gebe
  1. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113

Fincan böreği

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında sılam_nisa tarafından paylaşıldı.

fincan böreği Meleklerim bu tarif çok dikkatimi çekti sizlerinde beğeneceğini umuyorum.Şimdiden afiyet olsun meleklerim:)

Fincan böreği
    6-8 kişilik

Malzemeler:
    • 2 su bardağı un
    • 1 çay bardağı ılık su
    • 1 adet yumurta
    • tuz
    iç harcı:
    • 500gr pazının yaprağı
    • 1 adet soğan
    • 2 yemek kaşığı tereyağı
    • tuz
    • karabiber
    • kızartmak için: sıvıyağ
    Hazırlanması:
    1. Unu bir kaba alıp ortasını havuz şeklinde açın. Tuzu ekleyin. Ilık suyu azar azar ekleyerek yoğurun. Yumurtayı ilave edip, pürüzsüz bir hamur elde edinceye dek yoğurmaya devam edin. Hamuru dörde bölüp üzerine un serpin. Nemli bir bezle örterek 30 dakika dinlendirin.
    2. Pazıyı yıkayıp doğrayın. Tereyağını bir tavada eritip, yemeklik doğranmış soğanı rengi dönene dek kavurun. Üzerine pazıyı ekleyin. Suyunu iyice çekene dek ara sıra karıştırarak pişirin. Tuz ve karabiber ekledikten sonra ocaktan alın ve ılınmaya bırakın.
    3. Dinlenen hamur parçalarından birini düz bir zemine alın ve un serperek servis tabağı büyüklüğünde açın. Yufkanın yarısına aralıklarla pazılı harçtan koyun. diğer yarısını üzerine kapatın. Bir kahve fincanı ile harçlı kısımlar ortada kalacak şekilde hamuru kesin. Kalan 3 parça hamuru da aynı şekilde hazırlayın. Bol yağda kızartın ve fazla yağını almak için kağıt havlu üzerine çıkartın. Birkaç dakika sonra servis yapın.

2. Cennet-ul Meva

Cennet-ul Meva Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    159
    Ödül Puanları:
    63
    Bunu hic denedin mi ??? benimde dikkatimi cekdi simdi acaba güzel olur mu?
    Emegine saglik.

sılam_nisa bunu beğendi.
  3. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113
    evet canım yengemin gününde yapmıştık beğenide topladı ama bence özellikle sıcakken tadı enfess :D ayyy ağzım sulandı :D:D

Fincan böreği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Börek

Börek

Bir söylenti duyacaksınız demektir. Börek almak iyi parası kazanabileceğiniz işe gireceğiniz anlamındadır. Börek satmak insanlara faydalı bir iş yapmaya işarettir. Börek yapmak güzel ve karlı bir işe girmeye haber verir. Bir söylenti duyacaksınız demektir. Börek almak iyi parası kazanabileceğiniz işe gireceğiniz anlamındadır. Börek satmak insanlara faydalı bir iş yapmaya işarettir. Börek...
  2. Fincan

Fincan

Fincan Kahvelerin vazgeçilmez yeri..
  3. Fincan Takımı

Fincan Takımı

gümüş fincan takımı Ne kadar zenginiz unutmayalım... Yırtık pırtık paltolar giymiş iki çocuk kapımı çaldılar: “Eski gazeteniz var mı bayan?” Çok işim vardı. Önce hayır demek istedim ama ayaklarına gözüm ilişince sustum. İkisinin de ayaklarında eski sandaletler vardı ve ayakları su içindeydi. “İçeri girin de, size kakao yapayım” dedim. Hiç konuşmuyorlardı. Islak ayakkabıları halıda iz...
  4. Fincanin Hikayesi

Fincanin Hikayesi

fincanin hikayesi, anlamli yazilar, guzel yazilar, hikayeler, hayata dair konulari burada melekler Sevgili Melekler, Fincanin hikayesi adli konuyu sizinle paylasmak istedim, keyifli okumalar... Yaşlı kadın bir antika dükkânından aldığı yüzyıllık fincanı özenle salon vitrinine yerleştirir. Fincanın biçimi, üzerindeki İşlemeler, renkler onun bir sanat eseri olduğunu söylüyordu. Ödediği...
  5. Fincan Lamba

Fincan Lamba

Arkadaşlar bu lambalar çok hoşuma gitti sizlerle paylaşmak istedim. Bu lambaların altında kahve içmenin tadına sanırım doyum olmaz.

Sayfayı Paylaş