Diaformin kullananlar bir bakar mısınız lütfen

K

keskintaş

Forum Okuru
Diaformin kullananlar bir bakar mısınız lütfen

Diaformin kullananların yorumları melek kadınlar kulubü diaformin kullananlar forum'da.​

Arkadaşlar 2 yıldır çok fazla kilo almaya başladım ve şuan aşırı kilom var doktora gittim şeker olduğunu anladık. Bana diaformin verdi kullanman gerekir dedi ben de kilo vermem lazım ama bu ilacı kullananlar varsa görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar. Ne düşünüyorsunuz ilacın büyük yan etkileri var mı yoksa kullanmayıp kendim mi zayıflasam. Zayıfladığım zaman şekerim de normale iner diye düşünüyorum. Diaformin kullananların yorumlarını özellikle merak ediyorum.

Merhaba
Şeker hastalığının dostudur aslında fazla kilo. Kilo almaya başlıyorsanız karaciğer kısmı yağlanmaya başlandı ise bu şeker hastalığına davetiye çıkarmaktır. Fazla kilo almışsınız bu da sizi belli ki rahatsız etmeye başladı ki siz doktora görünmek istediniz. Sadece kilo değil buna bağlı olarak çok tatlı yeme isteği çok susama fazla idrara çıkma yemekten sonra ağırlık çökmesi uyku hali şeker hastalığı belirtilerindendir. Diaformin ilacı aslında iştah kesici yani yemek yeme isteği oluşturmuyor bunu kesiyor. Dolayısı ile tatlı yeme ihtiyacı ya da iştahınızı kestiği için kilo vererek şekeriniz de normal seviyeye inebiliyor. Yan etkileri olarak biraz sersemleştirdiği uyku hali yaptığı söyleniyor.

Şeker hastalığı hakkında detaylı bilgi için ''şeker hastalığı diyabet'' yazımızı aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri