gebe
  1. cns_01

cns_01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    95
    Ödül Puanları:
    0

Topuklu Ayakkabi Türk kadinina göre degil

Konu, 'Moda Güncel' kısmında cns_01 tarafından paylaşıldı.

türk kadini, topuklu ayakkabi, high heel, moda güncel, arastirma, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz
    Türk kadınının ayak yapısının taraklı olduğunu kaydeden Doç.Dr. Karapınar, mağazalarda yer alan Fransız ve İtalyan yapımı ayakkabıların, ciddi sağlık sorunlarına yol açabildiğini söyledi. Daha uzun boylu ve şık gözükmek adına pek çok kadının topuklu, dar burunlu ayakkabıyı tercih ettiğinin altını çizen Doç.Dr. Karapınar, Avrupa'da imal edilen ayakkabıların Türk kadınının ayak yapısına uymadığını belirterek mecbur kalınmadıkça topuklu ayakkabı kullanılmamasını istedi.

Doç.Dr. Levent Karapınar, “Vitrinleri süsleyen ve pek çok bayanın imrenerek baktığı topuklu ve ince burunlu ayakkabılar, Türk kadini için ciddi tehditler oluşturuyor. Çünkü bu ayakkabılar Avrupalı kadınların ayak yapılarına göre imal ediliyor. Üretimler genelde İtalyan ve Fransız bayanlara göre tasarlanıyor. Türk insanının ayak yapısı taraklı ve nispeten daha geniş. Bu nedenle ülkemizde yaşayan ve topuklu ayakkabıdan vazgeçemeyen bayanların sorun yaşaması kaçınılmaz oluyor. Kadınlarımızın bu fiziki nitelikleri üreticiler tarafından göz ardı ediliyor. Üretimde, kalıtımsal özelliklerin de ön planda tutulması gerekir” dedi.

Doç.Dr. Karapınar, topuklu ayakkabı kullanımında ayağın tam olarak yere basamadığını ve bunun da sorunları yanında getirdiğini belirtti. Doç.Dr. Karapınar, “İnsanın yükünü en fazla taşıyan nokta olan topuk devre dışı bırakılınca kemiklerde erken bozulmalar meydana geliyor. Genç yaşlarda bu sorunları fark etmeyen bayanlar, ileri yaşlarda geri dönüşü olmayan sağlık problemleriyle karşılaşabiliyor. Bu nedenle topuklu ayakkabı kullanımında şıklığımız kadar sağlığımızı da düşünmeliyiz” diye konuştu.

Kaynak: milliyet.com.tr

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    ben zaten özel gün dısında giymem :D ama ayağıma oluyolar :D

3. cns_01

cns_01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    95
    Ödül Puanları:
    0
    aynen, bende giyerim hep. Acitsada katlaniyoruz :D:D

Topuklu Ayakkabi Türk kadinina göre degil konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. topuklu ayakkabilar sagligi tehdit ediyor

topuklu ayakkabilar sagligi tehdit ediyor

topuklu ayakkabilara dikkat Kadınların çok sevdiği şık ayakkabılar ayak rahatsızlıklarını tetikliyor. Ortopedi Uzmanı Doktor Erdeniz Duygulu, bayanlarda görülen birçok ayak rahatsızlığının temel kaynağının topuklu ayakkabılar olduğunu vurguladı. Duygulu, topuklu ayakkabı tutkusunun kadınların sağlığını hiç düşünmeden tehlikeye atmasına sebep olduğunu belirterek, “Spor ayakkabılar da...
  2. Türk kadininin en belirgin özelligi hangisidir?

Türk kadininin en belirgin özelligi hangisidir?

Anket acilmistir! Bana göre hepsi :D Ama en fazla fedakar olmasi bence :)
  3. Siyah topuklu ayakkabilar...

Siyah topuklu ayakkabilar...

siyah topuklu ayakkabı siyah topuklu ayakkabılar platform ayakkabılar Siyah vazgecemedigim bir renktir meleklerim:) ve bu ayakkabilardada cok hos duruyorlar degilmi :tik:
  4. Yüregine Alev Sürmüs Kadinlar Gördüm

Yüregine Alev Sürmüs Kadinlar Gördüm

Yüregine Alev Sürmüs Kadinlar Gördüm maviye küskün elleri tesbihli yilan çorbasi kaynatan kadinlar gördüm gözü kara yüregine alev sürmüs kadinlar gördüm atesin basinda diz çökmüs herbiri bir izdirap gülü káhküllü basinda bir çatma kehanetlere sürülmüs kadinlar gördüm alev-surmus-kadinlar-gordum yasarken öldürülmüs çeyiz sandiginda kanli bir ihanet kefenleri dürülmüs kadinlar gördüm...

Sayfayı Paylaş