gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Polonya Başkenti Neresi biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

selam arkadaşlar Polonya Başkenti Neresi biliyor musunuz aranızda Polonya Başkenti Neresi bilen varsa bana yazsın lütfen.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Polonya Başkenti Hakkında Bilgi

Polonya Başkenti

Polonya'nın Başkenti Varşova şehridir.

Kısaca Varşova: Varşova Polonya’nın başkenti olup, aynı zamanda bu ülkenin en büyük şehridir. Vistül Nehri üzerinde yer alan şehir Baltık Denizi’nden yaklaşık 360 kilometre; Karpatlar’dan ise 300 kilometre uzaklıktadır. Haziran 2009 tarihi itibari ile 1,711,466 kişilik bir nüfusa sahip olan şehirin Varşova Metropol Bölgesi sınırları içindeki nüfusu ise yaklaşık 2,785,000’dir. Şehir 516.9 kilometrekarelik bir alana yayılmıştır. Avrupa Birliği’ne üye ülkelerin şehirleri arasında Varşova nüfusu bağlamından en büyük 9. şehirdir.

Varşova aynı zamanda bir Feniks şehri olarak bilinmektedir. Mitoloji’delo feniks kuşunda olduğu gibi İkinci Dünya Savaşı’nda %80’i harap olan bu şehir de hem Polonyalıların hem de Sovyetler Birliği’nin yardımıyla yeniden inşa edilmiştir. Şehir ismini Varşova Konfederasyonu, Varşova Paktı, Varşova Düklüğü, Varşova Konvansiyonu, Varşova Anlaşması ve Varşova Ayaklanması gibi ünlü oluşumlara veya olaylara ismini vermiştir.

Polonya Başkenti Neresi biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Türkmenistan Başkenti Neresi biliyor musunuz

Türkmenistan Başkenti Neresi biliyor musunuz

Merak ettim bu Türkmenistan Başkenti Neresi diye aranızda Türkmenistan Başkenti Neresi bilen varsa yazarsa çok sevinirim şimdiden cevap için tşkler diyorum.
  2. Ruanda Başkenti Neresi biliyor musunuz

Ruanda Başkenti Neresi biliyor musunuz

Selam arkadaşlar hepinize öncelikle keyfi dolu ve başarılı bol kazançlı bir hafta diliyor ve sizden Ruanda Başkenti Neresi diye bilgi istiyorum aranızda Ruanda Başkenti Neresi bilen var ise bana yazsın.
  3. Abbasilerin Başkenti Neresidir biliyor musunuz

Abbasilerin Başkenti Neresidir biliyor musunuz

Arkadaşlar Abbasilerin Başkenti Neresidir bilen varsa aranızda lütfen benimle Abbasilerin Başkenti Neresidir bilgi paylaşsın.
  4. Göktürklerin Başkenti Neresidir biliyor musunuz

Göktürklerin Başkenti Neresidir biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar acaba aranızda Göktürklerin Başkenti Neresidir bilen var mı? Göktürklerin Başkenti Neresidir biliyorsanız bana da yazın.
  5. Dominika Başkenti Neresi biliyor musunuz

Dominika Başkenti Neresi biliyor musunuz

Selam arkadaşlar acaba Dominika Başkenti Neresi biliyor musunuz Dominika Başkenti Neresi bilen var ise lütfen bana da yazsın.

Sayfayı Paylaş