa bence ibrahim olunca ibo diyecekler lakap takmakta cok gunah biliyorsun.ismaile iso diyemezler :D:D ya tatlim annenleri cagiriyorsan neden oyle buyuk hazirlik yapiyorsun yapma birak geliponlar yaparlar.bizim dinlenmemiz lazimm.bende namaz kilarken secdeden kalkinca kalbim cok carpiyor birden.neden acaba yaaa yavas olmaya calisiyorum ama trotzdemmmm

karari babaya biraktim bakalim o ne koycak, ablamda diyor ay ismail ismi cok güzel onu koy diye.. ben bebii muhammedim diye seviyorum oglusum diye seviyorum suan karnimda bakalim ne olacak :D

gecen arkadaslarim gelmisti dr lar doguma kadar kiz demisler ona bebek ama erkek dogmus iyimi.... hadi bizdede öyle olurda napcaz kiz...

bendede öyle oluyor birde secdeden kalkamiyorum siskoluktan zorlaniyorum o yüzden ayakta ve secdeyse giderken sandalyeye oturuyorum yani asa inmiyorum tam.. böyle en rahati suan. sorunsuz kiliyorum cok sükür...
Ya canim is yapmak istiyor tugcecim, annemde kizdi zaten... dikkat et ne isi yapiyorsun diye ama ne güzel is yapmayi özlemistim... cok sükür gecti suanda yine yatagima uzandim ve tv izliyorum, bir yandanda sana yaziyorum :D:D

banada kiz dediler bide erkek doguyormus hahaha sok oluruz valla..yok canim bana buyuk ultrasonda kac kez kiz dediler gayet net belliydi.is yapma zaten dogumdan sonra yapacaksin canikom simdilik bosverr.duyanda cok siskosun sanacak kiz sanki 100e dayandinda oyle diyorsun..en iyisi sandalyede kilmak bende az daha bekliyorum suan boyle iyiyim..bu arada belinay ismi nasil kizlar?

Geri