gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Zayıflamak İçin Yağ Yakan Besinler

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

zayıflamak için yağ yakan besinler kilo vermek için yağ yakan besinler

Evet sevgili kilolarıyla başı dertte olan meleklerim ,Sağlıklı bir şekilde zayıflamk istiyorsanız yazımızı lütfen dikkatlice okuyunuz.Yağ yakan besinler nelerdir,sağlıklı bir şekilde kilo verebilirmiyim,aklınızdaki tüm soruları Acıbadem Bakırköy Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Olcay Barış, yağ yaktıran besinler hakkında bilgi verdi:
    Kalsiyum kaynağı olan süt ürünleri yağ yakıcı besinlerin başında geliyor. Az yağlı süt, yoğurt ve ayran yağ yakımını yükseltiyor. Bu yüzden süt grubu besinlerden günde iki porsiyon tüketin.

Özellikle kırmızı üzüm, dut ve yerfıstığında bulunan antioksidan özelliği olan resveratrol maddesi, yağın çözülmesini sağlıyor. Bu nedenle diyet yapanların günde 1 yemek kaşığı bu tür gıdaları tüketmeleri öneriliyor.

Hindiba içinde damarlara pozitif etkisi bulunan ve hazmı kolaylaştıran çok özel keskin maddeler barındırıyor. Bu iki madde, vücuttaki asitlerin atılımında ve metabolizmanın düzenli çalışmasında önemli bir görev alıyor.

Kırmızı biber vücut ısısını artırarak yağ yakımını hızlandırıyor. İçindeki acı madde, kan dolaşımını hızlandırarak vücut ısısını arttırıyor. Vücut ısısı artınca, yağ yakımı da hızlanıyor.

Keten tohumu, menopoz sonrası kadınlarda vücut yağlarının ve kilolarının azalmasını sağlıyor. Her gün kahvaltılık tahılınıza, yoğurdunuza ya da salata sosunuza bir yemek kaşığı keten tohumu
    ekleyebilirsiniz.

Lifli gıdalar vücutta yağ tutulmasını engelliyor. Marul, domates, ıspanak gibi sebze ve meyvelerde bolca bulunan lif, tokluk hissini artırdığı için vücutta fazla yağ tutulmasını engelliyor.

Elma, soğan, kiraz, yabanmersini, pırasa, lahana, brokoli,domates, maydanoz, vişne, erik, ıspanak, yeşil çay ve turunçgillerde bulunan flavonoidlerin yağ yakma etkisi bulunuyor. Ayrıca bağışıklık sistemini koruyarak C vitamini emilimini arttırıyorlar. yeterlidir.

Ceviz, badem ve fındık insulin direncini artırıyor. İçerdiği iyi yağlar, lif ve protein, kilo vermeye yardımcı oluyor. Yüksek lif oranları sayesinde bağırsak hareketlerini de artırıyorlar. Günde 10 adet fındık, 6-8 adet badem veya 2 adet ceviz tüketmek yeterlidir.

Sağlık deposu olan yeşilçay; içerdiği katesin metabolizmayı ve karaciğerin yaktığı yağ oranını hızlandırıyor. Günde 2-3 bardak yeşil çay içebilirsiniz.

2. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    ​Kızmazsan bir şey söyleyeyim ben bunlardan yiyorum ama yağ yakmıyor, yağ yapıyor hahaha

BEYZA21 bunu beğendi.
  3. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    hahaha Sevgili adminim keten tohumu ,maydanoz,yeşil çay kesin zayıflatıyor,çünkü denedim.Seni gidi seni demekki fazlamı yemek yiyiyorsun hahahaha ayrıca sen her halinle güzelsin fazlalığın yok :kiss:

Zayıflamak İçin Yağ Yakan Besinler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yağ bakımından zengin besinler

Yağ bakımından zengin besinler

yag bakımından zengin besinler yağ yönünden zengin besinler yağ bakımından nelerdir hangi zengindir Günde 4 Tam ya da 8 Yarım Porsiyon Yada Eşdeğer Karışım. Genel olarak kabul edilen beslenme rehberlerine göre bir erişkin aldığı kalorinin % 30’unu yağlardan sağlanmalıdır. (Ortalama bir Amerikalı’nın beslenmesinde kalorinin % 40’ı yağlardan...
  2. Hızlı yağ yakan bitkilerle zayıflayın

Hızlı yağ yakan bitkilerle zayıflayın

hızlı yağ yakan bitkiler yağ yakmayı hızlandıran bitkiler yakıcı hangileri en hızlı yakan bitki yakıcı Kilo vermek isteyen bazı kişilerin başvurduğu bitkisel yöntemler hakkında detaylı bilgiler vermek istiyorum arkadaşlar. Doğal yollarla kilo vermek istiyorsanız bu yöntemlere başvurabilirsiniz.Hızla kilo vermenizi sağlıyor çünkü bitkiler vücudunuzdaki yağ yakımını hızlandıran bitkiler...
  3. Yağ Yakan Formül

Yağ Yakan Formül

yağ yakan formüller Zayıflamak için bir çok şey deniyoruz.Hatta her gün yeni birşey çıkıyor ve siz bunları denemekten bıktınız.Meleklerim siz her halinizle güzelsiniz ya uğraşamyın diyicem ama beni dinlemeyeceksiniz eminim:D Şimdi size sunacağım yazıdakileri illa uygulayın demiyorum yada deneyin demiyorum sadece bir okuyun diyorum:D Metabolizmayı hızlandıran içecek (Yağ Yakan Formül) NTV'de...
  4. Yağ yakan yiyecekler

Yağ yakan yiyecekler

yağ yakan yiyecekler yağ yakan maddeler besinler Yağ yakan yiyecekler Bu besinleri tüketerek mükemmel bir vücuda sahip olabilir, kilolarınızdan kurtulabilirsiniz... Zayıflamak isteyenler, bu dört besine dikkat! Kırmızı biber, hindiba, greyfurt ve yoğurt vücutta yağ yakımına, kilo vermenize yardımcı oluyorlar. Kırmızı biber İçindeki acı madde “capcaicin”, vücudun kan dolaşımını...
  5. Yağ yakan 15 yiyecek

Yağ yakan 15 yiyecek

Birçok diyet yöntemi deneyip başarısız olanlara, vücudun yağ yakma potansiyelini artıran 15 gıda maddesi... Yağ yakan 15 yiyecek... Kilo vermek için mucize bir yol olmamasına rağmen, zayıflamak için Reader's Digest dergisinde yer alan haberdeki vücudunuzun yağ yakma potansiyelini artıran 15 gıda maddesini tüketebilirsiniz. Az yağlı süt, az yağlı yoğurt ve peynir: Bunların ortak...

Sayfayı Paylaş