Erken Gebelik Belirtileri hamileliğin 12 işareti

selam. şu anda 9,5 haftalık gebeyim. belki faydalananlar olur diye, ilk belirtilerimi yazmak isterim. öncelikle şunu da belirtmeden etmemem gerekir ki; kadından kadına aşırı değişiyor, herkesin belirtisi kendine;) bu arada 4-4,5 yıldır doğum kontrol hapı kullandığım ve o dönemde de regl belirtisi oluşmadığı için kendimden de asla emin olamadım o ay. (ekimde hapı bıraktım, aralıkta gebeydim). yani ilaç kullanmadığımda ne tür regl belirtileri olacağını bilemiyordum, unutmuştum. ilk ay aadetim epey gecikti, çok başağrım vardı, memelerde hassasiyet oldu. hatta gebeyim sandım ama olmadığımı anladım... zaten doğum kontrol hapı kullanıp bırakanların ilk ay gebe kalma olasılığı düşükmüş, olursa da genelde çoğul gebelik olurmuş. ben 2.ayda hamile kaldım. hamile olduğumu öğrendiğim ayda neler oldu? şöyle:

ilk kez "acaba?" dediğim nokta, memelerde gerilme ve hassaaiyetin oluşmasıyla oldu. ama tek başına asla yeterli değildi; çünkü regl döneminde de çok olası belirtilerdi bunlar.

beraberinde ağzımdaki metal tat birkaç gün kadar, aralklarla devam etti.

sonra regl tarihim yaklaştığında (1-2 gün kala) ve olmam gereken günlerde, tıpkı regl sancısı gibi kramplarım ve ağrılarım oldu. bu hergün devam etti.

her ama her akşam (reglimin tarihinin olduğu döneme denk gelebilir) aşırı yorgun ve uykusuz şekilde devriliyordum yatağa. -şimdi azaldı -

7. ve 8. haftalar civarı ağzım çok kurur ve dudaklarım soyulur oldu. - bu dönemdeki belirtileri yazmak manasız. bu vakte kadar herkes öğrenir zaten gebe mi değil mi :) -

ardından reglim 6 gün gecikmişti ki test aldım ve pozitif çıktı. ardından da kan testiyle teyit ettim ve o da aynısını söyledi.

ağrılarım ardından geçti, büyük ihtimal aşırı gazdanmış. heh, o da bir belirti oldu galiba bende. gaz yaparmış gebelik zaten. ama diğer hiçbir belirti, kusma filan görülmedi. hatta testlerin ve doktorun doğru söyleyip söylemediğini düşünür oldum :p hiç gebe değilmiş gibiydim - hala daha öyleyim - maaşallah!

umarım biraz faydalı olabilirim. sevgiler...

yaaaaa hadi nerelerdesiniz herkes nerde yokmu benim gibi bebiş isteyen yada yapmış olan hiç hareket yok burda .... yazın artık bişeyler 40 yaşımda bebişim olurmu......
Olur olur 40 yaşındada olur 45 yaşındada Allah yeterki ol desin olur inşallah , çok kişiler var 40 ın üzerinde hamile kalan en ünlüsü mesela yeşim salkım şuan hamile ve 40 ın üzerinde

yaaaaa hadi nerelerdesiniz herkes nerde yokmu benim gibi bebiş isteyen yada yapmış olan hiç hareket yok burda .... yazın artık bişeyler 40 yaşımda bebişim olurmu......

olur tabi ki ama buradan yazılanlara güvenmek yetersiz olur. bir doktora danışmalı, testler yaptırmalısın. sonuçta 35 yaş üzerindeki kadınlar bir takım risk gruplarına giriyorlar. herşey yolundaysa neden olmasın ki. dünyanın en güzel kadınlarından monica belluci de 45 yaşında anne olmuştu geçen sene...

kız arkadasımla bir ay önce surtnme yoluyla ilişkiye girdik hamile ola bilirmi

bu forumun belli başlıkları var. burası "erken gebelik belirtileri" başlığında. uygun başlıkta daha fazla yanıt bulabilirsiniz; ama sadece mantık yürüterek bunu kendiniz de cevaplayabilirsiniz (bunu dalga geçmek için sormadıysanız tabi). ilişki esnasında boşalma yaşandıysa ve spermin kadının içine girme riski olduysa böyle bir ihtimal bence evet vardır.

olur tabi ki ama buradan yazılanlara güvenmek yetersiz olur. bir doktora danışmalı, testler yaptırmalısın. sonuçta 35 yaş üzerindeki kadınlar bir takım risk gruplarına giriyorlar. herşey yolundaysa neden olmasın ki. dünyanın en güzel kadınlarından monica belluci de 45 yaşında anne olmuştu geçen sene...
Canım doktora gittim 6 ay denememizi olmazsa tekrar gitmemizi söyledi sağlık konusunda sorun yok olup olmaması konusunuda 3 ay sonra anlıycaz bakalım hayırlısı bu ay 20 sinde adet görmem gerek inşallah bebiş olurda ilaç tedavisine gerek kalmaz kilo almaktanda korkuyorum kotizonlu ilaçlardan allahtan hayırlısı bekliycez görücez :)

Arkadaşlar geri çekme yöntemiyle korunuyorum, adetim 4 gün gecikti ama idrar testi negatif çıktı.
Göğüslerim çok acıyor,çarpıntım var,halsizlik oluyor. Sabahları uyandığımda da hafif bir bulantı ama kısa sürüyor.
Hamile miyim sizce? cevap yazın lütfen[/QU
merhaba idrar testi negatif ama kan testini denesen iyi olur kesin sonuç çıkar bence
Canım ben büyük oğluma öyle hamile kaldım babası daha askere gitmemişti sözde askerden geldikten sonra yapıcaktık ama geri çekilme yöntemi sayesinde askerden geldiğinde 1 yaşında oğlu vardı bence kan testi yaptır :)

adetinin 3 gün sürmesi belki yerleşme kanaması olabilir ama baş agrısı agızda kuruluk bir grip başlangıcı olabilir sat nezaman
bence yaşı sorun yapma rabbim isteyince olur
Slm yardıncı buyaşıma kadar gribin böyle belirtiler verdiğini bilmezdim 4 gündür gripten gözlerimi açamıyorum ama ilaçta kullanamıyorum neolur ne olmaz diye ayın 20 si adet günüm ama kasıklarımda ve belimde inanılmaz bir ağrı sancı var hamilelikte böyle belirti sancıları oluyormuydu ben unutmuşum yada daha önce uğraşmadım ondanmı farkedemedim ikiside kendiliğinden oldu bilmiyorum yaaa olurmu sence.

Geri