gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Kalp krizinde İlk Yardım

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

kalp krizi, ilk yardım, nasıl olmalıdır, kuralları nasıldır, kalp krizi esnasında yapılan yardım buradan bulabilirsiniz
    Kalp krızı geçiren bir hastaya nasıl ilk yardım uygulanmalıdır bu konu hakkında siz meleklere bilgile rvermek istiyorum..

Kalp krizinde ilk yardım nasıl yapılır?

Kalp krizi son derece tehlikeli bir durumdur. Kalp krizinin belirtilerinin iyi takip edilmesi ve doğru müdahalenin zamanında yapılması hayat kurtarabilir.​

Kalp krizine müdahalede altın kural; hastanın mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde bir sağlık kuruluşuna ulaştırılmasıdır.​

Kalp krizinde ilk yardım

• Eğer bir kişinin kalp krizi geçirdiğinden şüpheleniyorsanız hemen 112'yi arayın ve bir ambulans çağırın.
    • Hastayı sakinleştirin, solunumunu takip edin.
    • Hastanın vücudunu sıkan kıyafetleri gevşetin, varsa kravatını çıkartın.
    • Kalp üzerindeki baskıyı azaltmak için hastayı sırtı ve boynu desteklenir durumda oturtun ya da yere yatırın.
    • Hastayı sıcak tutun.
    • Kalp krizi geçiren kişi kalp rahatsızlığı için ilaç kullanıyorsa ilacını verin. Kalp hastalarının kullandığı dil altı hapları hayat kurtarabilir.
    • Hasta tamamen kendindeyse ve aspirine alerjisi yoksa çiğnemesi için bir aspirin verin.
    • Hastayı hemen bir sağlık merkezine ulaştırın.

Kalp krizinde İlk Yardım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kalp krizi

Kalp krizi

Yıllar içerisinde sigara kullanımının artışı, yağlı yiyeceklerin fazla tüketilmesi ve stresli yaşam gibi faktörlerden dolayı kalp krizi yaşının düşmeye başladığı bildirildi. Tokat Dr. Cevdet Aykan Devlet Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ataç Çelik, kalp krizi riski yaşının yıllar geçtikçe düştüğünü belirterek, "Eskiden biz 30 yaşlarda kalp krizi gördüğümüzde şaşırırdık. Ama şimdi 20'li...
  2. Kalp krizi durumunda deneyin...

Kalp krizi durumunda deneyin...

Diyelim ki, mesai saati bitti ve siz de akşam 18:30 civarında, alışılmadık derecede zorlu bir iş gününün ardından (tabii ki tek başınıza) arabanıza binip evin yolunu tuttunuz. Çok yorgunsunuz ve canınız da fena halde sıkkın. MÜTHİŞ GERGİN VE SİNİRLİ BİR HALDESİNİZ… Birdenbire göğsünüzde, kolunuza ve çenenize doğru yayılmaya başlayan korkunç bir ağrı hissediyorsunuz. En yakın hastaneye...
  3. kalp krizi

kalp krizi

KALP KRIZI Diyelim ki, mesai saati bitti ve siz de akşam 18:30 civarında, alışılmadık derecede zorlu bir iş gününün ardından (tabii ki tek başınıza) arabanıza binip evin yolunu tuttunuz. Çok yorgunsunuz ve canınız da fena halde sıkkın. MÜTHVE SİNİRLİ BİR HALDESİNİZ… Birdenbire göğsünüzde, kolunuza ve çenenize doğru yayılmaya başlayan korkunç bir ağrı hissediyorsunuz. En...
  4. kalp krizi için ...

kalp krizi için ...

>>>>>>>>>> >>>>>>>>>> >>>>>>>>>> >>> >>>>>>>>>> >>>>>>>>>> >Diyelim ki, mesai saati bitti ve siz >>>>>>>>>>de >>>>>>>>>> >>>aksam 18:30civarinda,...
  5. Kalp Krizi Geçiren Kişiye Nasıl yardım Edilir ?

Kalp Krizi Geçiren Kişiye Nasıl yardım Edilir ?

Kalp Krizi Esnasında Yapılacaklar kalp krizi esnasında neler yapılmalı kalp krizi esnasında ne yapılır Sevgili melekler, sağlık sorunlarıyle her an hepimiz karşılaşabiliriz. Önemli olan ilkyardım hakkında bilinçlenmek ve sakin olmaktır. Son zamanlarda yaşlılar kadar gençleri de vuran kalp krizi esnasında yapılacaklar hakkında sizlere bilgiler vermek istiyoruz.. Nabız hızlanması,...

Sayfayı Paylaş