gebe
  1. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0

Patatesli Mücver

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında ilkimsu tarafından paylaşıldı.

patates mücveri patatesli mücver Patates Mücver Mevsimin en lezzetli sebzeleriyle hazırlanan, baharatlarla tatlandırılan patates mücver tarifini sizlerle paylaşıyorum yapasım geldi kabak sevmeyenler içinde ideal :)

Patates Mücver
    Malzemeler,

4 adet orta boy patates

2 adet orta boy havuç

3 adet yumurta

1 yemek kaşığı doğranmış dereotu

2 yemek kaşığı un

1 çay kaşığı kuru nane

1 tatlı kaşığı tuz

2 yemek kaşığı sıvıyağ

Hazırlanışı,

Havuç ve patateslerin kabuğunu soyup rendeleyin.

Derin bir kâsede; patates, havuç, yumurta, un ve baharatları iyice karıştırın.

Tavaya sıvıyağ alıp kızdırın.

Mücver karışımından 1 yemek kaşığı kadar tavaya ekleyin.

Çevirerek her iki tarafını da kızartın.

Pişen mücverleri havlu kâğıt üzerine alıp yağını çektirin.

Sıcak servis yapın.

Afiyet olsun.

2. aYYa-MoDa

aYYa-MoDa Forum Okuru

ayy kabaktan nefter ederim patatesli olması süper hafta sonu hemen deniycem teşekkür paylaşım için ...:D

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    961
    Ödül Puanları:
    113
    İlkim su bu gece paso döktürdü yemekleri şimdi yap desek bu kadar konu açıyor vallahi yapmaz :) Kabağı bende sevmem bunun başka nelisi var ki :)

4. musab

musab Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel gözüküyoo bende kapagı sevmem emegine saglık :))))

5. AyYuzlu

AyYuzlu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    48
    bende cok severim fırsat buldukca yaparımm emegıne saglık

6. nawal

nawal Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım cekti nede gezdim bugün karnım acıktıı

7. naz*

naz* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    deneyeceğim bende teşekkurler ilkimsuu

Patatesli Mücver konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Pazı Mücveri

Pazı Mücveri

Malzemeler Yarım demet pazı yaprağı Yarım demet yeşil soğan 1 su bardağı pirinç 3 Adet yumurta 3 kahve fincanı un 2 diş sarımsak 4-5 yemek kaşığı kavrulmuş kıyma Yeteri kadar tuz, karabiber Kızartmak için sıvı yağ Yapilis Tarifi Pirinci kaynar tuzu suda haşladıktan sonra süzün. Çukur bir kapta yumurtalar, ince doğranmış yeşil soğan, dövülmüş sarımsak, un, tuz, karabiber ve...
  2. kabak mücveri

kabak mücveri

1 Kg kabağın içi 6 Adet taze soğan 3 Kahve fincanı un 1 Demet dereotu Yarım demet maydanoz 3 Adet yumurta 1 Çay kaşığı kabartma tozu Kızartmak için sıvı yağ Tuz, karabiber ve kırmızı biber Tarifin Hazırlanışı * Kabak dolması yaparken çıkarttığınız kabak içlerini rendeleyin. * Taze soğanı, dereotu ve maydanozu incecik kıyıp yumurtaları kırın. * Kırmızı biber, karabiber ve tuzla birlikte kabağa...
  3. Hamsi Mücver

Hamsi Mücver

Malzemeler: 250 gr. hamsi 2 adet iri patates 2 adet yumurta 1 tutam dereotu 1 su bardağı un Sıvı yağ (Zeytinyağı olabilir) Tuz , Karabiber HAZIRLANIŞI : Hamsileri kafalarını koparıp kılçıklarını çıkararak fileto olarak ayıklayın, yıkayıp durulayın. İkiye ayırıp her iki tarafını tuzlayın ve her filetoyu tekrar ikiye bölün. Patatesleri soyup ince rendeleyin, sıkıp suyunu çıkarın. Rendelenmiş...
  4. karnabahar mücveri

karnabahar mücveri

karnibahar mucveri karnabahar mücveri karnabaharlı mücver fırında karnabahar mücveri MALZEMELER: - 1 ufak boy karnabahar - 2 diş ezilmiş sarımsak - 1 su bardağı un - 2 yumurta - Yarım su bardağı rendelenmiş light kaşar (100 gr) - Bir tutam doğranmış maydanoz - Çeyrek su bardağı sıcak su - Tuz, karabiber - 2 yemek kaşığı zeytinyağı Karnabaharı ufak çiçekler haline getirip, buharda pişirin....
  5. Kabak Mücver

Kabak Mücver

Kabak yemekleri, Kabak Mücver, Mücver, Kabak Mücver Tarifi, Sebze Yemekleri Selam melishler.. ben gecenlerde Kabak Mücveri yapmistim - annem cok begendi & tarifi sizlerle paylasmak istedim :) Gerci Foto cekmedim - gerekirse internetten aliriz artik :D:D Malzemeler 4 adet orta boy kabak 3 Yumurta 3 kahve fincanı Un 1 demet taze Sogan 1 demet dereotu 1 demet taze nane...

Sayfayı Paylaş