Hadi hep birlikte anneliğe hazırlanalım ...

BEBEK İSTEYENLERİN BESLSNME ŞEKLİ NASIL OLMALI

• Prof. Dr. Aydın’a göre sağlıklı bir bebek için atılacak ilk adım, annenin hamile kalacağı tarihten 6 ay öncesinden itibaren unlu ve şekerli gıdalardan uzak durmak olmalı. İşte sağlıklı bir bebek sahibi olmanın yolları...
    İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Bölümü Metabolizma ve Beslenme Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Aydın, “Çocuğun sağlıklı gelişimi anne karnına düşmeden başlar” diyor ve güçlü bir bebek için anne baba adaylarının hamilelikten 6 ay önce sağlıklı beslenmeye başlamaları gerektiğini belirtiyor. Prof. Aydın, çocuk beslenmesine ilişkin çok önemli noktalara dikkat çekti.
  • Unlu ve şekerli gıdaya hayır
  • Prof. Dr. Aydın’a göre sağlıklı bir bebek için atılacak ilk adım, annenin hamile kalacağı tarihten 6 ay öncesinden itibaren unlu ve şekerli gıdalardan uzak durmak olmalı. Bol miktarda taze sebze-meyve, proteince zengin et, süt, yumurta gibi gıdaların tüketilmesi ise son derece yararlı.
  • Bebek isteyenler
    Omega 3 almalı Prof. Dr. Ahmet Aydın, Omega 3 ve Omega 6 dengesinin anne baba adayları için çok önemli olduğunu, bu nedenle bebek sahibi olmayı planlayan çiftlerin Omega 3 takviyesi almaları gerektiğini belirtiyor.
  • ◊ Ayçiçeği ve mısırözü yağları yerine tereyağı ve zeytinyağı gibi doğal yağların
    tüketilmesi gerekiyor.
  • ◊ Günde en az 2 litre su içmek, probiyotik içeren gıdalardan yana zengin beslenmek de sağlıklı bir bebek dünyaya getirme konusunda yapılacaklar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Klasik beslenme usullerine dönün.
  • Her dönemde balıkyağı.
ALINTIDIR

Son düzenleme:
Ben geldimmmmmm
ve hep burda olurrum canım anne olmak istiyorum artıkkk.......

ooooo benim tatlı kuzum gelmiş, hoş gelmiş sefalar getirmiş, artık anneliğe hazırlanmak istediğine göre eşin döndü sanırım gözün aydın ilk öce :)
Tatlım ben burada sorunlarımızı paylaşıp benzer sorunu olanların birbirlerine destek olmalarını istedim!..
senin bildiğim kadarı ile eşinin askerde olması dışında bir sorunun yoktu değil mi canım, varsa yaz bir liste yapmıştım oraya ekleyeyim senide..

Hiç ilgi görmedi burası baksana günlerdir tek satır yazan yok canım, benim diyet devam ediyor canım evet 10 kg oldu ..

Canını sıkma bacım 15 tatilde burası biraz durgundu sanırım herkes biryerlere tatile ziyarete falan gitti eminim ki bundan sonra katılım ve paylaşım olacaktır topiğinle ilgili:tik:

kızlar merhaba
bende varım bebek isteyen :hey: 2. bebeğibebisim
bir kızım var 10 yaşında oda tedaviyle olmuştu

2. bebek için 3 sene önce başlamıştık tedaviye...
bende prolaktin yüksek yumurtlamama engel oluyor
yumurtlama olursada fazla gelişip kistleştiği için şimdiye kadar hamile kalamadım
klomenle deniyoruz ...ikinci aşamaya yani aşılamaya geçmiycez
bu son denememiz
rabbim işlerimizi kolaylaştırsın zorlaştırmasın ...zor bir süreç hepimiz için

zayıflayan arkadaşlar neler yapıp zayıfladığınızıda yazarmısınız
bende 7 kilo aldım tedaviye başladık başlayalı
doktorum kilo versen yumurtalıkların çalışmasını tetikler belki kendiliğinden bile hamile kalabilirsin dedi ama veremiyorum bir türlü
düzenli ve disiplinli bir diyet programı uygulayamıyorum
belki hep birlikte yaparsak sizden ilham alırım gaza gelirim :tasu:

Geri