K Harfi Rüya Yorumları

M

Misafir

Forum Okuru
K Harfi Rüya Yorumları
rüyada kuş öldürmek rüyada küs olduğun birini görmek silahla kovalanmak konuşmadığın birini görmek kavgalı olduğun
KABUS : İş hayatında zarara uğrayıp başarısızlıklarla karşılaşacaksınız. Yediklerinize dikkat edin.

KAÇMAK : İstikrarlı ve azimli bir şekilde çalıştığınız takdirse iş hayatınızda yükseliş kaydedeceksiniz.

KAFA : Güzel ve şekli düzgün kafalar görmek, ünlü ve önemli insanlarla tanışacağınız ve bu insanların size pek çok konuda yardım edeceği anlamındadır.

KAFESTE HAYVAN GÖRMEK : Bir kafes içinde çok sayıda kuş görüyorsanız, bu, büyük bir servete ve hoş, güzel ve çok sayıda çocuğa sahip olacağınız anlamına gelir. Eğer bir kafeste tek bir kuş görürseniz, uzun süredir istediğiniz evliliği yapacaksınız demektir. Bu rüyada kafeste kuş olmadığını görmek ise, aile bireylerinden birinin öleceğine işarettir.

Kuşların yanı sıra kafese konmuş vahşi hayvanlar, sizin düşmanlarınızı yeneceğinize ve kötü şanstan kurtulacağınız anlamına gelir. Vahşi hayvanlarla birlikte siz de kafesteyseniz eğer, bir yolculukta ya da herhangi bir şekilde kaza geçireceksiniz demektir. Genelde böyle bir rüya trafik kazası olarak yorumlanır.

Vahşi hayvanları bir parkta ziyaret ettiğinizi görürseniz, bu, yakın zamanda sıkıntılı günler içine gireceksiniz demektir.

Bu vahşi hayvanları bir hayvanat bahçesinde ziyaret ise, değişik işlerden, değişik kazançlar elde edeceğinize ve yabancı ülkelere giderek oralarda yaşayacağınıza işarettir.

KAĞIT : Aile fertleri arasında tartışmalar olabilir.

KAHVALTI : Yakın bir zamanda hoş haberler alacağınızın işaretidir.

KAHVE : Kahve içmek, arkadaşlarınızın, evlenmeyi düşündüğünüz kişi hakkında pek olumlu düşünmediklerinin işaretidir. Eğer evliyseniz, tartışma ve kavga olabilir. Kahve taneleri, birtakım problemlerin üstesinden gelip, başarılı olacağınız anlamına gelir.

KAHVERENGİ : Bu renk, hayatınızda bazı karmaşalıkların olacağı ve can sıkıntısı yaşayacağınız anlamına gelir. Bir başka kişi üzerinde bu rengi gördüyseniz,o kişi sizinle olan ilişkisinden pek memnun değildir.

KALÇA : Güzel ve şekilli kalçalar; duygusal hayatınızda bazı sorunlar yaşayacağınız anlamındadır. Ayrıca, evlilikte bazı sorunlara da işarettir. Dar kalçalar, hastalık ve hayal kırıklığı simgesidir.

KALEM : Maceraya olan düşkünlüğünüz, başınıza dert açabilir. Yakında büyük başarılar kazanacaksınız.

KALP : Kalbinizin ağrıdığını ya da bir sağlık sorunu yarattığını gördüyseniz, bu, iş hayatında zarara uğrayacağınızı haber verir. Kalp görmek hastalığın ve enerji kaybının simgesidir.

KAMBUR : Hayatınızda olumsuz değişimler olabilir.

KAN : Çok büyük düş kırıklıklarıyla karşılaşacak ve mutsuz olacaksınız. Garip ve esrarengiz arkadaşlardan uzak durun. Sağlığınıza da dikkat etmelisiniz.

KANARYA :
Mutluluğun ve güzel haberlerin işaretidir. Bir kanarya size hediye edilirse, bu, size bir miras kalacağı anlamındadır. Ölü bir kanarya ise, sadakatsizliğin işaretidir.

KANSER : Kanser hastalığından kurtulduğunu görmek, para sıkıntınızın sona ereceği ve zengin olmanızın işaretidir. Kanserli bir insan görmeniz ise, bir yakınınızın hastalanacağına veya sevdiğiniz biriyle tartışacağınıza işarettir.

KAPI : Bir kapıdan geçmek, size bir iftira atılacağı anlamına gelir.

KAPLAN : Kaplan görmek tanrısal öfkenin belirtisi olduğu gibi, düşmanlarınızı da etkisiz bırakacağınızın haberini verir. Koyun güder gibi kaplan gütmek, dikkatsiz olursanız, karşınıza çıkabilecek tehlikeli temel güçleri işaret eder. Ayrıca sabır ve sessizliğin de işaretidirler.

KAPLUMBAĞA : Yeni duyacağınız bir habere ve işinizin gelişeceğine işarettir.

KAPTAN : Hayallerinizin çoğu gerçekleşecek demektir. Rüyayı gören0 kadınsa, etrafının kıskanç insanlarla dolacağı ve düşmanlarla karşı karşıya kalacağı anlamına gelir.

KARACİĞER : Hasta bir karaciğer, çok uysal birisiyle evleneceğinizin işaretidir.

KARANLIK : Eğer karanlıktan korktuğunuzu veya karanlık bir yerde bulunduğunuzu gördüyseniz, girmiş olduğunuz bir işte başarılı kazanamayacaksınız demektir. Karanlık bir odaya güneş ışınlarının vurduğunu görürseniz, sorunlarınızın üstesinden geleceksiniz demektir.

KARGA : Uğursuzluk simgesidir. Karga sesi, bazı kişilere karşı önlem alın uyarısını yapar. Ölü bir karga ise, hastalık ya da ölümün işaretidir.

KARI-KOCA : Eşinizi gördüyseniz, hayatınızda bir takım değişiklikler olacak. Kocanızın öldüğünü görürseniz, birçok düş kırıklığı ve üzüntü ile karşılaşacaksınız. Kocanızı sağlıklı ve mutlu gördüyseniz, bu, mutlu bir yaşam süreceksiniz demektir. Rüyanızda karınızı görürseniz, evinizde bazı tartışmalar ve anlaşmazlıklar yaşayacağınız anlamına gelir.

KARINCA : Karınca bolluk ve berekettir. Karınca görmek, aşırı hırslı birisi olduğunuzun da işaretidir. Kolay kolay hiçbir şeyden memnun olmazsınız. Ufak tefek sıkıntılara da işarettir.

KARPUZ : Çok güvendiğiniz bir arkadaşınız, arkanızdan konuşuyor, dikkatli olun! KARTAL : Yükseklerde uçan kartal görmek, başarının işaretidir. Hayallerinizi gerçekleştirecek ve büyük başarılara imza atacaksınız. Yüksek bir tepede duran kartal, ünlü ve zengin olacağınız anlamına gelir. Bir kartal öldürüyorsanız, hayatınızda karşınıza çıkan bütün engelleri aşacak ve sorunların üstesinden gelebileceksiniz demektir.

KASA : Duygusal ve iş hayatınızda sağlam adımlarla ilerlediğinizin işaretidir.

KASAP : Ailenizden biri ölümcül bir hastalığa yakalanabilir. Bir mektup veya bir belgeye bir şeyler yazarken iyi düşünün. Yanlışlık veya dikkatsizlik yaparsanız, bu sizin aleyhinize olabilir.

KASIMPATI : Renkli kasımpatılarını rüyada toplamak, yapılacak iyi anlaşmalara işarettir. Beyaz kasımpatıları ise üzüntü ve keder verir.

KASIRGA : Yakında bir takım üzüntü ve problemlerle karşı karşıya kalacaksınız.

KAŞINMAK : Sıkıntıların habercisidir. Bir takım problemlerle karşılaşacaksınız. Güçlü olmalısınız.

KATIR : Katıra binmek, yolculuk ve rahat işlere yönelmeye işarettir. Bir genç kız beyaz bir katır görür ya da binerse, yabancı biriyle evlenecek demektir. Katırın leşini görmek ise, ilişkilerin bozulacağı haberini verir. Kaçan katırlar, size ulaşmak isteyen hayranlarınızın olduğunu haber verir.

KATİL : Bir katil tarafından öldürülmek, gizli düşmanlarınızın varlığını haber verir.

KAVANOZ : Boş bir kavanoz sıkıntı ve fakirlik, dolu bir kavanoz ise zenginlik ve başarı demektir.

KAVGA : Uzun bir ömrünüz olacak ve iş hayatında çok başarılı olacaksınız.

KAYALIK : Tehlike demektir. Malınızı mülkünüzü bir yangında kaybedebilirsiniz.

KAYINBİRADER : Akrabalarınız tarafından kullanıldığınızın, hatta sömürülmek istendiğinizin işaretidir.

KAYINPEDER : Bazı arkadaşlarınız veya akrabalarınızla kavga edeceksiniz.

KAYINVALİDE :Kavgalı olduğunuz bir yakınınızla artık barışacaksınız.

KAZ : Rüyada kazın cırtlak sesi sizi rahatsız ediyor ise, bu, ailenizden birinin öleceğine işarettir. Yüzen bir kaz ise, artacak olan paranın habercisidir. Ölü kaz ise zarar olarak yorumlanır.

KAZA : Başınızda uğursuzluklar dolaşıyor. Bu rüyadan sonra bir süre yolculuk yapmayın.

KAZMAK : Toprağı kazıyorsanız, hayatınız mücadelelerle geçecek.

KEÇİ : Havanın güzel olacağını haber veren bir hayvandır. Bir kadın keçi sütü içiyorsa, mal mülk için evlenecek ancak bundan pişmanlık duymadığı gibi mesut da olacaktır. Erkek bir keçiden tos yerseniz, düşmanlarınıza dikkat etmeniz gereklidir.

KEDİ : Uğursuzluğun ve şanssızlığın işaretidir. Fakat rüyada kediyi kovalıyorsanız iyi anlamda yorumlanır. Kedinin miyavlaması, bir arkadaştan zarar göreceğinize, tırmalaması tuzaklara ve sıkıntıya, beyaz bir kedi de para kaybına işarettir. Sağlıklı, güzel ve beyaz yavru kediler, düşünceleriniz sayesinde bir kısım sıkıntılarınızı atlatacağınız anlamına gelir.

KEFİL OLMAK : Beklenmedik bir durum problemlerle karşı karşıya kalabilir, hatta bir kaza bile geçirebilirsiniz

KEKLİK : Kekliği nasıl görürseniz görün, bu, mutluluk, iş hayatında başarı, saygı ve sevgi ifade eder.

KELEBEK :Zenginliğin ve bol şansın habercisidir. Güzel haberler gelecek, sadık ve iyi bir eşiniz olacak.

KELLİK : Kel bir adam, yakın bir zamanda gelecek sıkıntının habercisidir.

KENE : Hastalıklı bir gidişin işareti ve çıkılan bir yolculukta hasta olma riski olduğu anlamı taşır.

KEMER : Yakında hayatınızı altüst edecek ve size uğursuzluk getirecek biriyle tanışabilirsiniz.

KEREVİZ : Zenginlik ve mutluluk habercisidir.

KERTENKELE : Düşmanlarınız size saldırmaya niyetleniyorlar.

KESİK : Bir hastalık yüzünden veya bir arkadaşınızın ihanetine üzüleceksiniz.

KEŞİŞ : Aile içinde küçük problemler ve zevksiz yolculuklara işaret eder.

KIRLANGIÇ :
Aile içinde huzur ve barış anlamındadır. Yaralı ya da ölü bir kırlangıç, üzüntü ve keder getirir.

KIRMIZI : Kırmızı elbise giymek, yakında bir aşk yaşayacağınızı müjdeler. Kırmızı aynı zamanda bazı tartışmaların da yaşanacağı anlamına da gelir.

KIZ : Kız çocuğu görmek, bazı sıkıntılardan sonra mutluluğu yakalayacağınız anlamına gelir.

KIZ KARDEŞ : Çok mutlu olacağınız günler geliyor.

KIZAMIK : İş hayatınızda problemler ve korkular yaşayacağınızın işaretidir.

KIZIL : Ya düşmanlarınız tarafından kurulan tuzaklara ya da yaklaşmakta olan bir hastalık tehlikesine karşı uyarıcıdır.

KİBRİT : Kibrit, zenginliğin işaretidir. Beklemediğiniz bir anda hayatınızda birtakım güzel değişiklikler olacak.

KİLİT : Hayatınızda birtakım karmaşalar olacak; fakat aşk hayatınızda rakibinizi yenilgiye uğratmanın yolunu bulacaksınız. Rüyada bir kilidi açtığını görmek, ciddi sıkıntılarla karşılaşacaksınız.

KİRAZ : İyilikleriniz sayesinde insanların takdirini kazanacağınız anlamına gelir.

KİTAP : Başarılı ve yükselmenin habercisidir.

KOÇ : Bir koç tarafından kovalanmak, uğursuzlukların peşinizden geleceğine işarettir. Koç otlatmak ise dostlarınızın sizin hakkınızda iyi düşündüğünün habercisidir.

KOKU : Güzel koku, özellikle kadınlar için çok hayırlı bir rüyadır. Hayatının aşkını bulacağının müjdesidir.

KOLERA : Bulunduğunuz ülkede kolera salgını olduğunu görmeniz, öldürücü hastalıkların artacağını ve düş kırıklıklarının çok artacağına yorumlanır.

KOLTUK : Bir koltuğa oturmak, yanlış amaçlarınız veya umutlarınız olduğu konusunda uyarıcıdır.

KOLYE : Güzel bir eviniz ve çok anlayışlı bir eşiniz olacak.

KOMA : Komaya girmiş birini görmek, üzüntü ve sıkıntılı günlerin habercisidir. Şayet kendinizi komada görürseniz, bu da yersiz korkulara ya da bir yakınınızın hastalığına işarettir.

KOMŞU : Dedikodulara maruz kalacağınız anlamına gelir. Tartışmalar yaşayabilirsiniz.

KONSER : İş ve duygusal hayatında büyük başarılara imza atacaksınız. Size bir miras da kalabilir.

KORKU : Bilinçaltınızda bazı korkularınız var demektir. Bunlar yakında açığa çıkacak ve zorlukların üstesinden gelmeye çalışacaksınız. Rüyada aşırı derecede korkmak, bazen zorlukların üstesinden gelebileceğiniz anlamına da gelir. Güzel başarılara imza atabilirsiniz.

KORSAN : Sahte arkadaşlarınız yüzünden hayatınız tehlikeye girebilir.

KOŞMAK : Zengin olup ve yüksek bir mevkiye yerleşeceğiniz anlamına gelir.

KOYUN : Sağlıklı koyunlar, zenginlik ve mutluluk anlamındadır. Hastalıklı koyunlar, umutsuzluğun işaretidir.

KÖPEK : Çirkin bir köpek görmek, düşmanınız olduğuna işarettir. Sevimliyse ve elinizi yalıyorsa, şansınızın açık olacağı ve gerçek dostlara sahip olacağınız anlamına gelir. Havlayan köpek, yakın dostlarınızın öğütlerini dikkate almanız gerektiğinin ve kederli haberlerin belirtisidir. Süs köpekleri sizin havai biri olduğunuz anlamına gelir. Dost, beyaz bir köpek, aşk ve iş yaşamında başarılı olmak anlamı taşır. Köpek uluması ise hiçbir zaman hayra yorulmaz, arkasından ya bir ölüm ya da çok uzun bir ayrılık gelir. Köpeğiniz bir kediye saldırıp öldürüyorsa, bu, karlı işler ve beklenmedik mutlu haberlerle tabir olunur. Köpeğin bir yılan öldürmesi ise, iyi şans anlamına gelir.

KÖPEK BALIĞI : Düşmanlarınız var ve kıskanılıyorsunuz. Dikkatli olun.

KÖPRÜ : Köprüden sorunsuz bir şekilde geçmek, zorlukların üstesinden geleceğinize işarettir. Yıkılan köprü ise etrafınızda düşmanlarınız olduğunu haber verir.

KÖRLÜK : Kör olduğunuzu görmek, yanlış bir karar alıp iyi ve karlı bir iş teklifini kaçıracağınız anlamına gelir. Bu rüya, iyi niyetinizin kötüye kullanılacağı anlamına da gelir. Başka bir kişinin kör olduğunu görmek; bir kişinin sizin yardım ve tavsiyelerinize ihtiyacı olduğunu belirtir.

KÖSTEBEK : Rüyada köstebek görmek, sinsi bir düşmanınız olduğuna işarettir. Köstebeği yakalamak ise, size karşı olanları kendinizden yana ikna edeceğinize işarettir.

KÖTÜLÜK : Rüya sahibine kötülük yapılıyorsa bu, kötülük yapan kişinin, düşmanlar ve sahte arkadaşlar tarafından kuşatılacağı anlamına gelir. Eğer kötülük yapan rüya sahibi ise, düşmanları onun peşini bırakmayacak ve iş yaşamında başarısızlıklarla karşılaşacak.

KÖTÜRÜM : Sıkıntı çeken fakir-fukaraya yardım edeceğinize ve bunun yanı sıra iş hayatınızda kısa süreli bir sıkıntı yaşayacağınıza işarettir.

KRAL : Eğer bazı yöneticiler veya arkadaşlar tarafından engellenmezseniz, hayallerinizi ve planlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. İstikrarlı davranın ve emin adımlarla ilerleyin.

KRALİÇE : Yaşamınız boyunca birçok başarı elde edeceksiniz.

KRİSTAL : Aşk ve iş hayatında sıkıntılar yaşayacaksınız. Depresyona girmemeye dikkat edin.

KUCAK : Kucağa oturmak, can sıkıcı ilişkilerden uzak durmaktır. Genç bir kadın kucağında birisinin oturduğunu görürse eleştiri alacak demektir. Genç bir kadın, kucağında yılan görür ise, düşmanları tarafından hakarete uğrayacağına, kucağında kedi görür ise de, düşmanı tarafından tehlikeli bir işin içine sokulacağına işarettir.

KUDUZ : İşlerinizde değişiklikler olacak ve düşmanlarınız olacak. Kudurmuş insan ya da insanlar görmek, yaptığınız işlerin bir ölüm nedeniyle yarıda kalacağını işaret eder. Kudurmuş bir hayvanın sizi ısırması, yakın bir arkadaşınızın ihanetiyle karşılaşacağınızın habercisidir.

KUĞU : Mutluluk ve zenginlik anlatır. Ölü bir kuğu uğursuzluk ve mutsuzluktur. Aşkta da düş kırıklığı yaşayabilirsiniz.

KULÜBE : Hastalık belirtisidir. İşleriniz ters gidebilir.

KUM : Açlık ve fakirliği belirtir.

KUMAR : Kumar oynayıp kazanmak, ahlak seviyesi düşük insanlarla çevrili olacağınız anlamındadır. Eğer kaybederseniz, sizin davranışlarınızdan dolayı bir yakınınıza zarar gelebilir.

KUMRU : Yuva yapan kumrular görmek güzel bir evlilik ve mutlu bir aile hayatıdır.

KURTÇUK : Hastalanabilirsiniz ama bu çok önemsiz bir hastalık olacaktır.

KUR’AN-I KERİM : Rüyada Kur’an okumak veya Kur’an okuyan birini dinlemek ; iyilik, güzellik, mutluluk işaretidir. Çok hayırlı olan bu rüya, Tanrı’nın rüyayı göreni koruduğunun da işaretidir.

KURBAĞA : Çok yakın bir dostunuz var. Seviyeli ve akıllı bir arkadaşı da anlatır.

KURDELE : Neşeli arkadaşlar edineceksiniz. Mutluluğun işaretidir.

KUŞLAR : Tüyleri parlak ve bakımlı, güzel kuşlar görmek, pozitif bir rüya olarak yorumlanır. Kuşları rüyasında gören kişi kadınsa, mutlu bir birliktelik onu bekliyor demektir. Bir kuşun yaralı olduğunu ya da yaralandığını görmek, üzüntüye işarettir. Uçan kuşlar ise, sıkıntı ve dertlerden kurtulup ve zengin olmaktır. Öten kuşlar iyi haberlere, bir kuşu silahla öldürmek ise, felakete işarettir.

KUŞ YUVASI : Rüyada boş olduğu görülen kuş yuvası, iş hayatında sıkıntı ve zor günlerin sizi üzeceğine işarettir. Yuvada yavru kuşlar var ise, alış veriş ve yolculuk anlamı taşır. Eğer yuvada yumurta var ise, iyi ve olumlu işlere işarettir. Yuvada yalnız ve terkedilmiş yavru kuşlar görülürse, bu endişe, sıkıntı ve üzüntü getirir.

KUŞ TÜYÜ : Çevrenizde bir dolu kuş tüyü görmek, çok fazla bir mal varlığına sahip olamayacağınıza işarettir. Bir kartalın tüyünü görürseniz, bu, amaçlara ulaşmak olarak yorumlanır. Şayet kümes hayvanlarının tüylerini almak ya da satmak gibi bir rüya gördüyseniz, bu şansınız dönecek demektir. Siyah, kara ya da kirli tüyler, mutsuz birlikteliklerin habercisidir.

KUTU : İçi dolu bir kutu, yolculuğa çıkacağınız ve güzel şeylerle karşılaşacağınızı anlatır.

KURT : Rüyada kurt görmek, gizli bir tehlike uyarısıdır. Kurdun ay ışığında uluması, gizli bir anlaşma veya arkanızdan dönen hain bir plan anlamına gelir.

KUZGUN : Kuzgun görmek, şanssızlık dolu ve uyumsuz bir döneme girileceğinin işaretidir.

KUZU : Baharda yeşillikler arasındaki kuzular, mutluluk ve iyi dostlukların habercidir. Annelerinden meme emerken görülen kuzular, ailenizin mutluluğu ve güzel çocuklardır. Kuzuların melemesi, cömertliğinize muhtaç olan insanların varlığına işarettir. Kuzularınızın olduğunu görmek, iş ve aile ortamlarının düzgünleşeceği olarak yorumlanır. Ölü bir kuzu, sefalet ve üzüntüdür.

KÜMES HAYVANI GÖRMEK : Rüyada her hangi bir kümes hayvanını görmek, geçici bir hastalığın ve ufak rahatsızlıkların işaretidir. Rüyayı gören kadın ise, arkadaşları arasında bazı geçimsizlikler yaşayacak demektir. Bir kümes hayvanının yavrusunu görmek, ya da yavruyu annesiyle birlikte görmek, kaygılanmaktan doğan sıkıntıları ifade eder.

KÜPE : Çok güzel haberler alacaksınız. Çok ilginç ve güzel bir iş bulabilirsiniz.

KÜREK : Tamamlayamadığınız bir işi tamamlamak için uğraşıp sıkıntı çekeceğinizin işaretidir.

KÜRK : Kürk ticareti yaptığını görmek veya kürk giymek zenginliğin işaretidir.

KÜRTAJ : Hastalıkları haber verir. Kararlarınıza dikkat edin. Yanlış karar mutsuzluklara yol açacaktır.

KÜTÜPHANE : Çok hayırlı bir rüyadır. Büyük başarılar ve yükselme kaydedeceksiniz.
 

Benzer Diğer Konularımız !

Geri
Üst