gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Etli İslim Kebabı ya da Kürdan Kebabı Yapılışı

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Etli İslim Kebabı tarifi İslim Kebabı Yapılışı

Sevgili melekler, patlıcanı sevenler, karnıyarık yemeği ile imambayıldıdan vazgeçemem diyenler, kısacası patlıcanı her haliyle sevenler :) Bu yazımızda etli islim kebabı tarifi ile karşınızdayız. Kürdan Kebabı da denilen bu muazzam lezzet için buyrun tarifimize.. :)

İslim kebabı için gerekli olan malzemeler

250 gr. et
    4 kaşık yağ
    1 adet soğan
    2 adet domates
    2 adet patlıcan
    4 adet dolmalık biber

İslim Kebabı Yapılışı

Etin kol, incik, döş tarafından irice parçalar kesin. Bir tencerenin içine 1 kaşık yağ, kıyılmış 1 baş soğan ve etleri koyun. İyice kavurduktan sonra domatesleri ekleyerek tekrar kavurun. 1 bardak sıcak su ilave edin ve hafif ateşte pişirin. Etler kemiğinden ayrılır, salçası süzülerek hazırlanır.
    Patlıcanları soyun ve 4 kalın parçaya keserek kızartın. Birberleri de kızartın. Etlere 2 dilim patlıcan sarın, üzerine pişmiş biber ve halka halinde kesilmiş domates koyun. Üzerine salça süzüp hafif fırında 15 dakika pişirin.

Afiyet olsun

2. *ESMERİM*

*ESMERİM* Forum Okuru

bu yemegi gecenlerde yapmıstım ama içine et değilde köfte koymustum cok guzel olmustu

Asena_Sule bunu beğendi.
  3. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    çokkk güzlel benziyor patlıcanlar :) bi vejeteryan olarak et ilgilimi çekmiyor ama fırnda patlıcan biberle yapılan yemekelr çok hoşuma gidiyor .

4. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Bende icine köfte koyup yapiyorum. Yaninada pilav hmmmmmm :D:D

5. *ESMERİM*

*ESMERİM* Forum Okuru

Bi guzeel de salata ohh yemede yaninda yatt :))

6. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Bol dereotlu ve naneli cacikta yap kiz hahaha

*ESMERİM* bunu beğendi.
  7. *ESMERİM*

*ESMERİM* Forum Okuru

Hahaha iyi olurdu :D:D

Etli İslim Kebabı ya da Kürdan Kebabı Yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. islim kebabı tarifi

islim kebabı tarifi

islim kebabı Malzemeler: 1,5kg ince uzun patlıcan 4-5 adet çarliston biber, irice doğranmış 3-4 adet küçük domates köfte için: yarım kg kıyma 1 yumurta 1 kuru soğan 2-3 diş sarımsak 2-3 dilim ekmek içi (fırında kurutulup rondoda çekilmiş) tuz karabiber sos için: 2-3 domates sıvıyağ 1 çay bardağı su tuz Hazırlanması: Patlıcanların kabuklarının bir kısmını ortadan kesin, böylece...
  2. islim kebabı

islim kebabı

kürdanda patlıcan kürdanlı patlıcan kebabı Malzemeler : 1 adet kuzu kolu(parçalara bölünmüş)1 adet büyük boy kuru soğan4 adet patlıcan 2 adet domates4-5 adet sivribiber1,5 çorba kaşığı domates salçası100 gr margarinyeterince tuz ,karabiber ve tozşekerYapılışı : önce patlıcanları alaca soyup uzunlamasına dilimleyerek tuzlu suda 15 dakika bekletelim. kuzu etlerini porsiyonluk parçalayıp margarin...
  3. kürdan kebabı

kürdan kebabı

kürdan kebabı video MALZEMELER Yarım kilo kıyma 1 adet soğan 1 su bardağı ekmek içi 3 çorba kaşığı sıvı yağ Tuz, karabiber 3 adet patlıcan 2-3 adet sivri biber 2-3 adet domates Kıymayı bir kaba alın. İçine ekmek içini, tuzu ve karabiberi katın. Soğanı rendeleyin ve ekleyin. Yağı ekleyin. Elinizle iyice yoğurun. Ceviz büyüklüğünde toplar yapın. Teflon tavada veya grill ızgarada...
  4. Kürdan kebabı

Kürdan kebabı

MALZEMELER Yarım kilo kıyma 1 adet soğan 1 su bardağı ekmek içi 3 çorba kaşığı sıvı yağ Tuz karabiber 3 adet patlıcan 2-3 adet sivri biber 2-3 adet domates Hazırlanışı: Kıymayı bir kaba alın. İçine ekmek içini tuzu ve karabiberi katın. Soğanı rendeleyin ve ekleyin. Yağı ekleyin. Elinizle iyice yoğurun. Ceviz büyüklüğünde toplar yapın. Teflon tavada veya grill ızgarada pişirin. Patlıcanları...
  5. Etli İslim Kebabı Nasıl Yapılır biliyor musunuz

Etli İslim Kebabı Nasıl Yapılır biliyor musunuz

Merhaba kızlar sizden bir konuda yardım ya da bilgi rica ediyorum acaba Etli İslim Kebabı Nasıl Yapılır bilen varsa bana Etli İslim Kebabı Nasıl Yapılır tarifini yazabilir mi?

Sayfayı Paylaş