İdrarla Yapılan gebelik Testleri

M

Misafir

Forum Okuru
İdrarla Yapılan gebelik Testleri
Gebelik her çift için heyecan uyandıran bir deneyimdir. Bir çok çiftin hayalini süsler. Günümüzde bir çok çift normal yollardan bebek sahibi olabilirken bir kısımı da tedavi ile gebeliği elde etmektedir. Gebeliğin ilk bulgusu adet gecikmesidir. Fakat gebelikle ilgili hazırladığımız tüm makalelerde belirttiğimiz gibi her adet gecikmesi de gebelik kaynaklı değilidir. Rahim kaynaklı, hormonal bozukluklar yada stres gecikmeye neden olabilir. Gebelik şüphesi olan ve adetinde gecikme yaşanlara bu noktada en sağlıklı neticeyi almaları için gebelik testi yapmalarını öneriyoruz..

ift-çizgi-6.jpg
Gebeliğin teyidi geçmişten günümüze farklı yöntemlerle yapılmıştır. Yöntemlerin çoğu hurafe olmakla birlikte tıbbi bir geçerliliği yoktur. Bir kadının gebe olup olmadığı 3 şekilde teyit edilebilir. Evde yapılan idrar tsetleri, kliniklerde yapılan kanda bakılan gebelik testleri ve ultrason incelemesidir.. Evde yapılan idrar testleri talimatlara uygun yapıldığında ve herhangi bir hasar görmediyse doğru sonuç vermektedir. Kanda bakılan gebilik testi ise % 100 en net sonucu vermekle birlikte yanılma payı yoktur. Hcg dediğimiz kanda gebelik testi ayrıca dış gebelik, kimyasal gebelik , gebelik haftası ve gebeliğin sağlıklı ilerleyip ilerlemediği hakkında da bilgiler vermektedir..

HCG değeri kaç olursa hamilelik anlaşılır ?Evde yapılan idrar testleri bazı nedenlerden dolayı sizi yanıltıcak sonuçlar verebilir. Mesela kullanılan bazı ilaçlar test sonucunu pozitif verebilir. Testin yanlış uygulanması,testin bir takım koşullardan dolayı zarar görmeside hatalı sonuç verebilir. Evde idrar testi yapıpta pozitif yada negatif sonuç alanlara bu yüzden ısrarla hcg testi yapmalarını öneriyoruz..

İdrar ve kan testleri pozitif olanlara tavsiyemiz gebeliğin teyidi için hekime görünmeleridir. Hekim son mens tarihini baz alır. Sonra hastayı ultrason muayenesine sokar. Ultrason ile bebeğin kesesi görülür . Hcg sonucu da baz alınarak gebeliğin haftası hakkın da tahmin yürütülür. Bir çok anne adayı hekim muayenesinde iken keseyi görmediğinde endişe duyar. Bu durumda sakin olmanızı endişelenmemenizi öneriyoruz. Geç döllenme gibi durumlarda kese ilerki haftalarda görülebilir. Gebelikte bebeğin kesesi 4-5-6 haftalarda görülmektedir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Sevgili takipçilerimiz; İdrarla yapılan gebelik testi adlı konumuz yeni bilgilerle güncellenmiştir. .Gebelik testi sonuçlarını çarpıtabilecek nadir tıbbi koşullar vardır. Gebelik testi uygulamasında idrarın seyreltilmiş olması test sonucunu etkileyebilir. Bu yüzden sıvı alımınızı kısıtlayın ve mümkün mertebe sabahın ilk idrarı ile testi uygulayın. Test sonucuna göre mutlaka hekime görünün.. Sevgili okuycularımız evde yapılan gebelik testi ile ilgili düşünce ve yorumlarınızı sorularınızı bizlerle bu başlık altından paylaşabilirsiniz.. Gebeliğe dair konular için GEBELİK kategorimizi de incelemenizi öneriyoruz
 
Geri
Üst