gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Gaziantep usulu patlıcan kebabı

Konu, 'Kebaplar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

patlıcan kebabı patlican kebabi antep usulü patlıcan kebabı antep usulü tarifi Arkadaşlar biz bu kebabı yapıyoruz gerçekten çok lezzetli oluyor.Patlıcan kebabının farklı tarifleri olsada benim favorim Gaziantep usulu patlıcan kebabı özelliklede taş fırunda güzel pişmişse gerçekten mangal tadında çok lezzetli oluyor [​IMG]

malzemeler:
    2 kilo kebablık patlıcan
    1 kilo orta yağlı kıyma
    1 kilo domates
    10 tane yeşil biber
    tuz ,karabiber,kırmızı biber

Yapılışı:
    Gaziantep mutfağının bu leziz kebabı mangalda da yapılır.Nasıl bunda patlıcanları serıtler halınde kesıyorsak,ondada aynı sekılde keser aralarına etlermızi aynı sekılde şişe saplayarak mangalda pişiririz.
    Öncelıkle etımıze tuz,karbıber,kırmızı biber ekleyerek özlestırelım.sonra serılere böldüğümüz patlıcanların arasına yerleştirerek 1 patlıcan,bır et şeklinde tepsimize dizelim.
    Domateslerimizi ikiye bölelım,biberleri istersek ikiye bölelim.Ayrı bir tepsiye koyalım.
    fırınımızda yaklaşık 45 dk 200 derecede pişirelim.Pişen domates ve biberleri tepsinin üzerine koyarak,servıse hazır hale,getirelim.

Gaziantep usulu patlıcan kebabı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gazİantep

Gazİantep

GAZİANTEP GENEL BİLGİLER Yüzölçümü: 7.642km² Nüfus: 1.140.594 (1990) İl Trafik No: 27 Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en eski kültür merkezlerinden birisi olan Gaziantep, MÖ 4000 yıllarına kadar uzanan ve ilk uygarlıkların doğduğu, Mezopotamya ve Akdeniz arasında, tarihi İpek Yolu üzerinde konumlanmıştır. Antik ulaşım yollarının, stratejik bazı konumların birleştiği, savunmaya ve...
  2. Fırında Patlıcan Kebabı

Fırında Patlıcan Kebabı

patlıcan kebabı fırında fırında patlıcan kebabı resimli resimli tarifi Fırında Patlıcan Kebabı Malzemeler 500 gr orta yağlı kıyma 1 kg orta boy patlıcan 1 kg domates 2 soğan 4-5 adet yeşil biber tuz, karabiber, kırmızı biber 1 çay bardağı sıvı yağ 2-3 diş sarmısak Yemeğin Tarifi 1 adet soğanı ve...
  3. Gaziantep usulu arap köftesi

Gaziantep usulu arap köftesi

arap köftesi gaziantep köftesi arap koftesi antep tarifi Gaziantep mutfağı gerçekten çok geniş ve lezzetli mutfakların başında geliyor bana göre.Sizlere Gaziantep mutfağından Gaziantep usulu arap köftesi ve yapılışını sunuyorum MALZEMELER: Soğan 1 adet toz kırmızıbiber 1,5 çay kaşığı Sarımsak 6 diş Un 1 çorba kaşığı Soğan 4 adet İrmik 1/3 su bardağı Taze sarımsak 1 adet yumurta 1...
  4. Tokat Yöresi Etli Patlıcan Kebabı

Tokat Yöresi Etli Patlıcan Kebabı

patlıcan kebabı etli patlıcan kebabı nasıl yapılır tarifi reçetesi hakkında bilgi için yazımıza buyrun melekler Sizlere Bİzim yöremizde yapılan belki bazılarınızın bildiği bir yemek tarifi vereceğim melekler. ben kendim de ilk defa yaptım ama inanmazsınız enfes oldu yaaaaaaa :D:D evde misafirimiz vardı oda dahil eşim de çok beğendiler sölemsi ayıptırr yeni yemek yapan biri olduğum halde...
  5. denizli usulü patlıcan kebabı nasıl yapılır

denizli usulü patlıcan kebabı nasıl yapılır

Patlıcan kebabı her yörede farklı yapılıyor. Benim öğrenmek istediğim denizli usulü olanı.Çünkü nişanlım denizlili :)

Sayfayı Paylaş