gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Naneli Sütlü Domates Çorbası Tarifim Buyrun Melekler

Konu, 'Çorbalar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

domates çorbası yapımı domates çorbası tarifi

Çok sık yaptığım mis gibi bir çorba tarifiyle karşınızdayım melekler :) Tarifimiz sütlü naneli domates çorbası. Hemen geçelim malzemelerimize;

2 kaşık tereyağı ya da yarı yarıya sıvıyağ+tereyağı
    2 kaşık tepeleme un
    2 kutu domates püresi (yazın tadına ve rengine güvendiğiniz taze domatesle, kışın küçük kutularda satılan katkısız domates püreleriyle)
    1 su bardağı süt
    Su
    Tuz
    Nane

Öncelikle yağı tencereye alın, eritin. Unu koyup hafifçe kavurun. Peşinden domates püresini katın ve karıştırıp hemen sütü ve suyunu ekleyin. Kaynayana kadar harlı ateşte daha sonra kısık ateşte pişirin. Sürekli ve çırpma teliyle karıştırın ki topak olmasın. Yine de işe dalıp topak oluşumuna sebep olursanız, piştikten sonra blendırdan geçirin. En son tuz ve bol nane serpin, servis yapın. İsterseniz servis yaparken üstüne kaşar rendesi ya da kızarmış kıtır ekmekler de atabilirsiniz. Afiyet olsun melekler :tik:

Naneli Sütlü Domates Çorbası Tarifim Buyrun Melekler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bebekler için sütlü domates çorba tarifi

bebekler için sütlü domates çorba tarifi

bebek domates çorbası bebekler için domates çorbası bebeklere sütlü tarifi Domates Çorbası – Sütlü Malzemeler 1 tatlı kaşığı tereyağı 1 Çorba kaşığı un 1 Adet olgun domates 1 çay bardağı süt 1 çay bardağı su Tuz Hazırlanışı...
  2. domates çorbası tarifi

domates çorbası tarifi

domates çorbası tarifi domates corbasi tarifi çocuklar için çorbası 2 kişilik herzman yapılan tadına doyulmaz bir çorba Malzemeler *2 yemek kaşığı sıvıyağ *2 yemek kaşığı un *1 yemek kaşığı salça *5 adet rendelenmiş domates *5 su bardağı su *2 yemek kaşığı süt *tuz Hazırlanışı 2 yemek kaşığı sıvıyağ ile 2 yemek kaşığı unu biraz kavurun. 1 yemek kaşığı salça ile 5 adet...
  3. sütlü kereviz çorbası tarifi istiyorum

sütlü kereviz çorbası tarifi istiyorum

Çocuklara kereviz yediremiyorum bir türlü, ben de çorbasını yapmak istiyorum ama net bir tarif yok elimde, sitenizde bulunur mu ?
  4. Tadına Doyulmaz Sütlü Kereviz Çorbası Tarifi

Tadına Doyulmaz Sütlü Kereviz Çorbası Tarifi

Sütlü Kereviz Çorbası Tarifi Resimli Sütlü Kereviz Çorbası Süt bazı çorbalara çok yakışıyor melekler :) Özellikle sütlü naneli domates çorbası tarifi müthiş lezzetli oluyor, tavsiye ederim. :) Bu yazımızda da yine sütlü bir çorba, sütlü kereviz çorbası tarifi ile karşınızdayız. Buyrun önce malzemeler :tik: Malzemeler 500 gr kereviz 1 patates 1 havuç 1 soğan 3 diş sarımsak 1~2 dal...
  5. Fırında Pişmiş Sütlü Hindi Tarifi Buyrun Melekler

Fırında Pişmiş Sütlü Hindi Tarifi Buyrun Melekler

fırında hindi fırında hindi tarifleri Tavuktan başka en sağlıklı beyaz et hindi etidir melekler :) Üstelik görüntü itibariyle pembe olduğu için kırmızı et yiyormuş izlenimi de verir :) Daha önce paylaştığımız sebzeli hindi dalyan köfte tarifimizin ardından fırında hindi tarifleri içinde yine çok beğeneceğinizi umduğumuz fırında sütlü hindi tarifiyle karşınızdayız :) 500 gr hindi...

Sayfayı Paylaş