gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

un çorbası tarifi arıyorum

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

merhaba hanımlar 7 aylık oğlum var ek besinlere geçtik un çorbası vermek istiyorum ama yapılışını bilmiyorum bana un çorbasının tarifini verecek olan varmı acaba

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Merhabalar bebeğinize verebileceğiniz un çorbası tarifini paylaşıyorum. Şifa olsun topak topak et olsun yarasın bebişinze:)
    Malzemeler:

1 fındık tereyağı
    1 tatlı kaşığı zeytinyağı
    2 tatlı kaşığı un
    1 kupa et-kemik suyu
    2 Kupa su
    Et
    2/3 çay bardağı pirinç

1-2 çeşit sebze
    Nane

Hazırlanışı:

Tereyağı, zeytinyağı ve un hafif kavrulur. Daha sonra et-kemik suyu ve su ilave edilir ve karıştıra karıştıra bir taşım kaynatılır. Daha sonra da pirinç, sebze ve et ilave edilerek pişirilir ve rondodan geçirilir. Afiyetle bebeklerinize yedirebilirsiniz.

Piştikten sonra yarısı bir günde yarısı ertesi gün yedirilir.

Not: Et-kemik suyu yaptıktan sonra soğumasını bekleyin ve üzerinde biriken yağı atın. Bebeğinizin yemeğine koymayın.

un çorbası tarifi arıyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çeşminigar Çorbası tarifi

Çeşminigar Çorbası tarifi

Çeşminigar Çorbası Süre 40 dk. Kaç Kişilik 4 Malzemeler 1 Su bardağı kırmızı mercimek 4 Su bardağı su veya et suyu 1.5 Su bardağı süt 2 Adet yumurtanın sarısı 1/4 Limon suyu 2 Çorba kaşığı margarin 2 Adet soğan 1 Çorba kaşığı un, tuz Üzerine : Kırmızıbiber 2 Dilim ekmek 1 Çorba kaşığı margarin Hazırlanışı Tencereye yağı koyup eritin ve içine incecik doğranmış soğanları...
  2. Resimli Un Helvası Tarifi

Resimli Un Helvası Tarifi

Resimli Un Helvası Tarifi istiyorum sizden ama lütfen yapılışını detaylı yazın bana
  3. Un Helvası Tarifi Resimli

Un Helvası Tarifi Resimli

Un Helvası Tarifi Resimli Un Helvası Tarifi Un Helvası Mis gibi kavrulmuş bir un helvasına kim hayır diyebilir ki melekler ? Şöyle kıvamı yerinde, tadı ayarında nefis bir un helvası için buyrun tarifimize :) Malzemeler: . 2.5 su bardağı kadar şeker . 2 su bardağı kadar un . 1 paket tereyağı . 2,5 su bardağı ılık süt Hazırlanışı: İlk olarak tereyağımızı...
  4. Sütlü Un Çorbası Tarifi istiyorum sizden

Sütlü Un Çorbası Tarifi istiyorum sizden

Selam hanımlar çocuklarım için hem doyurucu hemde besleyici olan sütlü un çorbasının tarifini istiyorum sizden aranızda bu çorbayı yapmasını bilen varsa yazsın bana da:)
  5. mercimek çorbası tarifi arıyorum hasta çorbası

mercimek çorbası tarifi arıyorum hasta çorbası

Eşim fena üşütmüş yatıyor.Mercimek çorbasını çok sever ama şöyle tam bir hasta çorbası olsun diyorum nasıl pişirsem mercimek çorbasını?Kemik suyu falanmı katsam ?

Sayfayı Paylaş