gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kolanın zararları neler ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar istemeden de olsa çok fazla kola içiyorum ve zararları nelerdir öğrenmek istiyorum, belki okuyunca bırakabilirim bu kadar içmeyi :S

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Prof. Dr. Ayşe Akın bir bardak Kola içtikten sonra vücudumuzda meydana gelen sürecin sağlığımıza etkilerini anlattı.
    İşte bir bardak kolanın dakika dakika zararları…

İLK 10 DAKİKA: * 10 çay kaşığı şeker vücudunuza girer. (Günlük almanız gereken şeker miktarının tamamı kadar)

* Fosforik asit tat alma duyunuzu keser.

* Aşırı şeker yüklemesinden dolayı kusmanızı engeller.

20 DAKİKA: * Kan şekerinizde ani bir yükselme olur.

* Yüksek miktarda insulin patlamasına neden olur.

* Karaciğeriniz vücudunuzdaki şekeri yağa çevirerek buna bir yanıt verir.

* Bu sadece bir kaç dakika içinde olur.

40. DAKİKA: * Kafein emilimi tamamlanır.

* Göz bebekleriniz büyür.

* Kan basıncınız yükselir.

* Karaciğeriniz kana daha fazla şeker pompalamaya başlar.

* Beyninizdeki adenozin reseptörleri rehaveti önlemek için bloke olur.

45 DAKİKA: * Beyninizde dopamin salgısı artar.

* Bu tıpkı eroinin vücuta yaptığı tepkimelere benzer.

60 DAKİKA: * Kafeinin diüretik özellikleri baş gösterir (tuvalet ihtiyacı gibi).

* Bu da vücutta depolanmış kalsiyum, magnezyum ve çinko’nun da beraberce dışarı atılması demek.

BİR SÜRE SONRA…

* Şeker ihtiyacını tekrar duymaya başlayacaksınız

* Kendinizi halsiz ve bitkin hissedeceksiniz.

* Vücudunuzda kola ile aldığınız bütün su tekrar dışarı atıldığı için susuzluğunuzu tekrar hissedeceksiniz.

* Şeker ihtiyacını takiben, kafein isteği de başlayacak (sigaradaki gibi)…

Şuan fotoğraflardan dolayı kola içme ihtiyacı duyabilirsiniz! Fakat biz zararlarını düşünüp, doğru karar vermenizi öneririz…

Kolanın zararları neler ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kolanın  zararları  OKUYUN

Kolanın zararları OKUYUN

hamilelikte kolanın zararları hamilelikte kolanin zararlari gebelikte kolanın zararları Kola içTikten sonra bir saatte olanlar"" İlk 10 dakika: 10 çay kaşığı şeker almış vücudunuza girer (Günlük almanız gereken şeker miktarının tamamı kadar). Fosforik asit tat alma duyunuzu keser ve aşırı şeker yüklemesinden dolayı kusmanızı engeller. 20 dakika: Kan şekerinizde ani bir yükselme...
  2. Bir bardak kolanın dakika dakika zararları...

Bir bardak kolanın dakika dakika zararları...

Bir bardak kolanın dakika dakika zararları.. Kolayı çoğumuz düşünmeden tüketiyoruz Peki, kola içtikten sonra vücudumuzda ne gibi değişiklikler olur? (Prof Dr Ayşe Akın) İlk 10 dakika: 10 çay kaşığı şeker vücudunuza girer (Günlük almanız gereken şeker miktarının tamamı kadar) Fosforik asit tat alma duyunuzu keser ve aşırı şeker yüklemesinden dolayı kusmanızı engeller 20 dakika: Kan...
  3. Kolanın içinde ki fosforun inanılmaz zararı

Kolanın içinde ki fosforun inanılmaz zararı

fosfor zararları fosforun zararları fosfor resmi Kola içmeyen yoktur adım gibi eminim.Şahsen bende bol bir miktarda tüketiyorum hatta tüketiyor-dum....Kola ile ilgili o kadar çok yazı okudum ki beni inanılmaz derece de etkiledi.Bu etkiler sayesinde artık kola içmiyorum.Meyve suları tercih ediyorum.İyi de yapıyorum.Bence sizde bir an önce kola sevdanızdan vazgeçin. Çünkü;kolanın içinde bulunan...
  4. Bir Bardak Kolanın Vücudumuza Zararları

Bir Bardak Kolanın Vücudumuza Zararları

bir bardak kolanın zararları bardak çekmenin zararları Her nekadar uzmanlar asitli içecekleri içmemizin vücudumuza zararlı olduğunu söylesede kola içmekten vazgeçemiyoruz...Ama şimdi bir bardak kolanın vücudumuza bir saat içinde ne kadar zarar verdiğini okursak içmekten vazgeçebiliriz :tik: İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, bir bardak kolanın 60 dakikada vücuda verdiği...
  5. 2 Litrelik Kolayı Ne Kadar Zamanda İçebilrisiniz? :D

2 Litrelik Kolayı Ne Kadar Zamanda İçebilrisiniz? :D

komik videolar 2 litrelik kolayı 53 saniyede içen adam Sevgili melekler, kendimi kolakolik zannederdim ama yok ben kola falan içemiyormuşum, videoyu izleyince onu anladım :D:D Hani 2 ltlik kolayı alsam elime gide gele 1 saat içinde içerim ama 53 saniyede içen bu adamı görünce ne boğaz varmış demeden geçemedim :S Dipnot: Videonun başında epey bir süre arka plandaki bir adam da sürekli...

Sayfayı Paylaş