D Harfi Rüya

M

Misafir

Forum Okuru
D Harfi Rüya
rüyada diş doktoruna gitmek rüyada doktora muayene olmak başkasının hamile olduğunu görmek doktora gitmek başkasının hamile olduğunu duymak
DAĞ : Bir dağ görmek veya dağa tırmanmak; yükselip, çok büyük başarılara imza atacaksınız demektir. İtibar ve para sahibi olup herkes tarafından takdir alacaksınız. Eğer bir dağ ya da tepeden yuvarlandığınızı görürseniz, birtakım hayal kırıklıklarına uğrayacağınız ve birtakım kıskanç insanlarla mücadele edeceksiniz demektir. Dağdan düşmek, fakirliğin işaretidir. Rüyada görülen dağlar ve yüksek tepeler bazen de şiddetli üzüntüye, bağırıp feryat etmeye, acı ve işsizliğe de işarettir. Dağa düzgün bir yoldan geldiğini gören kişi, amaç ve isteklerine meşru yoldan ulaşır. Dağ çocuk doğurmaya ve kişiye üzüntü ve acı verecek söze de işarettir.

DAĞ KEÇİSİ : Rüyasında dağ keçisine rastladığını gören kişi, biri tarafından zarara uğratılır. Eğer kişi o dağ keçisinin etini yediğini görürse, eline mal geçecektir.

DAĞ YOLU (PATİKA) : Rüyada dağ yolu görmek, sıkıntılardan kurtulmaya veya yolculuğa yorumlanır. Aynı zamanda dağ yolu hile ve aldatmaya işarettir.

DAİRE ÇİZMEK : Bir daire çizmek veya görmek, işyerinizde elde etmek istediğinizden daha az bir başarı sağlayacaksınız demektir.

DALAK : Rüyada dalağının sağlam olduğunu gören kişinin malları emniyette olur ve kendisi de mutluluğa ulaşır. Dalağının ağrıdığını gören ise ailesinin ve kendi geçim kaynağını kötüye kullanır.

DALGA : Rüyada dalga görmek, acı ve şiddet olarak yorumlanır.

DALGIÇ : Rüyada görülen dalgıç devlet başkanıdır. Dalgıç zor işlere korkusuzca giren birini simgeler.

DALMAK : Denize dalıyorsanız, bu, riske girmekten vazgeçmeniz gerektiğinin işaretidir. Yoksa mal kaybına uğramanız mümkün olacaktır.

DAM : Bir evin damında yürüdüğünüzü gördüyseniz, işinizde çok yükselecek ve başarı kazanacaksınız demektir. Çökmüş bir dam, birtakım sorunlarla karşılaşacağınız anlamındadır. Rüyada görülen dam şanlı, şöhretli yüce bir kadındır.

DAMA : Rüyada dama oynamak, günlerini boşa geçirmek ve ticarette zarara uğramak demektir.

DAMAT : Bir yakınınızdan nankörlükle karşılaşıp üzüleceğiniz anlamındadır.

DAMAR : Rüyada bir damarın kesilmesi, rüya sahibinin ölmesi ya da bir akrabasından ayrılması anlamına gelir. İnsanın damarları soy ve kabile anlamı da içerir. Rüyada damarlarından kan aktığını gören kişi zengin ise, o kanın çokluğuyla orantılı miktarda zarara uğrayacak, eğer fakir ise o kadar servet kazanacak anlamına gelir.

DAMGA PULU : Rüyada damga pulu görmek şan ve şöhrete işarettir.

DANA : Otlakta oynaşan danalar görmek, maddi açıdan rahatlama ve mutluluk anlamına gelir.

DANS : Rüyada yapılan dans pek hayırlı olarak yorumlanmaz..

DANS ETMEK : Mutluluğun habercisidir. Hiç umulmadık bir yerden para gelebilir. Hasta bir insan dans ettiğini görürse, şifa bulacak demektir. Çocuğun rüyada dans etmesi hayırlı sayılmaz. Bir kimse evinde yalnız başına dans ediyorsa, rahata kavuşur. Fakir kişinin dans etmesi de, onun dayak yiyeceği anlamına gelir.

DANSLI, İÇKİLİ EĞLENCE : İş hayatınızda çeşitli güçlüklerle karşılaşacağınıza veya aile çevrenizde bir geçimsizlik oluşacağına işarettir.

DANTEL : Bir düşmanınızla sorun yaşayacaksınız demektir. Güzel işlenmiş bir dantel, güzel haberlerin simgesidir. Rüyasında dantel ören kişinin işleri bozulacaktır.

DARAĞACI : Rüya sahibinin gerçekleşmesini çok istediği bir iş olacaktır.

DARGINLIK : Sebepsiz yere dargın olduğunu görmek, ani bir ölüme işarettir. Dargınlık, fakirlik ve malı lüzumsuz yere harcamak olarak yorumlanır.

DARI : Rüyada darı görenin işleri yolunda gitmez. Darı sadece geçimini ateşten sağlayanlar (ağır işçilik yapanlar, fırıncılar vs.)tarafından görüldüğü takdirde o kişi için iyidir.

DAVA : Rüyada birisine dava açmak, keder ve üzüntülerinizde dostlarınızın sizin yanınızda olduğuna işarettir. Kendinize dava açıldığını görmek ise, dostlarınızdan ihanet göreceğinize veya para kaybına uğrayacağınıza işarettir.

DAVET : Bir yere davet edilmek, hoş olmayan birtakım olayların yaşanacağı anlamına gelir. Rüyada düğün yemeğine davet edilmek ise pişmanlık olarak yorumlanır.

DAVUL : Davul sesi duymak, sizden uzakta yaşayan bir arkadaşınızın yardımınıza ihtiyacı olduğu anlamındadır. Davul görmekse, insan ilişkilerinde başarılı olmak ve yeni arkadaşlar edinme anlamına da gelir. Bando davulunu görmek ise yalan habere işarettir. Sahur davulu gibi vakti bildirme amacıyla çalınan davulu görmek fazla kibirli, zengin birisini görmeye işarettir.

DAVULCU : Davulcu görmek, haberler getirip-götüren bir kişiyi anlatır. Bazen de kulunç hastalığına işarettir. Bazı yorumcular davulu, asılsız haber olarak da değerlendirir.

DAYAK : Rüyada dayak yemek,üzüntü ve sıkıntıdan kurtulacağınıza, dayak atmak ise,güçlü olmaya işarettir.

DEDE : Rüyada dede olduğunu gören kişinin ömrü uzun, şanı yüce olur. Bazen de insanın dedesi, sıkı bir çalışma olarak yorumlandırılır. Dedenin ölümü ise, çalışma ve gayretin biteceği demektir.

DEDEKTİF : Yakında elinize para geçecek ve birtakım başarılara imza atacaksınız. Rüyayı gören bir kadınsa; bu rüya, duygusal hayatta da birtakım sorunlar çıkacağı anlamına gelir.

DEDİKODU : Sahte, ikiyüzlü arkadaşlar yüzünden aşağılanacak ve birçok problem yaşayacaksınız.

DEF : Rüyada görülen def, bela, üzüntü ve kederin habercisidir.

DEF ÇALAN : Rüyada def çalan birini görmek, rahatlığa ve mutluluğa işarettir. Def çalan kişi rüyada hasta birinin yanına girerse, o hasta ölür.

DEFİNE : Define görmek helal kazanca ve ganimet malına işarettir. Bazen de bu rüya, mirası, zinadan doğan bir çocuğu ve dışarı atılmış şeyleri de ifade eder. Defineler, kişinin birçok şehirde çeşitli görevlerde bulunacağını da anlatır. Kimi zaman da defineyi bulmak rüya sahibinin ölümüyle yorumlanır. Rüyada büyük bir mala rastladığını gören kişi, şehit olur. Define işlerin kolaylaşacağına da işarettir. Define ticaret yapılıp kar elde edilecek bir yeri de işaret eder. Define ailesi temiz bir çocuğa ve mala da işarettir.

DEFNEDİLMEK : Defnedildiğini görmek, uzak bir yolculuğa çıkmak, ama oradan kazanç sağlayamamak anlamına gelir. İnsanın ölmeden kabre girdiğini görmesi, iyiye yorulmaz. Ölünün ölüyü defnetmesi, akrabalar arasında samimiyetin ve dostluğun perçinlenmesi olarak yorumlanır. Bazı yorumcular defnedilmeyi evliliğe yorarlar. Ölmeksizin defnedildiğini gören kişi hapse atılır veya sıkıştırılır.

DEFTER : Rüyada defter görmek, geçimini uygun biçimde ayarlamaya işarettir. İşsiz kimse için de iş bulacağını belirtir. Ayrıca geçim kaynağı bulmak için yollara düşmeyi de ifade eder.

DEĞİRMEN : Rüyada değirmen görmek, ev halkının sıkıntılardan kurtulacağı anlamındadır. Değirmen bulunmayan bir evde değirmen görmek, şiddet ve zorluklara, düşmanlığa işarettir. Değirmende bir şey öğütmek rızk ve bereket getirir ve hastalıkların da iyileşeceğini haber verir. Bazen değirmenin döndüğünü görmek yolculuk, değirmenin buğdaysız döndüğünü görmek ise şiddet ve sıkıntıdır. Değirmenin sebepsiz yere dönmesi ise ecelin yaklaştığını haber verir.

DEHLİZ : Dehliz, elinizde olan büyük işlere, helal olan şeylere ve sözleşme yapan bir görevliye işarettir. Bazen dehliz, hasta veya kötürüm olan kişinin yürümesine ya da ailenin geçiminin iyi ve yerinde olmasına işarettir. Dehlizin aydınlığı, genişliği ve güzelliği, güzel akıbete; karanlık, dar ve eğri olması ise kötü akıbete işarettir.

DEHŞET : Rüyasında dehşet içinde kaldığını gören kişi, sevinçli bir haber alacaktır.

DELİK : Yakın zamanda uzun bir yolculuğa çıkacaksınız.

DELİLİK : Rüyada delilik, mutluluk ve zenginliğe ve dünyanın kendisine yönelmesine ve onu arzu eden kimse için rahatlama ve sevince işarettir. Kimi yorumcular deliliği cennete girmek şeklinde de yorumlarlar. Rüyasında deli olduğunu gören kişi deliliğiyle orantılı olarak mal sahibi olacaktır. Çocuğun deliliği, babası için maldır. Kadının deliliği, o senenin ucuzluk ve bolluğuna işarettir. Delilik aynı zamanda aşka, acı ve keder verici darbelere ve güzel davranışa işarettir.

DEMİR : Demir, sıkıntıların işaretidir. Birtakım sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Rüyada görülen demir, onu elinde bulunduran için mal ve gücün simgesidir. Demir yediğini gören kişi her yerde kurtuluş ve zafere ulaşır. Rüyada demirden yapılan bir şey insanlar için menfaat ve güçtür.

DEMİRCİ : Demirci Azrail (A.S.)'dır. Demir onun gücü ve şiddetidir. Demircinin demirden istediği şeyi alması, büyük bir mülke sahip olacağı anlamındadır.

DENİZ : Dalga sesleri,yalnızlık içinde bir hayat işaretidir. Duygusal hayatınızda da başarısızlığa uğrayacaksınız. Bu rüya, aynı zamanda hayallerinizin gerçekleşmeyeceği anlamına da gelir. Güzel sakin bir deniz ise, mutluluğun ve başarının simgesidir. Denizde yıkandığını gören kişi, günahlarından arınır. Denizden su içtiğini görenin ortağı varsa ayrılırlar. Denize işediğini gören kimse, hata yapar veya günah işler. Denizi uzaktan gören, sıkıntı, fitne ve bela görür. Kendisini deniz kenarında gören dalgıç ölür, eğer hasta ise, Allah ona şifa verir. Deniz suyunu içtiğini gören hüzün ve kederle karşılaşır. Denizde yüzerken batarak kaybolanın ömrünün bitmesi yakındır. İnci çıkarmak için denize dalan, çıkardığı inci ya da diğer şeyler kadar mala sahip olur. Denizde yıkandığını ve abdest aldığını gören kişi hasta ise, şifa bulur, borçlu ise borcunu öder, sıkıntı varsa kurtulur, korktuğu şeylerden emin olur, hapiste ise hapisten kurtulur ve iyilikler karşısına çıkar. Deniz bazı kere yağmur anlamına da gelir. Deniz, tehlike ve işarettir. Deniz kötü ahlaklı kadın ve erkeğe, bazen de hapse işarettir. Kimi zaman ise deniz; dünyaya ve dünyanın garip hallerine de işarettir.

DENİZ KIZI : Aşk hayatınızda bazı düş kırıklıklarına uğrayacaksınız.

DENİZCİ : Birçok güzel yolculuğa çıkacaksınız. Bu yolculukların iş hayatınıza da faydası olacak. Fakat rüyayı gören bir kadın ise; sevgilisinden ayrılacağı anlamına gelir.

DEPREM : İş hayatınızda birtakım problemler veya ülkeler arasında savaş anlamındadır.

DEPO : Rüyada depoya girdiğini gören kimse zengin olacaktır. Eğer depo boşsa, sermayesiz bir şekilde işe başlanır.

DERGİ : Uzak bir yerlerden bazı haberler alacaksınız.

DERİ : Rüyada deri veya derici dükkanı görmek, iş ve aşkta başarı, zenginlik demektir.

DERS : Birilerine ders vermek, başkalarına faydalı olmak demektir. Ders dinlemek ise bir işi başarmanın sembolüdür.

DERSHANE (SINIF) : Dershane görmek, rahatlama ve sevince,keder ve sıkıntılardan kurtulmaya işarettir.

DEV : Rakiplerinize karşı mücadele vermek zorunda kalacaksınız. Eğer dev sizden kaçıyorsa, bu da maddiyatın ve başarının işaretidir.

DEVE : Rüyada deve görmek hemen her zaman iyiye yorumlanmıştır. Deve mal mülk anlamına geldiği gibi birtakım zorlukları da işaret eder; sabır ve güçle bunları yenebilirsiniz. Eğer bir deveye sahip olduğunuzu görüyorsanız, zengin ve mutlu olacaksınız. Rüyada kafile halinde develer görmek ise yağmur yağacağına,berekete işarettir. Deveye binmek yolculuğa çıkmak, dişi deve sahibi olduğunu görmek ise, akıbet güzelliği ve selamete çıkmakla yorumlanır. Ayrıca deveye binmek hacca gitmek olarak da yorumlanır.

DEVE KUŞU : Herkesten habersiz bol para kazanacak ve mutlu olacaksınız. Duygusal hayat başarısız olabilir. Evinde devekuşu beslediğini gören kimsenin ömrü uzun olur. Devekuşuna binmek, haram mal elde edeceğiniz anlamındadır.

DEVECİ : Deveci görmek, yolculuğa ve hasta olan birinin ölmesine işarettir. Bazen de , kaptan ya da gemi idarecisi anlamına gelir.

DİKİŞ DİKMEK : Dikiş dikmek, mutlu bir aile hayatının sembolüdür. Erkeğin dikiş dikmesi rahata kavuşmaya, kadının dikiş dikmesi ise iki yüzlü bir arkadaşınız olduğuna yorumlanır.

DİL : Dil ; güzellik, kanıt, gidişat ve işarettir. Dil hata yapılan bir yerdir. Bundan dolayı rüyada dilini hareket ettirdiğini gören kişi , bir hata yapar. Dil, süt emen bir çocuk ve hilekar bir kimse olarak da yorumlanır. Kendi dilini kaybettiğini gören kişinin, memedeki çocuğu ölür. Hayvan dili bazen hayvanın ölümünü ya da yaşamını ifade eder.

DİLENCİ : Şans, para durumunuz yakında düzelecek. Dilencinin alçakgönüllü ve mütevazı olması, sizin için kurtuluş ve zaferdir. Dilenen, kişiden habersiz bir şeyler alıyorsa, bu, büyük zararlara yol açacak bir olay demektir.

DİLSİZ : Uğursuzluk ve şanssızlık olarak kabul edilir. Bu rüya kadınlar için ise hayırlıdır.

DİNAMİT : Hayatınızda pek çok değişiklikle karşılaşacaksınız.

DİREK : Rüyada direk görmek, dine işarettir. Direğin durduğu yere dayanmak ya da o yeri satın aldığını gören kişi ya yaşlı bir kadına güvenecektir ya da yaşlı bir kadınla evlenecektir..

DİRİLMEK VE KIYAMET GÜNÜ : Sırat köprüsünü sağ salim geçtiğini gören kişi şiddet, fitne ve belalardan kurtulur. Bazen sırat köprüsü insanın gideceği sarp yerlere işarettir. Rüyada kıyamet günü olup, halkın kabirlerinden kalkarak dağılmalarını görmek, halkın menfaatleri için çarşı ve pazara dağılıp yayılmalarına, bir kısmının kazanç ve bir kısmının da zarar etmelerine işarettir.

DİRSEK : Çok çalışma karşılığında az para elde edeceğiniz anlamındadır. Rüyayı göre kadınsa, evlilik olabilir.

DİŞ : Diş dökülmesi, yakında bir kötü haber alınabileceğine işarettir. Hatta bu bir ölüm haberi bile olabilir. Dişler emanet ve gizli şeylere işarettir. Üst çenedeki dişler baba tarafından akrabalara, alt çenedeki dişler anne tarafından akrabalara işarettir. Dişlerden birisinin rüyada oynaması ise hastalıktır.

DİŞÇİ : Bir arkadaşınızın dişçilik yaptığını ve sizin dişlerinize baktığını gördüyseniz,o arkadaşınıza güvenmemeniz gerektiği anlaşılır. Diş doktorunu görmek, sıkıntı ve zorluğa da işarettir.

DİŞ FIRÇALAMAK : Temizliğe ve istenmeyen bir şeyin ortadan yok edilmesi anlamındadır.

DİŞ KAMAŞMASI : Rüyada diş kamaşması aile, evlat, eş ve ortaklar gibi kimselerden gelecek hainlik veya kötülüğe işarettir. Ya da hayvan ve erkek çocuklarda meydana gelecek afet ve şiddete işarettir.

DİZ : Diz görmek, uğursuzluk sayılır. Birtakım problemler doğabilir.

DOĞAN : Doğanlar, avcı kuşlar oldukları için ölüme işarettir. Doğan, hapse girmeye, yiyecek ve içeceğin eksikliğine de yorumlanır. Bu kuş genelleme yaparsak; izzet, otorite, rakiplere galibiyet, arzu ve isteklere kavuşmak, evlada, eşlere, memleketlere, güzel mallara, sağlığa, gam ve kederden uzaklaşmaya, gözlerin sağlamlığına ve sık yapılacak yolculuğa işarettir.

DOĞUM GÜNÜ : Doğum gününün rüyada pek olumlu bir anlama sahip değildir. Şanssızlık ve fakirlik getirir.

DOĞURMAK, DOĞMAK : Hamile bir kadın rüyasında erkek çocuk doğuruyorsa, gerçekte bir kız çocuğu olacak demektir. Bir hasta, rüyasında annesinin kendisini doğurduğunu görürse, o hasta ölür. Hamile olduğunu gören kadın üzülür, doğurduğunu görürse sevinir. Rüyada kızı olan kimse birilerine borçlanacak demektir. Erkek kişi bir erkek doğurduğunu görürse hastalanır ama üzüntüden de kurtulur.

DOKTOR : İş hayatında bazı düşmanlarınız var. Rüya gören kadınsa, hastalık olabilir. Rüyada görülen doktor, insanın annesidir. Bundan dolayı doktorun öldüğünü görmek, kişinin annesinin öleceği anlamı taşır. Bir doktorla sohbet ediyorsanız, bu, sağlıklı bir yaşam sürdüreceğinizin ve maddi refaha kavuşacağınızın işaretidir. Muayene olmak için bir doktora gitmek, ciddi bir hastalığa yakalanma tehlikesini haber verir. Yakınlarınızın da hastalanabileceği anlamına gelir.

DOLU : Zamansız dolu yağdığını görmek, kısa sürecek bir hastalığa işarettir.

DOMUZ : Domuz, uğursuzluk getirir. Bazıları bunu başarı olarak da değerlendirir. Domuz aynı zamanda bir düşmandır. Domuzun dişisi, neslin çokluğuna, çoğalacağına işarettir. Domuz ile dalaştığını gören kişi düşmanlarını yenecektir.

DOMUZ YAVRUSU : Saplıklı domuz yavruları, iş yaşamında başarı, pislik içindeki domuz yavruları ise zararlı dostlar olarak yorumlanır. Yavru domuz aynı zamanda bir genç kız için evlilik anlamı da taşır.

DONDURMA : Dondurma yemek, başarılı olacağınızın işaretidir. Dondurma eriyorsa, hayalleriniz gerçekleşmiyor demektir.

DUA : Rüyada dua etmek, mutluluk ve başarı olarak yorumlanır.

DUDAK : Dolgun ve yumuşak dudaklar, mutluluğun ve kuvvetin işaretidir. Sevginiz karşılıksız kalmayacak ve hoşlandığınız kişiden mutlaka ilgi göreceksiniz. İnce dudaklar, her türlü sorunun üstesinden gelebileceğinizin de işaretidir, Sinsi bir düşmanınızın olduğu anlamına da gelebilir. Dikkat etmeniz gereklidir.

DUL : Rüyada dul kaldığını görmek şansınızın açılacağının göstergesidir.

DUT : Rüyada mevsiminde dut yemek, rüya gören için bol kazanç demektir. Mevsimsiz dut yediğini gören kişi, üzüntü ve kederle karşılaşır. Dutun rengi sarıya kaçıyorsa, bu, hafif atlatılacak bir hastalığa işarettir. Kara dut yemek, kişinin eşi ile kavga edeceği manasına gelir. Kara dut altına; beyaz dut gümüşe; dut ağacı mal ve evlat sahibi kişiye işarettir.

DUVAK : Rüyada duvak görmek, dileklerinizin gerçekleşeceğini simgeler.

DUVAR : Bir duvarın üzerinde durmak veya oturmak, kişinin ne olursa olsun ayakta kalacağına işarettir. Evin içine yıkılan duvar, ev sahibinin hastalığını, evin dışına yıkılan duvar ise ölümünü anlatır. Kireç ve kiremitten yapılmış duvar iyiye yorulmaz. Bir duvarın üzerinden düşen, yaşamında da bazı işlerinde düşüşler yaşayacak demektir.

DUVAR SAATİ : Duvar saati görmek, işlerinizin yolunda gitmesi demektir. Büyük saat ise ölüm haberidir.

DÜĞME : Parlak düğme görmek, zengin ve size saygı duyan bir kişiyle evleneceğiniz anlamına gelir. Eğer düğmeler eski ve kırılmışsa, bu da hastalığın ve zararın işaretidir. Rüyada düğmenizin kopup kaybolduğunu gördüyseniz, iş hayatında birtakım problemlerle karşılaşacaksınız. Düğme, iffet ve sağlam yapılan bir pazarlıktır. Bazen bu rüya mal ve rızka işaret eder. Özellikle düğme gümüş veya altından yapılmışsa. Düğme, düğme ipliği, erkek ve dişiye işarettir. Düğmeyi iliklediğini gören kimse bekar ise evlenir. Bekar değil ise dağınık işlerini bir araya toplar. Düğme diken birini görmek, nikah memurunu simgelediği gibi bazen de ihtiyacı olanların karşılaşabileceği güçlüktür.

DÜĞÜM : Düğüm görmek, can sıkıntısının işareti olarak yorumlanır. Düğüm attığınızı gördüyseniz, bu, kendinize güvendiğinizin ve hiçbir şekilde eşinizin veya sevgilinizin sizi ezmesine izin vermediğiniz anlamındadır. Özgürlüğünüze düşkün bir insan olduğunuza ve hayatınızı başkalarının kontrol etmesine kesinlikle izin vermediğinize işaret eder. Düğüm çözmek ise, rızk ve güçlüğünden korkulan bir şeyin kolaylaşması olarak yorumlanır. Bazen de bu rüyanın sihir ve büyüyü de bozduğu söylenir.

DÜĞÜMLEMEK : Bir şeyi düğümlemek nikah kıymaya ve inciden yapılmış bir gerdanlığa işarettir. Düğümlemek bir şeyi kolaylaştırmak anlamına da gelir. Çözmek, arzu edilen şeyin çözülüp gerçekleşmesidir. Bazen de düğümler, onları gören kişiler için sözleşme ve anlaşmaya işarettir.

DÜĞÜN : Düğün görmek, mutluluğun işaretidir.Rüya gören evleniyorsa kötü haber alınabilir. Bir hastanın evinde düğün görmek, o hastanın eceli geldiğine işarettir.

DÜKKAN : Rüyada görülen dükkan, kişinin hanımı, çocuğu, ölümü, hayatı, malı, makamı, bineği ve sırrıdır. Tüm bunları temsil eder ve dükkanın yıkılması kişinin hayatındaki bunlardan birinin zarar görebileceği anlamı taşır. Dikkatli olmak gereklidir.

DÜNYA : Dünyanın uzaydan görünümünü görüyorsanız, hayatınızda bazı değişiklikler olabilir. Başka bir ülkeye taşınma olasılığı vardır. Dünya görmek, bir kadına işarettir. Dünyayı terk ettiğini gören kişi ise hanımını boşayabilir. Bütün dünyanın yok olduğunu ve kendinden başka kimsenin kalmadığını gören kişi kör olma ihtimaliyle karşı karşıya gelebilir. Dünya, yolcu için bir konağa, yıkık eve ve kötü bir kadına da işaret olabilir. Ve bazen de dünya Kur'an-ı Kerim'i sembolize eder.

DÜRMEK : Rüyada bir şeyi dürmek, affetmeye, öfkelerini içine atanlara, yiyeceğin bitmesi ve ecel anlamlarını taşır.

DÜŞMAN : Rüyada bir düşmanınızı yenilgiye uğrattığınızı gördüyseniz, bu iş hayatında bazı zorlukların üstesinden gelip, zengin olacağınız anlamına gelir. Tersi bir durumda, birtakım problemlerle karşılaşabilirsiniz.

DÜŞMEK : Düştüğünüzü görürseniz, bu, bir çok sorunu halledip, başarı elde edeceksiniz anlamındadır. Yüksek bir yerden düşmek, iyilikten kötülüğe geçmektir. Bazen de bu rüya mal sahipleri için cimriliğe göstergedir.

DÜŞÜK YAPMAK : Düşük yapmak, mutluluğun,başarı ve zaferin göstergesidir.
 

Benzer Diğer Konularımız !

Geri
Üst