gebe
  1. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0

Esennruzgar'dan kabak tatlısı ( resimli)

Konu, 'Tatlılar' kısmında esennruzgar tarafından paylaşıldı.

kabak tatlısı tarifi kabak tatlısı nasıl yapılır ne zamandır kabak tatlısı yapmak istiyordum en sevdiğim tatlılar arasında da yerini alır zaten pek şerbetli tatlıları sevmediğim için hafif tatlıları tercih ediyorum.
    kabak tatlısını yapmak için aldığınız kabak çok önemli
    biraz sarımsı bir kabak tercih ettim bu arada büyük kabah almadım onu itiraf edeyim
    soyulmuştu aldığım kabaklar çünkü benim onu soymaya pek kuvvetim yok :)
    kabakları küp küp kestim ve bir kat toz şeker ekledim üzerine yine kabak ve yine üzerine toz şeker ekledim ve çok az su ekledim kendi suyunu salıyor çünkü ocakta yumuşayana kadar bekletip ceviz ve hindistan cevizi ile süsledim. ceviz bu tatlıya çok yakışıyor yenicekse cevizli yenmeli diye düşünüyorum.afiyet olsun

ŞIPIDIK bunu beğendi.
Esennruzgar'dan kabak tatlısı ( resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kabak tatlısı ve pastası

kabak tatlısı ve pastası

kabak tatlısı pastası kabak pastası pastasi pastaları MALZEMELER: Kabak tatlısı için:KabakToz şeker Kabak pastası için:Kabak tatlısı1 paket eti burçak bisküvisiFındık veya ceviz içi(dövülmüş) Kakao kreması için:1 bardak sütYarım kaşık nişasta3 yemek kaşığı şeker1.5 yemek kaşığı kakao YAPILIŞI: Kabaklar soyulup yıkanır.Parçalara ayrılır.Bir tencereye yerleştirilir.Üzerine şeker...
  2. Cevizli kabak tatlısı...

Cevizli kabak tatlısı...

cevizli kabak tatlısı cevizli kabak tatlisi ceviz tatlısı Malzemeler 2 kilo balkabağı 3 bardak toz şeker 1 bardak dövülmüş ceviz Kabağı dilimleyip, kabuğunu bıçakla soyun. Çekirdeklerini çıkarın. Çelik veya kalın dipli bakır bir tepsiye düzgünce dizin. Kabakların üstüne toz şekeri serpin. Kabak pişerken suyunu salacağı için fazla suya gerek yoktur. Bir bardak su yeterlidir. Suyunu kattıktan...
  3. Kabak Tatlısı

Kabak Tatlısı

muhallebili kabak tatlısı Malzemeler 2 kilo kadar doğranmış, ayıklanmış tatlı kabağı Yarım kilo toz şeker 200 gram çekilmiş ceviz Yapılışı Kabaklar yıkanıp iri parçalar halinde doğranır ve altı düz bir tencereye dizilir. Üzerine şekerin tamamı ilave edilir, tencerenin kapağı kapanır. Yaklaşık 4-5 saat kadar bu şekilde bırakılır. Bu sürenin sonunda kabak hafifçe sulanır. Bu şekilde kısık...
  4. Tahinli Kabak tatlısı

Tahinli Kabak tatlısı

tahinli cevizli kabak tatlısı tahinli kabak tatlısı fırında fırında tarifi Tahin seviyorsanız mutlaka deneyin. Süper ötesi bir tat.. Yemede yanında yat değil. Ye öyle yat:D Malzemeler: 2 kg balkabağı 2,5 su bardağı toz şeker 1 su bardağı dövülmüş ceviz Üzerine dökmek için Tahin Hazırlanışı: Kabağı ince ince dilimledikten sonra soyup çekirdeklerini çıkartıyoruz. Yıkadıktan sonra 2-3...
  5. Esennruzgar'ın yeni yıl mumları (resimli)

Esennruzgar'ın yeni yıl mumları (resimli)

yeni yıl mumları nasıl hazırlanır mum süsleme teknikleri evimde böyle değişik fikirler üretmeyi seviyorum.hem evimi süslüyorum hem kendi yaratıcılığımı geliştiriyorum.mum objelerini evvel ezel çok sevmişimdir.daha önce bu yaptığım teknikle sabun süslemiştim.şimdi aynı tekniği mumda kullandım.yapımı çok basit ve zevkli.bunu çocuklarıızla yaparakta eğlenebilirsiniz.malzemelerimiz süslenecek...

Sayfayı Paylaş