Şıpıdıkla Her Telden Sohbet Fun Club

kızlar şuanda çay kahve içmenize dr sınırlama getirdimi
hani mesela kahve beyne iyi gelir diolar
bebeğin beyni gelişirken günde 1 fincan kahve fayda eder mi yoksa bu benim uydurmasyonum mu:D

Canım kahvede kafein olduğu için günde 2 fincadan fazla önermiyorlar ben çay kahve içmiyorum her gün artık haftada 1- 2 felan

Arkadaşım tüp bebek tedavisine başladı, bugünlerde tedavi tamamlanacak.
Sizler hamilesiniz dua edinde Rabbim ona ikiz versin yaa, çocuklu olmakta bir imtihan, çocuksuzlukta ayrı imtihan.
Bende sıkıntılıyım diyince kızdı bana, belkide benim durumumda olsa benim gibi düşünürdü...

ikiz çocuk istediğine göre senin gibi düşünmezdi herald canım ikiz de çok zor çünkü

esencim ben esnek davranıyorum bu konuda evt asıtlı seyler yesıl caylar asırı tukeketmemek gerekama hıc tuketmeyecegım anlamına gelmıyor ben mesela bir ara her gün kola iciyordum eşim doktora sordu doktor aşırı olamak sartıla tuketebılır dedı ve hamılelek bır hastalık degıl ben cay hala içiyorum ama bunun yannda et süt sebze balık bol bol meyve de tuketıyorum ekmek fasla yemıyorum biz sna hepsini anlatırızz zevkle tatlım

Arkadaşım tüp bebek tedavisine başladı, bugünlerde tedavi tamamlanacak.
Sizler hamilesiniz dua edinde Rabbim ona ikiz versin yaa, çocuklu olmakta bir imtihan, çocuksuzlukta ayrı imtihan.
Bende sıkıntılıyım diyince kızdı bana, belkide benim durumumda olsa benim gibi düşünürdü...
Allah yardımcısı olsun Rabbim çocuk isteyen herkese nasip etsin
inşallah

kelebek araştırma yapıyorum artık yavaş yavaş
yediklerime şimdiden dikkat etmek istiyorum.
folik asite başlıcam
sahil içmişti galiba hamile kalmadan önce
kaç ay tüketmeli acaba
sizlerde kullandınız mı
diş dr na ne zaman gitmeli
öncesinde neler yaptınız
yani benim daha var yaz sonu gibi düşünüyoruz
hemen kalırsam Rabbim kısmet ederde
folikaside ne zaman başıyım
birde folbiol mu kullanayım başka marka mı

Canım kahvede kafein olduğu için günde 2 fincadan fazla önermiyorlar ben çay kahve içmiyorum her gün artık haftada 1- 2 felan
valla ben süte karıştırmayı düşünüyorum mesela
1 çay kaşığı kadar fln gerçi dr bilgilendiriordur muhtemelen ama
günde 2 bardak süt içmek lazım mış
ay kızlar bizim burda bi bayan doğurdu 4 kilomuş bebek
ama görceksiniz kkadın nasıl besliodu kendini
Allahım sanki tek o doğruordu yani

hoyt ben geldim :)

esencim ben folik asiti önceden içmemeiştim sonra doktor hamileliği öğrenince vermişti o bile yeterli oluyor canım..

şimdiden o kadar çok sıkma canını :)

kafein içeren içecekler her zaman gebelikte sakıncalıdır..rahimde kasılmalara neden oluyor ve düşüğe neden olabiliyormuş..ama bu zamanlara aksi şekilde benim canım hep kola çekti durdu hahaha

doktora sordugum zaman çok canın isterse yarım çay bardağı kadar içmemi daha fazla içmemi zararlı oldugunu söyledi..

onun yerine soda içebiliyor insan bu ara limonlu sodaya dadanmış durumdayım içim yanıyo resmen dayanıyorum sodaya hahaha

kızlar bu arada dün aldıgım nivea kremi kullandım yumuşacık oldum şimdilik memnunum bakalım :)

bu arada eşimde ayrıyetten çatlak kremimide almış bepantholün çatlak kremi..doktorum önermişti bakalım inşallah oda iyi gelir

kafa hemen meyvalı soda ıcmeyı bırakıyorsun cola kadr zararlıııı meyvalı sodaların normal sodalarla alakası yok bnada doktor ve dıyetısyenım soylemıstı saglk acısndan çitos,cola,meyvalı soda asla dedii

bepantolun bnde alım barııı dur sen ne kadr ki fiyatı

kafa meyveli soda içme bence onlarda da asit var azda olsa

birde krem bile kullanmıyor burdakiler
dr demiş oje ruj vs tüm makyaj malzemeleri yasak
krem yasak cilt emdiği içinmiş
saçma geldi bana
eğer böylese hayatında herşeyi kısmak zorundasın

ayy kızlar su ara bnm aksılıgım ustunde 2 gundr neye sınır oldum sımdı eşime dedm cam şişede süt al diye markasınıda söyledim gitmiş kipann sütünü almışş ayy cıldırdım odada resmen nasıl sınırlendım arkd.var odada dün de senn anan boyle baban şöyle dıye soylendım cokk herseye gıcık olasım vrr sınır ettı bnıı

Geri