yardım kızlaaaaaaaaaar

Farklı yorumlar yapıyorsunuz . Kafam karıştı puff. Bir kere de bir mesleğin maaşı net şekilde söylense ne güzel olur ... İki diyetisyen bile fikir ayrılığına düşüyor . Aman yarabbim .p

Cnm aslında sana bağlı kendini geliştirmen gerekli artık maaşlar çalıştığın kurumunun ücret skalasına göre belirleniyo... 1500 2000 civarındadır.

Aslında bana her meslek için bu biraz tuhaf geliyo . Bence bir mesleğin net belli bir maaşı olmalı . İnsanların kafası karışıyo . Neticede meslek tercih ederken sevme meselesinin yanında maaş da etkiliyo .. Bir arkadaş 4.500 civarı söyledi ama direk başlangıç maaşı öyleymiş .. ? Ne dersiniz ?? Bir de ftr maaşı hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim ..

arkdslar diyetisyenlik cok az yerde var malesef acaba baska sehırlerde bu bölümün acılma olasılıgı ndr ltfen cevp vern :)

Bu yıl 20 civarı üniversitede (özeller de dahil) beslenme ve diyetetik bölümü öğrenci alımı yaptı. Ortalama mezun sayısı bölüm başına 40 dersek yıllık en az 800 kadardır. 10 yıl öncesine kadar mezun sayısı yıllık 100 kadardı toplamda çünkü sadece 3 üniversitede bölüm vardı. her yıl devletin aldığı diyetisyen sayısı da maximum 100-150 arasıdır. Artık her yıl haziran ayında özelde 600 civarı diyetisyen çalışmaya başlıyor.Hesabı buna göre yapmanızı siz 4-5 yıl sonra mezun olduğunuzda piyasadaki durumu da buna göre öngörmenizi öneririm.

ablam diyetisyen ve 3000 tl alıyor aylık lütfen bilmeden yorum yapıp arkadaşlarımızın kafasını karıştırmayın

bişey sorucam. ben şimdi diyetisyen olmayı çok istiyorum. ama iailem karşı çıkıyo ve pere kazanamayacağımı düşünüyo. sizce naapmalıyım. lise 3 e gidiyorum ve ben mezun olana kadar muhtemelen iş bulma sıkıntısı yaşıycam. artık o kadar çok diyetisyen mezun oluyomuş ki halk eğitimde asgari ücretle çalışıyolarmış. açıkçası tamamen şans işi ve ben korkuyorum

Diyetetik öğrencisiyim. Halk eğitimde asgari ücretle çalışmak gibi bir durum söz konusu değil. kpss atama sonuçlarına bakarsanız eğer özellikle belli başlı bölgelerde çok fazla boş kadro olduğunu görürsünüz. Bu kadar boş kadro varken kim niye asgari(?) ücretle halk eğitim merkezinde çalışsın? Devlet hastanelerinde diyetisyenler de, fizyoterapistler de,psikolog da, odyolog da aynı maaşı alır aşağı yukarı. Farkederse eğer döner ile ufak farklılıklar olur. Onun dışında özel hastanede veya kendi beslenme danışma merkezinde kazanacağın maaş performansına göre değişir haliyle. Ne kadar çalışırsan o kadar kazanırsın yani. Örneğin aynı zamanda birden fazla iş yerinde de çalışabilirsin mesela. Sonuçta sadece devlet hastanesinde de çalışabilirsin veya hastanede+toplu yemek yapan firmada+hafta sonları diyet merkezinde de çalışabilirsin. Maaşınızı kendiniz belirleyin :) Umarım yeterli bir açıklama olmuştur.

Geri