gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

***iftar duası***

Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

İftar vaktinde şu duayı okumak sünnettir: "Allahümme leke sumtü, ve bike âmentü, ve aleyke tevekkeltü, ve alâ rızkıke eftartü, ve savmel'ğadi min şehri ramazane neveytü, fağfir lî ma kaddemtü ve mâ ahhartü"

Anlamı: "Allahım, senin rızan için oruç tuttum, sana inandım, sana güvendim, senin rızkınla orucumu açtım. Ramazan ayının yarınki orucuna da niyet ettim. Artık benim geçmiş ve gelecek günahlarımı bağışla!"

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: ***iftar duası***
    emeğine sağlık

***iftar duası*** konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sahur ve İftar sofralarınızdan hoşafı eksik etmeyin

Sahur ve İftar sofralarınızdan hoşafı eksik etmeyin

Sıcak ve uzun yaz günlerine rastlayan ramazanda, açlık ve susuzluk ihtiyacının karşılanması için sahurda süt ve yumurta, iftarda hoşaf tüketilmesinin faydalı olacağı bildirildi. Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ramazan boyunca sahurda ve iftarda sofralardan kesinlikle eksik edilmemesi ve her...
  2. İftardan öncemi sonramı namaz kılmak gerekir?

İftardan öncemi sonramı namaz kılmak gerekir?

Orucu erken açmanın sünnet olduğu söyleniyor. Burada akşam namazını kılmadan mı yemek yenmesi bildiriliyor? CEVAP Orucu erken açmak, yıldızlar görününceye kadar geciktirmemek demektir. Özellikle ramazanda yemeğin yenmesi uzun süreceğinden, akşam namazını erken kılmak ve yemeği, acele etmeden, rahat yemek için, iftarı açıp, yemeği namazdan sonra yemelidir. Böylece, oruç erken açılmış, namaz da...
  3. İftar Mesajları 2015

İftar Mesajları 2015

Bin aydan daha hayırlı bir ay olan Ramazan ayını yaşadığmız şu günler de sevdiklerinize birbirinden anlamlı iftar mesajı yollayarak onları çok mutlu edebilirsiniz. 2015 iftar mesajlarını sizler için bu yazımız da paylaşıyoruz. İftar saatini beklerken edilen duaların, ezan okunurken açılan orucun, sofrada bulunan bereketin, bolluğun Yüce YARADAN'dan daimi olmasını dilerim, Hayırlı iftarlar....
  4. İftar yemeği vermenin faziletleri

İftar yemeği vermenin faziletleri

2016 yılının Ramazan ayına ulaştıran Allaha hamd olsun.Ramazan ayının önemi biz müslümanlar için çok anlamlıdır.Bu şerefli ay mağfiret ayıdır.Af ve mağfiretin olduğu ,ibadetimizin zenginleştiği bu ayın her gününü fırsat bilip hakkıyla ibadet etmeli,emrolduğu üzre oruç tutulmalıdır.Sosyal dayanışma ve yardımlaşmanın olduğu bu mübarek ayda yoksullara yardım etmeli, doyurmalı ve onlara iftar...
  5. İftara Yakın adet Görenin Orucu geçerli olur mu?

İftara Yakın adet Görenin Orucu geçerli olur mu?

Oruç ,her müslümana farz olan bu ibadet aynı zamanda islamın 5 şartından biridir.Her müslüman için farz olduğu bakara suresinin 183 ve 185. ayetlerinde belirtilmiştir.Farz olan oruç bazı haller de tutulmayabilir.Adetli kadının oruç tutmaması gibi.Oruç için niyetlenen kadın ezana bir kaç dakika kala adet olabilmektedir.Bu durumda kadın o bir kaç dakika için orucunu yinede bozmaz ama yaptığının...

Sayfayı Paylaş