gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Mis Gibi Etli Taze Fasülye Yemeği Tarifi

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Etli Taze Fasulye Nasıl Yapılır Etli Fasulye Yemeği Tarifi

Yaz aylarının en sevilen sebze yemekleri içinde yer alan taze fasülye özellikle kuzu etiyle yapıldığında tadına doyulmaz melekler :) Ancak kuzu eti size ağır geliyorsa dana etini de rahatlıkla tercih edebilirsiniz :) Bu yazımızda etli taze fasülye nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız sizlere. :)

Etli taze fasulye için gerekli olan malzemeler

Yarım kg kuşbaşı et
    1 kg taze fasulye
    5-6 tane domates
    2 tane soğan
    5-6 yemek kaşığı sıvıyağ
    kırmızı pul biber
    tuz
    3-4 su bardağı sıcak su

Yapılışı

Önce kuşbaşı etleri tencereye koyun ve soğanı doğrayın. Üzerine domatesleri rendeleyin. Daha sonra kırdığınız fasulyeleri ekleyip tuz, biber ve yağı da ilave edin. Suyu çekilene kadar kavurun ve sıcak suyu ekleyin. Fasulyeler yumuşayana kadar pişirin.

Afiyet olsun

Mis Gibi Etli Taze Fasülye Yemeği Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mis Gibi Dondurmalı İrmik Helvası Tarifi (resimli)

Mis Gibi Dondurmalı İrmik Helvası Tarifi (resimli)

Genelde balığın zahmetinden olsa gerek biraz işin basitine kaçar marketten tahin helvası alıveririz melekler. Ama biraz zahmete girmeyi göze almayı düşünürseniz size dondurmalı irmik helvasını tavsiye edebilirim. Eğer dondurmalı irmik helvası nerede yenir derseniz, bu nefis helvayı eğer İstanbul’daysanız Fatih Kadın Pazarı semtinde yemenizi özellikle tavsiye ederim. Şimdi gelelim ev...
  2. Mis Gibi Elmalı Sarma Kurabiye Tarifi

Mis Gibi Elmalı Sarma Kurabiye Tarifi

elmalı kurabiye yapımı elmalı kurabiye tarifi Çayın yanına çok yakışacak nefis bir kurabiye tarifi ile karşınızdayız melekler :) Bu yazımızda sizlerle elmalı sarma kurabiye yapımı ile ilgili bilgiler paylaşacağız. Önce malzemeler :tik: 1 Su Bardağı pudra şekeri 1 Yemek Kaşığı yaş maya 1 Adet yumurta 2 Su Bardağı un 1 Paket vanilya 1 Kase elma marmelatı 1 Yemek Kaşığı Sana Klasik Unun...
  3. Etli Patlıcan Yemeği tarifi istiyorum

Etli Patlıcan Yemeği tarifi istiyorum

Selam arkadaşlar ben sizden Etli Patlıcan Yemeği nasıl yapılır diye tarif bilgilerini benimle bir zahmet paylaşmanızı rica ediyorum. Şimdiden Etli Patlıcan Yemeğinin yapılışı için çok tşkler.
  4. Resimli Etli Patlıcan Yemeği Tarifi

Resimli Etli Patlıcan Yemeği Tarifi

Etli Patlıcan Yemeği Tarifi Etli Patlıcan Yemeği Resimli Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere yaz yemekleri arasına alacağınız lezzetli mi lezzetli bir etli sebze yemekleri tarifi veriyoruz. Malum Ramazan ayı öncesi yemek menülerinizi zenginleştirmek isterseniz, pilavlara eşlik edecek enfes bir lezzet olan etli patlıcan yemeği tarifi sizlerin bilgisine olsun diyoruz:)...
  5. Taze Fasülye Çorbası Tarifi İçin Buyrun Konumuza...

Taze Fasülye Çorbası Tarifi İçin Buyrun Konumuza...

Taze Fasulye Çorbası Tarifi Taze Fasulye Çorbası Yapılışı Zeytinyağlı taze fasülye, etli taze fasülye, fasülye kavurması yedim de hiç taze fasülye çorbası içmemiştim melekler :) Bu tarifi görür görmez de daha denemeden hemen sizlerle paylaşmak istedim. Buyrun taze fasülye çorbası tarifine.. :) Malzemeler: 500 gr taze fasulye 1 adet domates 1 adet yumurta 2 çorba kaşığı un 2 çorba kaşığı...

Sayfayı Paylaş