gebe
  1. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0

Kırmızı Biberli Patlıcan

Konu, 'Mezeler - Ordövrler' kısmında esennruzgar tarafından paylaşıldı.

kırmızı biberli patlıcan sarma kırmızı biberli patlıcan tarifi kırmızı biberi sevmeyen çok az kişidir herhalde.buda kırmızı bibere farklı değişik bir sunum katıyor.zaten normalde de sık sık kırmızı olan gıdalardan tüketilmesi gerektiğini televizyonlardan duyuyoruz.kırmızı biberi ben normalde kışa hazırlıklarında alıp hazırlıyorum buzluğumda her zaman vardır.genelde haşlıyorum kabuklarını soyup buzdolabı poşetlerine düz sıra ile koyuyorum.közlenmiş sevenler közleyipte koyabilirler bana biraz közlenmiş şekilde ağır geliyor sevmedim öle tadını alışamadım bir türlü. 2 kırmızı bibere 1 patlıcan ( patlıcan büyükmüş fazla geldi )biberleri haşladım kabuklaını soydum içine küp küp kesip kızarttığım patlıcanları doldurdum
    sarımsaklı yoğurt ve tuz ekleyip pul biber ile süsledim.

Kırmızı Biberli Patlıcan konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bİberlİ Makarna

Bİberlİ Makarna

BİBERLİ MAKARNA Malzemeler : 400 gr. makarna 900 gr. kırmızı dolmalık biber 250 gr. soğan 280 ml. zeytinyağı 1 diş sarımsak 60 gr.rendelenmiş taze parmezan peyniri 50 gr. dolmalık fıstık Karabiber Tuz Hazırlanışı : Dolmalık biberlerin çekirdeklerini çıkarıp dörder parçaya ayırın. Soğanları soyun, biberlerle birlikte küb şeklinde doğrayın. Büyük bir tavada 4 yemek kaşığı...
  2. Patlıcan

Patlıcan

Patlıcan yemek ruhsatlı bir işyapmaya, kin ve kıskançlığa, iki yüzlülüğe ve yahut yaltaklığa, Avcının patlıcan yemesi avının iyi gitmesine, Mevsiminde patlıcan görmek küçük bir üzüntüyle birlikte rızka, mevsini dışında görmek kerih görülen ve sevilmeyen şeylere, Patlıcan yemeği rızık ve afiyete delalet eder.Çevrenizde itibarınızın sarsılmasına işarettir. Patlıcan kızartması yemek, acı bir...
  3. patlıcan

patlıcan

(Aubergine / Aubergine / Aubergine / Eggplant / Solanum melongena) Sebze olarak yenilen, mor renkli, uzunca silindirik veya yuvarlak bir yaz sebzesidir. Vatani tropik Hindistan’dir. Sicak memleketlerde yetistirilir. Orta ve kuzey Avrupa’da çok az taninmis olmasina ragmen, memleketimizde yazin çok yaygin yenen bir sebzedir. Patlicanin uzunca olanlarina daha çok kemer patlicani, yuvarlak olanina...
  4. Patlıcan

Patlıcan

(Aubergine / Aubergine / Aubergine / Eggplant / Solanum melongena) Sebze olarak yenilen, mor renkli, uzunca silindirik veya yuvarlak bir yaz sebzesidir. Vatani tropik Hindistan’dir. Sicak memleketlerde yetistirilir. Orta ve kuzey Avrupa’da çok az taninmis olmasina ragmen, memleketimizde yazin çok yaygin yenen bir sebzedir. Patlicanin uzunca olanlarina daha çok kemer patlicani, yuvarlak olanina...
  5. Kırmızı biberli mısırlı pilav

Kırmızı biberli mısırlı pilav

kırmızı biberli mısırlı pilav kırmızı biberli pilav uluslararası pilavlar uluslararası tarifleri Sevgili melekler, Klasik pilavlardan sıkıldıysanız,size görünümü ve lezzetiyle harika olan bu pilavı öneririm.Afiyet olsun.... Malzemeler 2 su bardağı pirinç 2 çay bardağı taze mısır 1 tane kırmızı biber 1 tane soğan tuz su sıvıyağ Hazırlanışı Pirinçlerimizi tuzlu ılık suda yarım saat kadar...

Sayfayı Paylaş