gebe
  1. Lamazi

Lamazi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    0

Zeytın Ezmelı Ekmek

Konu, 'Ekmekler&Pideler' kısmında Lamazi tarafından paylaşıldı.

zeytin ezmeli ekmek

Malzemeler

1\3 su bardagı su
    1 kucuk kavonoz sıyah zeytın ezmesı
    1 kucuk kavonoz yesıl zeytın ezmesı
    3.5 veya 4 bardak un
    1 yemekkasıgı toz seker
    1 tatlı kasıgı yas yada kuru maya

Yapılışı

once mayamızı ılık suyla ılıtalım.sonra unumuzun ortasına alalım.dıger malzemelrıde ekleyıp hamur yapalım
    yumusak olan hamurumuz dınlendırelım.
    sonra tepsımıze veya ekmek kalıbımıza koyup 250dercede pısırelım

Zeytın Ezmelı Ekmek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ekmek...

Ekmek...

rüyada birine su vermek rüyada bayat ekmek görmek ölüye su vermek ölüye yemek para Taze, yuşak yahut sıcak ekmek zahmetsiz helal kazanca ve bol nimete, Katıksız ekmek yemek garip yaşamaya ve yalnız ölmeye, Aşırı sıcak ekmek yemek gam ve kedere, Esmer ekmek yahut mısır ekmeği geçim sıkıntısıyla beraber dinde kurtuluşa, Pide ve yufka yemmek bol rızka yahut kısa ömre, Arpa ekmeği takva ve...
  2. Haluk Levent - Zeytinden Aşı Mısın? (Mendil)

Haluk Levent - Zeytinden Aşı Mısın? (Mendil)

Benden sana son kalan Mendilim olsun nişan Eğlenirsen geleyim İnce beline kuşan Zeytinden aşımısın? Güzeller başımısın Gönderdiğim mektubu Koynunda taşırmısın? Güzeli gördüm endamlı Başları kara bağlı Dedim sevdan nerede? Gözleri yola baktı
  3. Edebıyatta zeytın

Edebıyatta zeytın

zeytinle ilgili güzel sözler zeytin ile ilgili sözler zeytinyağı ile zeytinle "... Yani, öylesine ciddiye alacaksın ki yaşamayı, yetmişinde bile, mesela, zeytin dikeceksin hem de öyle çocuklara falan kalır diye değil, ölmekten korktuğun halde ölüme inanmadığın için, Yaşamak yani ağır bastığından..." Nazım Hikmet "Ben ağaçların hepsini severim, ama zeytin ağacı bir başka....
  4. zeytini nasıl kuruyorsunuz fikir almak istiyorum

zeytini nasıl kuruyorsunuz fikir almak istiyorum

arkadaşlar zeytin kurma zamanındayız bende harıl harıl toplayıp dilip şişelere koydum bile.şimdi sizden ricam zeytini nasıl kuruyorsunuz birde erimemesi için neler yapıyorsunuz sizlerden fikir almak istiyorum melekler mekanının değerli hanımları tecrübelerinizden faydalanmak istiyoruum......................
  5. Zeytinle Basim Dertte!!

Zeytinle Basim Dertte!!

Kizlar yaa babam koca bi tenekede zeytin almis azda bana verdiler. Cok tuzlu. Sürekli suyunu degistiriyorum ama ayni. Ne yapsam bilemedim bi fikir verin !

Sayfayı Paylaş