gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

siyah mercimek çorbası tarifi varmı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Bir arkadaşımdan siyah mercimeğin daha faydalı olduğunu öğrendim ve marketten aldım.Daha pahalı tabi ama sağlıklıysa katlanacaz. Yalnız bunun çorbasını kırmızı mercimek gibi mi yapacaz tarifi olan bilen varmı?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Malzeme: 8 bardak et suyu, 1 orta boy soğan, 250 gram siyah mercimek (1 bardak), yarım kahve fincanı un, 1 bardak su, 3 çorba kaşığı yağ, tuz
    Yapılışı:

Bir tencerede içerisine, üç çorba kaşığı yağ koyarak ateşe oturtunuz. Üzerine çentilircesine soğanları doğrayıp, hafif pembe bir renk alana kadar kavurup, yarım kahve fincanı un ilâve ederek, biraz daha kavurunuz. Üzerine, bir bardak su ve mercimekleri de katarak, ezi-Iinceye kadar az kuvvetli ateşte bırakınız. Daha sonra delikli kevgirden başka bir tencere içersine, özünü geçiriniz. Bir Taşını kaynatıp indirdirniz. Arzu edilirse , kuşbaşı kızartılmış ekmeklerle servis yapılabilir. Siyah mercimeği pişirmeden önce, gece su içerinde bırakıp on iki saat sonra kullanılmalıdır.

3. bernam07

bernam07 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    siyah mercimek bir yaşıma daha girdim sayenizde

nurrrr bunu beğendi.
  4. nurrrr

nurrrr Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    81
    Ödül Puanları:
    0
    bende ilk defa duydum.yeşil mercimek olmasın sakın.haki katen siyahıdamı var?

5. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

bende ılk defa duyorum valla

6. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    O kadar yıllık evliyim bende siyah mercimeği ilk kez duydum:S Siyah pirinci biliyordum gerçi hiç yemedim esmer şeker desen öyle ama mercimekte çok şaşırdım....

7. bernam07

bernam07 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    al benden de o kadar ama ben siyah pirincide duymadım hehe muhtemelen yanınca hepsi siyah oluyorr

siyah mercimek çorbası tarifi varmı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. nohutlu mercimek çorbası!

nohutlu mercimek çorbası!

nohutlu mercimek çorbası nohutlu yeşil mercimek çorbası yeşil mercimekli çorba mercimekli çorba Malzeme: 500 gr kuşbaşı et, birer cm’lik kesilmiş, 2 soğan, irice doğranmış, 200 gr nohut, bir gece önceden ıslatılmış, 150 gr yeşil mercimek yıkanmış, 500 gr domates, soyulmuş ve doğranmış, 4 kereviz sapı (doğranmış) 1 yemek kaşığı domates salçası,1 tatlı kaşığı karabiber, tuz, arzuya göre 1...
  2. köylü usulü mercimek çorbası!

köylü usulü mercimek çorbası!

1 su bardağı yeşil mercimek 1.5 su bardağı un 2 adet orta boy yemeklik kıyılmış soğan 1 adet yumurta 100 gram margarin 7.5 su bardağı et suyu 2 su bardağı ayçiçek yağı 2 adet orta boy soyulup, kare doğranmış havuç ¼ limonun suyu 1 su bardağı su tuz Yapılışı Ayıklanmış mercimeği birkaç su değişimi ile yıkayıp, bolca su ile haşlayın. Tencerenin içine margarin ve soğanı koyup, ateş...
  3. Fransız usulü mercimek çorbası

Fransız usulü mercimek çorbası

Kızlar mercimek çorbasını birde bu şekilde deneyin:) Malzemeler( 8 kişilik) 250 gr kırmızı mercimek 1 adet orta boy soğan 3 çorba kaşığı yağ 2 kahve fincanı un 1 tatlı kaşığı tuz 10 su bardağı et suyu Hazırlanışı Soğanı temizleyin ve piyaz biçiminde doğrayın.Mercimeği yıkayın.Bir tencerede bir kaşık yağı ertin soğanı ilave edip orta ateşte 2 dk kavurarak sarartın.Mercimeği ilave...
  4. Sebzeli Süzme Mercimek Çorbası

Sebzeli Süzme Mercimek Çorbası

sebzeli mercimek çorbası nasıl yapılır sebzeli mercimek çorbası tarifi melekler hiç kuşkusuz davet menülerinin başında mercimek çorbası gelir.fakat ben mercimek çorbasını sadece kırmızı mercimek ile sevmiyorum.o yüzden içine çeşitli sebzeler koymayı tercih ediyorum.geçen haftalarda yemeğe misafirim vardı bende sebzeli mercimek çorbamı yaptım. misafirlerim çok beğendi onlar içtikçe ben daha da...
  5. mercimek çorbası tarifi arıyorum hasta çorbası

mercimek çorbası tarifi arıyorum hasta çorbası

Eşim fena üşütmüş yatıyor.Mercimek çorbasını çok sever ama şöyle tam bir hasta çorbası olsun diyorum nasıl pişirsem mercimek çorbasını?Kemik suyu falanmı katsam ?

Sayfayı Paylaş