1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Evinizi doğru aydınlatın...

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Evinizi doğru aydınlatın... < Konu Resmi..>
  Bir çok insan evinde güzel ve sıcak bir atmosfer meydana getirmek ister. Aydınlatma evinizde aradığınız atmosferin bir tamamlayıcısıdır. Evinizi aydınlatırken gözü yormayan, kamaşma yapmayan bir ortam sağlamak için doğru aydınlatma elemanını seçmeniz gerekir.

  Satın aldığınız aydınlatma ürünlerinin verdikleri ışık dışında evinizde bulunan eşyalardan ışığın yansıması ile ikinci bir aydınlanma etkisi meydana gelecektir. Ürünlerimizi satın aldığınız mağazalarda bu ikinci etkinin meydana gelmeyeceğini lütfen göz ardı etmeyiniz.

  Gözlerinizin yorulmasına yol açacak yüksek kontrastlı bir aydınlatma yerine daha düşük ama aynı mekanda birkaç noktadan aydınlatma tercih edilmelidir. Işık seviyesinin ayarlanabilir olması oldukça büyük bir konfor sağlar. Kitap okurken yüksek ışık ama dinlenirken daha az ışığı tercih edebilirsiniz.

  Flamanlı ampüller daha sıcak bir atmosfer sunarken, fluoresant ampüller daha soğuk bir atmosfer sunarlar. Koyu tonlarda boyanmış bir ortamda koyu renkler ışığı daha fazla absorbe ederler , bu nedenle daha fazla ışığa ihtiyaç duyulur. Açık tonlarda boyanmış ortamlarda , ışığın yansıması daha fazla olacağından gerekli aydınlanma için daha az ışığa ihtiyaç duyulur. Daha etkin bir enerji tasarrufu için bu konunun göz ardı edilmemesi gerekmektedir.


  Gözlerdeki kamaşmayı engellemek amacıyla bulunduğunuz ortamda ampüllerin direkt olarak göz’e temas ettiği ürünleri tercih etmeyiniz ya da bu ürünlerde soft ampüller kullanmaya özen gösteriniz.

   
Evinizi doğru aydınlatın... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Evinizdeki aksesuarları doğru şekilde kullanıyomusunuz

  Evinizdeki aksesuarları doğru şekilde kullanıyomusunuz

  Küçük bir salonu dekore ederken zorlanmadan yerleşim yapabilmek ve mekana ferahlık katmak düşündüğünüz kadar zor değil. İşin sırrı, doğru aksesuarı doğru yerde kullanmakta saklı. PLANLAMADAN ÖNCE Ferah ve kullanışlı bir salon yaratmak için metrekare çok da önemli değildir. Doğru aksesuar ve renk seçimi ile mekan ne kadar küçük olursa olsun daha aydınlık ve daha büyük gösterilebilir. Örneğin...
 2. Eviniz İçin Doğru Aydınlatmayı Seçin

  Eviniz İçin Doğru Aydınlatmayı Seçin

  Evinizin için doğru aydınlatma seçmenin püf noktalarını bilmek istermisiniz Öncelikle her odanın fonksiyonunu belirleyin. Yemek yediğiniz, oturduğunuz, kitap okuduğunuz veya uyuduğunuz yerin aydınlatmaları, birbirlerinden farklı olacaktır. Tavan lambaları, avizeler ve spot lambaları bütün oda içerisinde gölge yapmadan aydınlatma sağlar. Özellikle avizeler, genel aydınlatmalarda...
 3. Evinizi doğru aydınlatın ....

  Evinizi doğru aydınlatın ....

  Evimizin şıklığı ve komforunun yanında aydınlatılması da çok önemlidir.Hem sağlığımız hem de rahatımız için... Philips evlerinizi en güzel şekilde aydınlatarak güzelleştiriyor. Evinizin her köşesini hem kendi zevkiniz ve hem de çok kullanışlı ipuçları ile en güzel şekilde aydınlatabilir, aydınlatmanın evinizi ve yaşamınızı ne kadar güzelleştirdiğini görebilirsiniz. Ancak evlerde her alanın...
 4. Burcunuza Göre Evinizi Aydınlatın

  Burcunuza Göre Evinizi Aydınlatın

  Tüm burçlar Jupiter armatürleriyle kendi ruhlarına uygun ışığı buluyor. Su grubuna romantik öğelerle hitap eden Jupiter ateş grubunun canlılığı için etkileyici aydınlatma sağlayan armatürleriyle ön plana çıkıyor. Hava grubunun hareketliliği ve dışa dönüklüğünü vurgulayan aydınlatmaya imkan veren armatürler toprak grubunun içindeki gizli romantiği keşfettiren aydınlatma sağlıyor. Terazi için...
 5. Evinizi yıldızlar aydınlatsın

  Evinizi yıldızlar aydınlatsın

  Yıldız avize modelleri 2012 Aydınlatma modelleri Evimize aydınlatma alırken epey dolaştık. o zaman çiçek şeklinde olan avize modelleri modaydı. Hatta bizde girişe gelincik şeklinde olan aydınlatmalardan aldık. Bu yıldız aydınlatma modellerini görünce de çok beğendim. Evimizi yldızlar aydınlatıyor:)

Sayfayı Paylaş